Šiandien lazeris pasitelkiamas įvairiausiais tikslais, pradedant medicininėmis intervencijomis ir baigiant grožio procedūromis. Šios itin išpopuliarėjo ir tapo prieinamos daugumai. Jeigu galvojate apie kurią nors, pats metas išbandyti, nes žiema tam – palankiausias laikas.

 

Tinkamiausias laikas – dabarLaser,Epilation,And,Cosmetology,In,Beauty,Salon.,Hair,Removal,Procedure.

 

Iš esmės estetines lazerines procedūras galima atlikti bet kuriuo metų laiku, tačiau žiema tam patogiausia. Po daugumos lazerinių procedūrų rekomenduojama bent tris savaites vengti tiesioginių saulės spindulių, antraip gali atsirasti pigmentinių dėmių. Taigi žiemą, kai saulės mažai, o kūną dengia storas drabužių sluoksnis, tai padaryti pavyksta be jokių pastangų. Be to, daugumai estetinių lazerinių procedūrų nepakanka vieno karto, norint maksimalaus rezultato reikalingas visas jų kursas. Tarkime, jeigu galvojate apie lazerinę depiliaciją, pats metas ją pradėti, nes rezultatai ima ryškėti tik po kelių kartų, o tarp procedūrų reikalingos kelių savaičių pertraukos.

 

Pasiruošimas ir gijimas

 

Lazeriu atliekamos procedūros būna tiek gydomosios, tiek estetinės, tačiau nei vienoms, nei kitoms specialiai ruoštis nereikia. Tiesa, yra tam tikrų rekomendacijų, kurių būtina laikytis ne tik po gydymo kurso, bet ir prieš jį. Bent kelias dienas nesideginti saulėje ar soliariume, parą iki procedūros nevartoti vaistų nuo skausmo, antibiotikų, o atliekant lazerinę depiliaciją kelias savaites plaukelius tik skusti. Su konkrečiomis rekomendacijomis supažindina specialistai pasiryžus atlikti konkrečią procedūrą. Jie sudaro ir procedūrų planą, jeigu reikalinga daugiau nei viena. Taip pat paaiškina, kaip derėtų elgtis po procedūros. Dažniausiai svarbiausios dvi rekomendacijos – kelias savaites vengti saulės spindulių, nesilankyti soliariume, intensyviai drėkinti odą. Netinka niekas, kas gali ją sudirginti: lankymasis karštoje pirtyje, gulėjimas karštoje vonioje, intensyvus sportas iškart po procedūros. Apskritai naujos kartos lazeriai yra pažangūs ir tausojantys organizmą, todėl maksimaliai sumažina odos pažeidimų riziką. Taigi ir gijimas trumpas, nesudėtingas, o pasiekiami rezultatai labiau džiugina.

 

Plaukelių šalinimas

 

Lazerinė depiliacija rekomenduojama tiems, kuriems pabodo reguliariai šalinti nepageidaujamus kūno plaukelius buitiniais metodais ir nesulaukti taip trokštamo ilgalaikio rezultato. Plaukelių skutimas dirgina odą, atima daug laiko, o rezultatas džiugina vos dieną ar kelias. Jų šalinimas vašku veiksmingesnis, ilgiau odai suteikia švelnumo, bet skausmingas, reikia specifinių įgūdžių. Be to, dauguma skundžiasi, kad po tokių procedūrų plaukeliai linkę įauginėti. Lazerinė depiliacija užtikrina efektyvų ir ilgalaikį rezultatą. Tokiu būdu plaukeliai šalinami įvairiose kūno vietose, įskaitant veidą. Lazerinis plaukų šalinimas – minimalų diskomfortą kelianti ir visiškai saugi procedūra. Plaukų folikulai paveikiami lazerio šviesos energija ir taip sunaikinami, visiškai nepažeidžiant aplinkinės odos. Procedūras reikia kartoti kas 4–6 savaites, dažniausiai prireikia 6–8 procedūrų kurso. Per jas sunaikinama iki 95 % plaukelių. Rezultatas ilgalaikis, vėliau kartą per metus tenka atlikti palaikomąją procedūrą.

 

Fotojauninimas

 

Ši procedūra tinkama atjauninti tiek veido, tiek kūno odą. Lazerio impulsai stimuliuoja kolageno ir elastino gamybą, todėl oda tampa stangresnė, lygesnė, skaistesnė. Skatinama jos natūrali regeneracija. Kartu pašalinamos pigmentinės dėmės, mažinami randeliai, strijos, sulyginama odos spalva. Fotojauninimas – visiškai saugi, jokių nepageidaujamų reiškinių nesukelianti, odą tausojanti procedūra. Jos metu nejaučiamas diskomfortas, tik lengvi šilumos dilgsniai veikiamame odos plote. Po procedūros oda parausta, bet tai praeina savaime per kelias valandas. Rezultatas išryškėja vidutiniškai po trijų parų ir po kiekvienos papildomos procedūros tampa vis akivaizdesnis. Dažniausiai rekomenduojamas 2–3 procedūrų kursas, nors apskritai parenkamas individualiai pagal odos būklę ir kliento lūkesčius.

 

Randų gydymas

 

Lazeris padeda naikinti įvairius randus, atsiradusius po traumų, chirurginio gydymo, nudegimų, aknės ir kt. Ypač rekomenduojama įsisenėjusiems (senesniems nei 6 mėn.) randams, kurių nebeveikia specialūs tepalai. Lazeris naikina randus pažeistos odos vietoje skatindamas kolageno ir elastino sintezę, dėl ko didėja odos elastingumas, koreguojama jos spalva, randas tarsi užsipildo ir išsilygina – jei ne visai, tai bent sumažėja, tampa mažiau pastebimas, gerokai blyškesnis. Skirtingiems tikslams naudojami skirtingi lazeriai, efektyviausią parenka specialistas. Štai aknei gydyti skirtas lazeris naikina ne tik nuo spuogų likusius randelius, bet ir pačią akne sukeliančias bakterijas, todėl padeda suvaldyti ligos protrūkį, slopina uždegimą. Procedūrų skaičius šalinant randus labai individualus, jį parenka specialistas. Rezultatai negrįžtami, po procedūrų kurso jų kartoti nebereikia.

 

Odos darinių šalinimas

 

Lazeriu galima šalinti įvairius odos darinius: apgamus, karpas, papilomas, seborėjines keratozes. Tai atliekama greitai, neskausmingai ir saugiai. Dauguma atidėlioja tokių darinių naikinimą, nes atliekant chirurginiu būdu patiriamas ilgas diskomfortas gyjant, gali likti randų. Šalinant odos darinius lazeriu gijimas nesudėtingas, paprastas, neprireikia jokių siūlių, tad ir randeliai lieka tik nežymūs arba apskritai nepastebimi. Prieš atliekant procedūrą gydytojas įvertina odos darinį, nustato, ar apgamas nėra piktybinis, mat lazeriu šalinami tik gerybiniai dariniai. Patvirtinus, kad procedūrą atlikti galima, ji atliekama taikant vietinę nejautrą, tad nekelia jokio diskomforto. Lazerio spinduliai nukreipiami į šalinamą darinį ir sluoksnis po sluoksnio jis išgarinamas. Labai svarbu, kad aplinkiniai audiniai nėra pažeidžiami, mat lazeris veikia itin tiksliai ir tausojančiai. Procedūros trukmė individuali, priklauso nuo naikinamo darinio ir jo dydžio, bet įprastai trunka iki 20 minučių.

 

Išsiplėtusių kapiliarų naikinimas

 

Išsiplėtusių kapiliarų kurioje nors kūno vietoje turi dauguma žmonių. Jais itin dažnai skundžiasi moterys, ypač ant kojų. Tai gali paskatinti sėdimas arba stovimas darbas, nėštumas, antsvoris. Nors pavieniai išsiplėtę kapiliarai jokio pavojaus nekelia, visgi atrodo neestetiškai, todėl kelia psichologinį diskomfortą. Laimei, juos nesunku pašalinti lazeriu. Tam naudojamas specialus naujos kartos lazeris, pritaikytas smulkioms kraujagyslėms gydyti. Jo spinduliai geba prasiskverbti giliau į odą ir paveikti pavienius kapiliarus. Lazerio šviesa sugeria pažeistose kraujagyslėse esantį hemoglobiną, todėl kraujagyslių sienelės sulimpa ir kapiliarai susitraukia. Jeigu išsiplėtę kapiliarai sudaro ištisą tinklą, tokiu atveju lazerinė procedūra neatliekama – rekomenduojama kreiptis į angiochirurgą. Naikinant pavienius išsiplėtusius kapiliarus, rezultatai išryškėja maždaug po mėnesio atlikus procedūrą – pakanka vienos, nebent jų yra daug.

 

Tatuiruočių ir permanentinio makiažo šalinimas

 

Būna, kad kadaise pasidaryta tatuiruotė arba permanentinis makiažas pabosta, nebetinka prie pasikeitusio gyvenimo būdo, todėl norisi panaikinti. Efektyviausias ir saugiausias būdas tai padaryti – specialios lazerinės procedūros, suskaidančios odoje esančios spalvos pigmentą ir skatinančios jį natūraliai pasišalinti. Lazeris veikia itin tiksliai, todėl aplinkiniai audiniai nepaveikiami. Tokiu būdu galima naikinti bet kokio tipo ir spalvos tatuiruotes bei permanentinį makiažą, procedūra tinkama bet kokio tipo odai. Šiam tikslui naudojami įvairūs lazeriai, bet pažangiausi yra vadinamieji pikosekundiniai. Jie skleidžia daug trumpesnius impulsus, todėl užtikrina greitesnį ir efektyvesnį rezultatą, mat spalvoti pigmentai suskaidomi į smulkesnes dalis nei naudojant kito tipo lazerius. Kiek konkrečiai procedūrų reikės šalinant tatuiruotę ar permanentinį makiažą, pasakys situaciją įvertinęs specialistas. Dažniausiai prireikia nuo 2 iki 6.

 

Įdomu

 

  • Pirmasis veikiantis lazeris sukurtas 1960-aisiais. Jį pademonstravo JAV fizikas Theodore’as H. Maimanas.
  • Skirtingai nei įprastas šviesos srautas, lazeris gali būti nustatytas taip, kad skleistų tik vieno pasirinkto spektro spalvą. Būtent tai leidžia pritaikyti tiek chirurgijoje, tiek nuskaitant brūkšninius kodus.
  • Lazerio šviesa yra koherentinė, jos bangos keliauja viena paskui kitą tam tikru intervalu, todėl sukuriamas ypač sufokusuotas spindulys, perduodantis energiją dideliais atstumais.
  • Lazeriai naudojami konservuojant ir restauruojant meno kūrinius. Pasitelkiami preciziškai šalinant viršutinius meno dirbinių sluoksnius, taip panaikinant įvairias apnašas, nešvarumus, nuosėdas ir atidengiant originalų dirbinio paviršių.
 

Autorius Jūratė Survilė