Sveiki, žvilgantys plaukai yra kiekvienos moters siekiamybė. Jie atspindi puikią organizmo būklę, jaunystę ir grožį. Susipažinkime su svarbiausiais dalykais kasdienėje plaukų priežiūroje – jų nevalia pamiršti netgi skubant!

 

Švelnus plovimasWaist,Up,Portrait,Of,The,Woman,Reflected,In,Mirror,Doing

 

Tam, kad plaukai būtų dailūs, pirmiausia jie turi būti švarūs. Visgi su higiena nereikėtų persistengti. Rekomenduojama galvą trinkti ne dažniau kaip kas antrą dieną, ypač šaltuoju metų laiku, kai atšiaurios aplinkos sąlygos, patalpų šildymas juos sausina ir alina. Plaunant plaukus svarbiausia išsirinkti kokybišką šampūną, atsižvelgus į jų tipą ir būklę. Pirmumą teikti kuo natūralesnės sudėties produktams. Cheminiai komponentai gali akimirksniu sukurti tobulų plaukų įvaizdį, bet tai tėra iliuzija, kuri turi savo kainą. Ilgainiui cheminiai šampūno komponentai žaloja ne tik plaukus, bet ir visą organizmą. Beje, trenkant plaukus naudoti tik šiltą ir jokiu būdu ne karštą vandenį, nes šis gali pažeisti plaukų struktūrą. Be to, skatina galvos odos riebalavimąsi.

 

Drėkinimas ir maitinimas

 

Kiekvieną kartą trenkant plaukus būtina naudoti nuplaunamą balzamą. Jį, kaip ir šampūną, rinktis pagal plaukų tipą ir būklę. Žiemą tinkamesni riebesni balzamai. Idealu, jeigu jų sudėtyje yra komponentų, saugančių plaukus nuo šalčio, atšiaurių aplinkos sąlygų. Papildomai galima naudoti nenuplaunamus kondicionierius, bet jie negali pakeisti nuplaunamų plaukų balzamų – šių poveikis gilesnis ir intensyvesnis. Kartą ar du per savaitę plaukus patartina palepinti kauke. Taip pat pagal poreikį galima naudoti serumus, specialias ampules.

 

Tinkamas džiovinimas

 

Ištrinktus plaukus reikėtų susukti į minkštą rankšluostį ir leisti susigerti drėgmės pertekliui. Jokiu būdu negręžti plaukų, netrinti jų rankšluosčiu – tai pažeidžia jų struktūrą, todėl ima trupėti, slinkti, praranda spindesį. Geriausia leisti išdžiūti natūraliai, bet jei skubate ir tenka naudoti plaukų džiovintuvą, jokiu būdu nepamirškite apsauginės priemonės nuo karščio. Beje, šaltymečiu būtina džiovinti itin atidžiai, nes išėję su drėgnais plaukais į lauką galite susirgti. Be to, tai kenkia ir patiems plaukams, nes pažeidžiami šalčio ir vėjo.

 

Maitinimas iš vidaus

 

Plaukams didžiulę įtaką daro kasdienė mityba. Labai svarbu gauti visų organizmui būtinų medžiagų, tuomet ir plaukai augs sveiki, gražūs. Plaukams itin svarbūs B grupės vitaminai, geležis, cinkas, vitaminas E, omega-3 riebalų rūgštys. Jeigu šių maistinių medžiagų užtektinai negaunama su maistu, verta apsvarstyti galimybę vartoti maisto papildus. Beje, kalbant apie subalansuotą mitybą, svarbu nepamiršti deramo skysčių vartojimo. Organizmo dehidrataciją atspindi plaukų būklė – jie išsausėja, praranda spindesį, gyvybingą spalvą, ima slinkti, lūžinėti.

 

Saugus stilius

 

Rekomenduojama kasdien vengti sudėtingų griežtų šukuosenų. Tokios sukelia plaukų įtempimą, o ilgainiui gali paskatinti jų lūžinėjimą. Net jeigu nusprendėte pinti plaukus, pinkite laisvai, pernelyg neverždami. Beje, jiems nepalankios ir stilizavimo priemonės – lakai, putos, želė, fiksavimo geliai ir kt. Įprastai tokiose priemonės gausu žalingų cheminių komponentų.

 

Taip pat svarbus dėmesys plaukų šepečiams ir šukoms – turėtų šukuoti kuo švelniau, kad nepažeistų plaukų ir galvos odos. Todėl nenaudotini šepečiai ir šukos metaliniais dantukais. Sveikiausias pasirinkimas – šepečiai su natūraliais šereliais arba mediniais dantukais. Jie šukuoja švelniai, tausoja plaukus ir galvos odą. Be to, mažina plaukų elektrinimąsi, o tai dažna problema šaltymečiu.

 

Naktinė priežiūra

 

Maždaug 7–8 val. per parą praleidžiame gulėdami ant pagalvės ir miegodami. Taigi pagalvė turi didelę įtaką plaukų būklei. Rekomenduojama rinktis natūralių audinių pagalvių užvalkalus, idealiu atveju iš satino arba šilko. Tokie sumažina plaukų ir audinio trintį, nes švelnūs ir glotnūs, todėl plaukai mažiau veliasi, nelūžinėja. Papildomai plaukus galima apsaugoti dėvint miego kepuraitę arba apgaubiant juos šilkine skarele.

 

Įdomu

 

  • Plaukai daugiausia susideda iš baltymo keratino, kuris yra ir nagų sudedamoji dalis.
  • Vidutiniškai žmogaus plaukai paauga apie 1,25 cm per mėnesį.
  • Plaukų spalvą lemia melanino kiekis ir tipas. Eumelaninas atsakingas už juodą arba rudą spalvą, o feomelaninas gamina raudonus ir geltonus pigmentus.
  • Žmogaus galvoje yra 100–150 tūkst. plaukų folikulų. Šviesiaplaukiai jų turi daugiau nei tamsiaplaukiai, o mažiausiai – raudonplaukiai.
  • Vienas plaukas gali atlaikyti maždaug 100 g svorį. Taigi visi galvos plaukai drauge atlaikytų dviejų dramblių svorį!
  • Vienas plaukas gyvuoja nuo 2 iki 7 metų.
 

Autorius Jūratė Survilė