Šylant orams nerimą pradeda pėdų būklė. Nenumaldomai artėja basučių ir atvirų batelių, kurie neatrodys gerai, jeigu pėdomis nebus tinkamai pasirūpinta. Daug žmonių vargina kieta, pleiskanojanti padų oda. Priežasčių, kodėl tai nutinka gali būti įvairių.

 

pedos

Žmonės ant kojų yra beveik visą dieną. Joms tenka išlaikyti visą kūno svorį. Dėl ilgo stovėjimo ar vaikščiojimo gali pradėti skeldėti ir pleiskanoti padų oda. Tačiau ne tik vaikščiojimas asfaltu gali lemti negražias pėdas.

 

7 priežastys, kodėl trūkinėja kulnų oda:

 
  • Grybelinės infekcijos. Dažniausia trūkinėjančių kulnų odos priežastis yra grybelis arba Atleto pėda. Ne visada sergantieji patys sugeba atpažinti šią infekciją. Neretai oda tik lupasi, bet neniežti, todėl nekyla minties, kad tai gali būti grybelis. Todėl, jei staiga ir be jokios paaiškinamos priežasties pradeda luptis, rekomenduojama pasitikrinti nuo grybelio. Kai grybelis pradeda veistis odoje, netrukus jis gali išplisti ir pažeisti kojų nagus. Tada grybelio bus ne taip paprasta atsikratyti.
 
  • Sporto treniruotės, kurių metu gausiai prakaituojama. Stiprus prakaitavimas ir drėgna aplinka dažnai sukelia odos infekcijas, dėl kurių gali pradėti trūkinėti oda. Gausiau nei įprastai prakaituojama kai kuriuose sporto užsiėmimuose, pavyzdžiui, Bikram jogos, kuri praktikuojama karštoje aplinkoje. Tai didina bakterinių ir grybelinių infekcijų atsiradimo riziką.
 
  • Aukštakulniai su raišteliais. Dauguma dailiosios lyties atstovių vasarą mėgsta avėti batelius su raišteliais ar juostelėmis. Tačiau nauji, nepranešioti bateliai neretai trina, todėl gali atsirasti pūslių, oda gali pradėti trūkinėti ir pleiskanoti. Avalynės nereikėtų avėti labai ilgai, rinktis natūralias medžiagas ir modelius, kurie būtų idealiai pritaikyti prie kojos. Vos pajutus, kad batai trina, reikėtų persiauti kitais batais. Nereikėtų ilgai būti, apsiavus nepatogią avalynę. Be to, nereikėtų dėl visko kaltinti aukštakulnių. Lygiapadžiai bateliai ir basutės pėdoms kenkia ne ką mažiau.
 
  • Nudegimai nuo saulės. Niekas į paplūdimį neina, tikėdamiesi, kad oda po to bus nudegusi raudonai ir skausminga. Daugelis žmonių jau naudoja priemones nuo saulės ir jomis tepa veidą, nugarą ir pečius, tačiau patepti pėdų nepagalvoja. Dėl nudegimų nuo saulės oda gali pradėti luptis ir kilti kitų bėdų. Saugoti nuo saulės reikia kiekvieną kūno centimetrą! Beje, priemones nuo saulės reikia tepti pakartotinai po maudynių, gausiai prakaituojant arba kas kelias valandas, kol būnama lauke.
 
  • Egzema. Egzema – tai odos liga, pasireiškianti odos niežuliu ir pleiskanojimu. Sergančiųjų oda labai sausa ir jautri visose kūno vietose, įskaitant padus. Egzema dažniausiai sergama vaikystėje, tačiau liga gali užklupti ir suaugusiuosius. Net jei anksčiau nieko panašaus nėra buvę. Laimei, šiais laikais yra daug išoriškai naudojamų priemonių, kurios palengvina odos ligomis sergančių asmenų būklę.
 
  • Dehidratacija. Kai organizmui trūksta skysčių, kamuoja nuovargis, būna sunku susikaupti, sulėtėja medžiagų apykaita, gali atsirasti bėrimų ir pablogėti bendra odos būklė. Jeigu nevartojama pakankamai vandens, oda gali pradėti ir pleiskanoti bet kurioje kūno vietoje. Tad reikėtų prisiminti kasdien išgerti tas rekomenduojama 8 stiklines gryno vandens. Galbūt tada net nereikės pirkti brangių, dermatologiškai patikrintų kremų, mažinančių odos sausumą ir gydančių odos žaizdeles.
 
  • Genetika. Trūkinėjanti padų oda gali išduoti daug sveikatos negalavimų, tačiau ne visada tai reiškia kažką blogo. Natūraliai kūnas šalina mirusias odos ląsteles. Todėl rekomenduojama įsigyti pemzą ir pašveisti pėdas kiekvieną kartą maudantis duše. Tai padės pašalinti negyvas ląsteles ir pagreitinti odos atsinaujinimo procesus. Tinkama priežiūra gali pastebimai pagerinti pėdų būklę ir tai yra svarbiausias dalykas.