Plaukų priežiūra ir mados žiemą
2012-08-22 10:23Plaukų grožis visų pirma priklauso nuo galvos odos būklės. Plaukai žvilga tuomet, kai galvos oda yra sveika, o jos būklę lemia keletas veiksnių: amžius, mitybos, higienos įpročiai, metų laikas, oro užterštumas, stresas ir t. t. Šaltuoju metų laiku galvos odai ir plaukų priežiūrai reikia skirti ypatingą dėmesį.
Plaukai – sveikatos atspindys
Šalčiai, permainingi orai kenkia ir alina galvos odą bei plaukus. Atšalus orams susiaurėja kraujagyslės, sulėtėja kraujotaka, todėl galvos oda ir plaukai nepakankamai aprūpinami gyvybiškai svarbiomis medžiagomis. Ne mažiau galvos odą ir plaukus neigiamai veikia sausas patalpų oras – galvos oda netenka riebiųjų medžiagų, tuomet plaukai ima slinkti, elektrintis, išsausėja, lūžinėja jų galiukai, atsiranda pleiskanų.
Galvos oda ir plaukai atspindi nevisavertę mitybą, vitaminų stoką, pervargimą. Šaltuoju metų laiku reikėtų labiau rūpintis savo sveikata, aprūpinti organizmą vitaminais, valgyti kuo įvairesnį maistą. Plaukai skursta, jei negauna mikroelementų: vario, cinko, seleno ir kt. Dėl streso, nerimo, nuovargio, peršalimo ligų plaukai prarandą sveiką spindesį. Žiemą jais reikia rūpintis ne mažiau nei veido ar kūno oda.
Priežiūra
Plaukų priežiūra žiemą nėra sudėtinga, tik svarbu įsidėmėti, kad žiemą plaukus geriau trinkti vakare arba anksčiau atsikėlus ryte. Į lauką negalima eiti ne tik šlapiais, bet ir drėgnais plaukais. Staigūs temperatūros pokyčiai neigiamai veikia galvos odą ir plaukus, be to, galite peršalti. Nerekomenduojama prieš einant į lauką plaukus supurkšti drėkinamaisiais purškikliais ar nenuplaunamais balzamais, kondicionieriais.
Gera galvos odos ir plaukų priežiūra – tai ne tik švarūs, sausi plaukai, bet ir kokybiškų plaukų priežiūros priemonių pasirinkimas ir tinkamas jų naudojimas. Žiemą patartina atsisakyti drėkinamųjų plaukų priežiūros priemonių ir jas keisti maitinamosiomis. Nepakanka plaukus ištrinkti šampūnu. Atsižvelgiant į plaukų tipą, reikia pasirinkti jų šaknis maitinančias ir stiprinančias kaukes, balzamus, kondicionierius, aliejus. Šios plaukų priežiūros priemonės žiemą būtinos, nes plaukus saugo nuo temperatūros pokyčių ir žalingo aplinkos poveikio.
Žiemą, kaip ir vasarą, galvos apdangalai turėtų būti neatsiejama aprangos dalis. Dažniausiai moterys mano, kad kepurė sugadins šukuoseną, tačiau nepagalvoja, kokie pavojai tyko plaukų. Galvos apdangalai saugo plaukus nuo lietaus, sniego, šalčio, žvarbaus vėjo. Šaltis, temperatūros skirtumai neigiamai veikia plauko svogūnėlį, todėl sutrinka jo funkcijos. Žiemą reikėtų dėvėti tik tokias kepures, kurių vidinė pusė yra iš natūralaus pluošto. Jei plaukai elektrinasi, naudokite specialius kremus.
Karščiausios žiemos sezono plaukų spalvos
Artėjant žiemai ne vienai moteriai kyla noras pasikeisti ir nuotaikingai sutikti metų šventes. Garsiausi plaukų meistrai siūlo „Saulėlydžio“ trilogijos įkvėptas spalvų gamas ir kirpimus. Šią žiemą itin madinga plaukus dažyti sluoksniais – nebūtinai vienodai ar simetriškai. Stilistai siūlo į savo gyvenimą įsileisti chaoso ir netvarkos: dažyti sruogas, plaukų sluoksnius arba pasirinkti įdomias formas, kurios švytės ir puoš pakaušį. Gal keista ir juokinga, tačiau plaukų meistrai pataria sukelti spalvingą žiemos šukuosenų vėtrą.
Rausva
Rausva ir rožine spalvomis savo plaukus šią vasarą nusidažė Keitė Peri ir tapo stiliaus ikona. Prieš porą metų šią spalvą išbandė Keli Osburn, Pink, Gven Stefani. Rausva ir rožinė spalvos bei jų atspalviai madingi šią žiemą.
Nesileiskite sugundoma ryškiai rožinės spalvos, pabandykite blankius jos atspalvius – sumaišykite su šviesia alyvine, balta ar gelsva spalva. Rožine spalva dažykite sruogas, kirpčiukus, į priekį krintančius plaukus, viršutinį jų sluoksnį.
Madingos šukuosenos, primenančios nesėkmingą bandymą plaukus nusidažyti pačiai.
Violetinė
Ši spalva iš proto varo pagyvenusias moteris. Tačiau nemanykite, kad violetiniai moteriškių skalpai madingi – tai košmaras! Šį sezoną violetinė spalva primena pastelinę rausvą. Ji neintensyvi, susimaišiusi su sidabro atspalviais.
Violetiniais plaukais pavasarį buvo pasipuošusi K. Osburn. Būtų idealu, jei violetinę derintumėte su balta spalva. Taip pat pagalvokite apie sruogas ar įdomią, violetine spalva švytinčią aureolę viršugalvyje.
Balta
Tai jau tapo klasika. Žili plaukai, žilos sruogos madingos tarp jaunų ir pagyvenusių moterų. Žila spalva įpareigoja: moteriai reikėtų rinktis ryškų makiažą, tamsesnius drabužius. Sidabras ir visiškai balta spalva plaukams suteikia šerkšno įspūdį, kuris šią žiemą pats madingiausias.
● Plaukai auga greičiau vasaros metu ir naktį.
● Vidutiniškai žmogaus galvoje yra per 100 000 plaukų.
● Per mėnesį plaukas užauga apie 12 mm.
● Plaukų sruoga gali išgyventi iki 7 metų, tačiau vidutinė plauko gyvavimo trukmė – 2 metai.
● Sparčiausiai plaukai auga nuo 16 iki 24 metų.
● Nuo 40 iki 50 metų moterys netenka 20 % plaukų.
● Žmogaus plaukas yra tvirtesnis nei tokio pat storio varinis laidas.
● Plaukų kirpimas neturi įtakos jų augimui.
● Žmogaus galvos plaukai gali išlaikyti 99 žmonių svorį.
● Vyrų plaukai auga sparčiau nei moterų.
● Plaukai, išskyrus kaulų čiulpus, yra greičiausiai atsinaujinantis audinys.
● Žmogus per dieną netenka per 100 plaukų – tai normalu.
● Turite netekti daugiau kaip 50 % plaukų, kad aplinkiniai tai pastebėtų.
● Senstant plaukai tampa žili, nes plauko folikule žūva pigmento ląstelės ir nebesigamina melaninas, suteikiantis plaukui spalvą.