Neverta pavydėti tiems, kurie gali ilgai miegoti rytais. Įrodyta, kad keltis anksti rytą yra sveikiau. Visų pirma dėlto, kad prieš aušrą besikeliantys asmenys yra labiau linkę gyventi pagal natūralų gamtos ritmą. Nuėję miegoti gerokai prieš vidurnaktį, jie pabunda ankstų rytą žvalesni ir gali valandą kitą skirti sau ar kokiems nors darbams atlikti. Be to, ankstyvas kėlimasis gerina virškinimo sistemos veiklą ir padeda kontroliuoti apetitą (padeda laikytis mitybos režimo).

 

Vienintelis dalykas, ko nereikėtų daryti ankstų rytą – tai gerti kavos. Naujausio tyrimo, publikuoto užsienietiškame klinikinės endokrinologijos ir metabolizmo žurnale, duomenimis, kavos nerekomenduojama vartoti nuo 8 iki 9 valandos ryto. Taip yra dėlto, kad šiuo metu kūne daugiausiai per parą pasigamina energiją suteikiančio hormono kortizolio. Jeigu šiuo metu išgeriama gėrimo su kofeinu, gali sustiprėti kavos šalutinis poveikis, pavyzdžiui, nerimas ar nervingumas.

 

Nuo 9 valandos 30 minučių iki 11 valandos 30 minučių kortizolio lygis pradeda kristi, todėl puodelis kavos gali suteikti teigiamos energijos.

 

Ankstų rytą geriau ne gerti kavą, o atlikti nesudėtingus mankštos ar kvėpavimo pratimus. Jeigu labai norisi karšto gėrimo – rinktis karštą vandenį su medumi ir citrinos sultimis. Po kelių valandų galėsite save apdovanoti puodeliu kvapnios ir garuojančios kavos.