Nuotraukomis ir paveikslais dekoruotos sienos pagyvina interjerą, suteikia namams savitą charakterį. Tačiau, anot ezoterikų, ne visais atvaizdais galima puošti namus. Sužinokime, kokių paveikslų ir nuotraukų geriau vengti, o kurie net mirtinai pavojingi!

 

Vintage,Background

Mirusiųjų nuotraukos 

 

Pamažu nyksta tradicija fotografuotis šalia mirusiųjų ir saugoti laidotuvių nuotraukas. Tačiau daugelio namuose, senuose albumuose dar galima išvysti tokių groteskiškų kadrų. Ezoterikai įspėja, kad jei mirusių žmonių nuotraukos laikomos šalia gyvųjų nuotraukų, jos iš tų asmenų gali siurbti energiją – žmonės jaučiasi pavargę, prastai miega, gali varginti įvairios ligos (nuo peršalimo iki sunkių lėtinių susirgimų). Net ne per laidotuves fotografuoto, tačiau mirusio žmogaus nuotraukas namuose matomoje vietoje patartina laikyti ne ilgiau nei 40 parų po mirties. Praėjus šiam laikotarpiui patartina padėti jas į kitą vietą, kad mirusiajam netrukdytų ilsėtis ramybėje mūsų sielvartas, jaučiamas kaskart išvydus jo atvaizdą. Nepatartina namuose įsirengti ir savotiškų altorėlių, kur greta mirusiojo nuotraukos kasdien deginamos žvakelės, kalbamos maldos. Tai kenkia ne tik mirusiojo sielai, bet ir gyvųjų psichologinei sveikatai.

 

Po kurio laiko mirusio šeimos nario nuotraukas galima padėti matomoje vietose, bet tik tada, kai jos kelia šiltus prisiminimus, nes gedėjimo stadijos jau praėjusios.

 

Verta įsidėmėti, kad pavarčius albumą su mirusiųjų nuotraukomis ar peržiūrėjus ir išrūšiavus tokias nuotraukas, rankas reikia nuplauti sūriu vandeniu, kad nesinešiotumėte su savimi neigiamos energijos.

 

Sugadintos fotografijos

 

Kaip ir sudužę ar kitaip apgadinti daiktai, pavyzdžiui, indai, skleidžia neigiamą energiją, taip ir nuotraukos. Nesaugoti nuotraukų, kurios išblukusios, sulankstytos, apiplyšusios, apdegusios ar kitaip apgadintos. Šiuolaikinės technologijos suteikia galimybę atkurti nuotraukas, todėl, jei jos apgadintos, bet itin svarbios, reikėtų patikėti specialistams ir vėl džiaugtis kokybiškomis fotografijomis. Pačios pavojingiausios – specialiai sugadintos nuotraukos, pavyzdžiui, iš neapykantos tam asmeniui subjaurotas veidas. Tokios skleidžia destruktyvią energiją, kuri gali paveikti bet kurį namiškį. Jei albume yra tokių nuotraukų, jas geriau sunaikinti, geriausia – visą apvalančia ugnimi.

 

Reikėtų žinoti, kad neigiamai veikia ne tik apgadintos nuotraukos, bet ir sudužęs ar įskilęs rėmelio stiklas ar pats rėmelis. Tai gali būti artėjančios nelaimės, grėsmės ženklas, todėl derėtų nedelsiant perkelti nuotrauką į sveiką rėmelį, o jos herojui siųsti teigiamas mintis ar susisiekti ir paprašyti pasisaugoti.

 

Tikima, kad jei nukrito ar sudužo rėmelis su nuotraukoje įamžinta įsimylėjėlių pora – tikriausiai santykiai netrukus baigsis skyrybomis arba bent įsižiebs aštrus kivirčas.

 

Paveikslai su smurto scenomis

 

Namuose nepatartina turėti paveikslų, kuriuose vaizduojamos smurto scenos ar matyti, kad kuris iš jos herojų išgyvena neigiamas emocijas. Tokie paveikslai skleidžia neigiamą energiją, gali lemti dažnus kivirčus, pyktį, agresiją. Į šį patarimą ypatingą dėmesį turėtų atkreipti religingi žmonės, kurie mėgsta namuose pasikabinti, pavyzdžiui, nukryžiuoto arba nešančio kryžių Jėzaus atvaizdus. Nors intencijos geros, tačiau paveiksle užfiksuotas skausmas ir mirtis, todėl tokių namuose verčiau neturėti. Yra puikių šventųjų paveikslų, kurie neskleidžia tokios energijos.

 

Kalbant apie smurtą, namuose neturėtų atsirasti vietos jokiems medžioklės trofėjams. Jie skleidžia mirties, murto, kančios energetiką, todėl namiškiams tikrai neišeis į gerą.

 

Naudinga žinoti, kad labiausiai gyvybės ir šviesos energetiką namuose skleidžia vaikų piešiniai. Todėl nedvejodami jais puoškite ne tik vaikų kambarį, bet ir bendras gyvenamąsias patalpas.

 

Gamtos vaizdai – saugus pasirinkimas

 

Namuose drąsiai galima kabinti gamtos vaizdus – tiek tapytus, tiek fotografuotus. Jie suteikia namams gyvybės energijos, o tam tikri vaizdai turi ir papildomų funkcijų. Pavyzdžiui, įamžintos vandens stichijos skleidžia ramybę. Moksliniai tyrimai rodo, kad 10–15 min. žiūrėjimas į vandenį sumažina stresą, slopina įtampą, gali pagerinti miego kokybę. Naudinga tokius paveikslus ar nuotraukas turėti miegamajame, taip pat vaikų ir darbo kambariuose.

 

Paveikslai su kalnais ar jų nuotraukos suteikia apsaugą, dovanoja ryžtą. Juos patariama kabinti taip, kad didžiausią laiko dalį būtų už žmogaus – suteiktų jam tvirtą užnugarį.

 

Įvairūs peizažai, gėlių, miško motyvai taip pat skleidžia teigiamą energiją, veikia atpalaiduojančiai. Tiesa, reikėtų atkreipti dėmesį į jų nuotaiką, pavyzdžiui, audringos jūros paveikslas skleis kitokią energiją nei ramiai besisupanti valtelė. Liūties draskomi lapai – kitokią nei žydinti pieva. Beje, džiovintų gėlių ar iš jų padarytų paveiksliukų geriau neturėti: nudžiūvusi gėlė – žuvusi gėlė, todėl skleis neigiamą emociją.

 

Įsigyjant paveikslą ar nuotrauką svarbu pajusti, kokią nuotaiką, emocijas sukelia, nes tokios kils kaskart į juos žvelgiant.

 

Gaisrus prišaukiantis paveikslas

 

Italų dailininko Bruno Amadio verkiančio berniuko portretas itin išpopuliarėjo tuoj po Antrojo pasaulinio karo. Paveiksle vaizduojamas verkiantis našlaitis, kuriam po tėvus pražudžiusio gaisro vaikystę teko praleisti vaikų namuose. Pagal legendą, berniukas prakeikdavo visus namus, kuriuose atsidurdavo laikinų globėjų dėka. Prakeiksmas persikėlė ir į paveikslo kopijas. 1985 m. laikraštyje „The Sun“ rašyta, kad Rono ir May Hallų įsigytas paveikslas sukėlė gaisrą jų namuose Pietų Jorkšyre. Namuose ugnis nusiaubė viską, išskyrus verkiančio berniuko portretą. Pietryčių Anglijoje gyvenančios Doros Mann namai sudegė iki pamatų, praėjus beveik pusmečiui nuo to laiko, kai nusipirko verkiančio berniuko portretą. Viskas namuose sudegė, išskyrus prakeiktą portretą. Kita Britų salų gyventoja Sandra Kaske ir jos brolienė bei draugė liko be pastogės, kai įsigijo verkiančio berniuko portreto kopijas. Brianas Parksas dėl to paties paveikslo kilus gaisrui vos neprarado trijų atžalų ir žmonos. Šeima apsinuodijo dūmais, namai sudegė kone iki pamatų, bet paveikslo kopija liko sveika. Grįžęs iš ligoninės vyriškas ją sunaikino.

 

Mirtį sėjantis portretas

 

Klouno atvaizdas žmonėms kelia dviprasmiškus jausmus – vienus džiugina, kitiems sėja baimę. Pasirodo, klouno atvaizdas gali lemti ir mirtį. Kalbame apie vieno žiauriausių JAV serijinių žudikų Johno Wayne’o Gacy autoportretą. Šis nusikaltėlis aukas kankindavo ir žudydavo persirengęs klounu Pogo. Muzikantas Nikki Stone’as 2001 m. įsigijo klouno Pogo autoportretą už 3000 JAV dolerių, bet unikaliu meno kūriniu ilgai nesidžiaugė: netrukus nugaišo jo šuo, mama susirgo vėžiu. Muzikantas ėmė įtarti, kad dėl to gali būti kalta iš paveikslo sklindanti neigiama energija, nes J. W. Gacy nužudė ir savo namų rūsyje bei aplink namus paslėpė net 33 jaunų vaikinų ir berniukų kūnus. Šis paveikslas tuo metu išdidžiai kabėjo ant vienos namo sienų. Pradėjus dėtis blogiems dalykams, N. Stone’o bičiulis pasiūlė pasaugoti paveikslą savo namuose, tačiau netrukus jo kaimynas žuvo automobilio avarijoje. Tada paveikslą perėmė kitas bičiulis ir kurį laiką jį saugojo sandėliuke. Šis žmogus netrukus bandė nusižudyti. Galiausiai paveikslas atiduotas vietos meno prekeiviui, kaip jam sekėsi tvarkytis su neigiama paveikslo energija, nėra žinoma.

 

Vengti užrašų

 

Vis dar madinga namuose turėti paveikslų, plakatų, statulėlių, kuriose įamžinti motyvuojantys žodžiai, gražios sentencijos ir kt. Ezoterikai pataria būti atsargiems su visų rūšių užrašais ir frazėmis, sukurtomis mums nežinomomis ar realybėje neegzistuojančiomis kalbomis. Simboliai ir ženklai, kurie mums nežinomi ar negalime jų išsiaiškinti, gali sukelti įvairių problemų. Jei koks simbolis traukia akį, pastebite, kad jis kartojasi jūsų kasdienybėje, verta pasidomėti jo reikšme, tik tada nuspręsti, ar verta juo puošti namus.

 

Net rinkdamiesi užrašus žinoma kalba ar suprantamus simbolius apsvarstykite, ar tie žodžiai, frazės tokios svarbos, kad kasdien jas matytumėte ir mintyse kartotumėte. Jei iš tiesų trūksta, pavyzdžiui, ryžto, tam tikra frazė gali būti įkvėpimo šaltinis.

 

Dovanoti paveikslus, nuotraukas, plakatus taip pat atsakingai. Kaip minėta, jie gali skleisti energiją, pavyzdžiui, raminančią, tačiau galbūt konkrečiam žmogui kaip tik reikia energijos ir ryžto. Arba atvirkščiai. Be to, meno suvokimas labai subtilus – kas gražu vienam, kitam gali atrodyti neskoningai. Saugesnis variantas – dovanų kuponas. Paveldėtų ar aukcionuose įsigytų meno kūrinių venkite arba kreipkitės į specialistus, kad būtų išvalyta jų energetika, tik tada puoškite namus.

 

Įdomu

 
  •  Rugpjūčio 19-oji – Pasaulinė fotografijos diena.
  •  Į feisbuką kasdien patalpinama per 350 mln., o į instagramą – per 50 mln. nuotraukų.
  •  Paveikslus jau sėkmingai tapo dirbtinis intelektas.
  •  2010 m. pagamintų fotoaparatų skaičius sumažėjo daugiau nei penkiais kartais – nuo 121 mln. iki 23 mln. vienetų.
  •  Daugiausia kartų istorijoje peržiūrėtos nuotraukos pavadinimas yra „Bliss“ (palaima) – legendinis „Windows XP“ ekrano fonas, kuriame užfiksuota žalia kalva ir virš jos plaukiantys debesys.
  •  Pirmosios fotografijos aukcionuose parduodamos už šešiaženkles sumas.
 

Autorius Laima Samulė