„Nėra tokio dalyko kaip nesėkmė. Šiandien išmoktas pamokas pritaikysiu rytoj ir būsiu geresnis“, – ne kartą kartojo Tigeris Woodsas, laikomas vienu geriausių visų laikų golfo žaidėjų ir garsiausių XXI a. sportininkų. Tiesa, sėkmingą kelis dešimtmečius trukusią karjerą neįtikėtinai greitai užgožė vienas po kito sekę skandalai ir juos lydėjusios paslaptys, kurios sudavė paskutinį smūgį auksinio berniuko įvaizdžiui.

 

Tėčio pamokosNorton,,Ma-sep,1:,Tiger,Woods,Tees,Off,The,Fourth,Hole

 

Eldrickas Tontas Woodsas, geriau žinomas kaip Tigeris Woodsas, gimė 1975 m. gruodžio 30-ąją Saiprese, Kalifornijoje. Vienintelis juodaodžio tėvo ir tailandietės motinos vaikas. Tėtis karininkas susipažino su mama Kultida Tailande Vietnamo karo metu. Sūnui tėvas rodė begalinį dėmesį ir siekė išmokyti visko, ką mokėjo pats. Jau nuo mažų dienų Earlas atžalą pradėjo vadinti Tigru, taip pagerbdamas kolegą karį ir draugą, kuris turėjo tą pačią pravardę. Tad nenuostabu, kad vaikas dažniau buvo šaukiamas ja, o ne tikruoju vardu.

 

Tėvas ir sūnus buvo labai artimi. „Mano tėtis buvo geriausias draugas ir didžiausias pavyzdys“, – sakė golfo žvaigždė, 2006 m. pranešęs apie tėvo mirtį nuo prostatos vėžio. Būtent Earlas sūnų dar vaikystėje supažindino su golfu. Jau 8 metų Tigeris buvo įgudęs žaidėjas, savo įgūdžius rodęs net tokiose televizijos laidose kaip „Labas rytas, Amerika“. 1996-aisiais 20-metis tapo profesionalu. Pirmieji 13 jo karjeros metų pažymėti nepakartojama sėkme, vienas po kito laimėti svarbiausi golfo turnyrai leido tapti pirmuoju golfo žaidėju pasaulyje. Gerbėjų dėmesys, trofėjai, rėmėjų pasiūlymai leido jaustis daugiau nei žvaigžde. Asmeninis T. Woodso gyvenimas atrodė toks pat pavydėtinas – didžiuliame Floridos dvare gyveno mylinti žmona ir du maži vaikai. Visa tai kūrė viešą įvaizdį, artimesnį neklystančiam pusdieviui nei profesionaliam sportininkui. Tačiau netrukus viskas pradėjo byrėti į šipulius.

 

Pergales užgožė traumos

 

T. Woodsas išgarsėjo 1997-aisiais, kai vos 21 metų laimėjo „Masters“ turnyrą, surinkęs rekordinius 270 taškų. Jis tapo jauniausiu tokį titulą pelniusiu žmogumi ir pirmuoju juodaodžiu, pasiekusiu šį tikslą. Vėliau tais pačiais metais pirmą kartą pasirodęs „British Open“, žaidėjas pasiekė trasos rekordą. Kiti keleri metai atnešė dar daugiau laimėjimų. Jis žydėjo ne tik kaip sportininkas, bet ir kaip šeimos vyras, nes vedė ilgametę mylimąją, švedų modelį Elin Nordegren. 2008 m., vos įveikęs kairiojo kelio skausmą po artroskopinės operacijos, Tigeris laimėjo „US Open“ golfo turnyrą. Praėjus vos dviem dienoms po pergalės sportininkas paskelbė, kad praleis likusią sezono dalį, nes kairiajam keliui reikia dar vienos operacijos. Taip pat atskleidė, kad likus dviem savaitėms iki „US Open“ turnyro patyrė dvigubą kairiojo blauzdikaulio lūžį, bet nepaisė gydytojų patarimo daryti šešių savaičių pertrauką, jog išgytų. „Nors sužalojimas vargino, tai leido man praleisti daug laiko stebint, kaip auga dukra Sam“, – 2008 m. rugsėjį sakė sportininkas. Karjeros pertrauka Tigeriui išėjo į naudą, jis ne tik atsigavo, bet ir su žmona susilaukė antrojo vaiko, sūnaus Charlie Axelio. Po kelių savaičių T. Woodsas jau dalyvavo „Accenture Match Play“ čempionate Tuksone, Arizonoje. Atrodė, kad sportininko karjera tuoj vėl pasieks piką, tačiau taip nenutiko.

 

Karjerą sugriovęs neištikimybės skandalas

 

2009 m. lapkričio pabaigoje pasirodė pranešimų apie Tigerio ir naktinio klubo vadovės Rachel Uchitel pasimatymą. Abi šalys neigė santykius, nepaisant tai įrodančių nuotraukų. Istorija įgavo pagreitį, kai žiniasklaida viena po kitos skelbė intriguojančias naujienas, mat T. Woodsas vidury nakties atsitrenkė į gaisrinį hidrantą prie savo namų. Smūgis buvo toks stiprus, kad net pažadino žmoną Elin. Išbėgusi golfo lazda išdaužė visureigio langą, ištempė vyrą, o paskui sėdėjo su juo, kol atgavo sąmonę. Golfo žaidėjas per avariją nesunkiai susižalojo, todėl greitai išleistas iš ligoninės ir sužeidimus gydėsi namuose. Nors neužfiksuota alkoholio vartojimo pėdsakų, bet sportininkas anksčiau tą vakarą išgėrė receptinių vaistų nuo skausmo. T. Woodsas galiausiai nuteistas už neatsargų vairavimą ir nubaustas 164 JAV dolerių bauda. Kaip vėliau išaiškėjo, tai buvo mažiausia jo problema. Nelaimė sukėlė įtarimų gerbėjams, kurie akimirksniu pareikalavo T. Woodso viešo pareiškimo. Tačiau golfo žaidėjas tylėjo ir paslaptingai pasitraukė iš labdaros golfo turnyro „Chevron World Challenge“. Vėliau paskelbė, kad iki pat metų pabaigos daugiau nedalyvaus turnyruose. Žiniasklaida jo taip lengvai nepaleido, leidinys „Us Weekly“ paskelbė pranešimą, kuriame teigta, kad golfo žaidėjas mezgė santykius ne tik su R. Uchitel, bet ir daugiau nei dvejus metus vystė romaną su padavėja Jaimee Grubbs. Iš pradžių suskubta neigti tokį pareiškimą, tačiau „Us Weekly“ istorija pasirodė kartu su J. Grubbs balso pašto žinute, kurią tariamai paliko golfo žaidėjas. Moteris, kuriai tuo metu buvo 24 metai, papasakojo apie 31 mėnesį trunkantį romaną ir kad sportininkas desperatiškai bandė panaikinti bet kokius jo įrodymus. Sporto žvaigždė vis dar tylėjo, o žiniasklaidoje pasipylė pranešimai apie dar daugiau golfo žaidėjo meilužių. 2009 m. gruodžio 2 d. T. Woodsas atsiprašė gerbėjų ir šeimos narių, išreikšdamas apgailestavimą dėl savo netinkamo elgesio. Meilužių skaičiui išaugus iki daugiau nei tuzino, sportininkas nesugebėjo suvaldyti situacijos. Galiausiai pasirodė vieši daugiau nei pusšimčio moterų liudijimai apie seksualinius santykius su garsiausiu pasaulyje golfo žaidėju. Aplink sportininko namus sukinėjosi žiniasklaidos atstovai, fotografai, ratus suko naujienų tarnybų sraigtasparniai. T. Woodsas paskelbė dar vieną pareiškimą, kuriame miglotai užsiminė apie visus kaltinimus. „Aš nuvyliau savo šeimą ir iš visos širdies gailiuosi dėl visų nusižengimų. Nebuvau ištikimas vertybėms, nesielgiau taip, kaip nusipelnė mano šeima. Savo elgesį ir asmenines nesėkmes nusprendžiau aptarti už uždarų durų su šeima. Tais jausmais turėtume dalytis tik mes“, – sakė vyras. Teigiama, kad golfo žaidėjas pasiūlė žmonai iš naujo derėtis dėl santuokos sutarties, tačiau netrukus pasirodė pranešimų, kad E. Nordegren su seserimi įsigijo namą Švedijoje. Tuomet fotografai pastebėjo buvusį modelį be vestuvinio žiedo. Jų skyrybos baigtos vos per metus.

 

Ieškinys dėl seksualinės prievartos

 

Po skyrybų golfo žaidėjas kurį laiką mėgavosi romantiniais santykiais su profesionalia slidininke Lindsey Vonn. 2017 m. pabaigoje prisipažino palaikąs ryšį su restorano vadove Erica Herman. 2023 m. pradžioje pora išsiskyrė. T. Woodsas paskelbtas vienu daugiausiai uždirbančių visų laikų profesionalių sportininkų, jo turto grynoji vertė 2023 m. birželį siekė 800 mln. JAV dolerių. Tuomet E. Herman pateikė ieškinį, apkaltindama T. Woods seksualine prievarta. Ji pareikalavo 30 mln. dolerių iš T. Woodso patikos fondo, kuriam priklauso dvaras Jupiterio saloje Floridoje. Tačiau 2023 m. lapkritį teisėjas jos prašymą atmetė. Galiausiai moteris atsisakė apeliacinio skundo ir kaltinimų seksualine prievarta.

 

Autorius Monika Budnikienė