Vakar LNK televizijos eteryje įvyko „Šokio revoliucijos“ projekto finalas, kurio paskutiniame etape dėl nugalėtojo titulo varžėsi dvi šokėjų poros – sportinių šokių žvaigždės Ustin ir Ieva bei baleto profesionalai Kristina ir Genadijus. Kas taps viso projekto nugalėtojais pirmą kartą šio formato projekte pasaulyje sprendė ne tik meistrų balsai, bet ir tiesiogiai vykęs žiūrovų balsavimas.

 

ŠOKIO REVOLIUCIJA _ ELITAZ _ 07.27 _ full album _ by Aleksandr Leonov _ 2mpx-328

„Žiūrovų balsavimas, sprendžiant kas laimės projektą, buvo išimtis, padaryta tik Lietuvai, kurią mes išsiderėjome norėdami suteikti galimybę ir žiūrovams prisidėti prie sprendimo, kas taps projekto nugalėtojais. Žiūrovų balsavimą prižiūrėjo tarptautinė audito bendrovė „Grant Thorton Baltic“, – tiesiogiai vykusį balsavimą komentuoja projekto vyriausiasis prodiuseris Gediminas Jaunius.

 

„Šokio revoliucijos“ projektas, o taip pat ir didysis finalas, filmuojami buvo dar vasarą, tačiau žiūrovų balsavimas vakar vyko tiesiogiai, tad projekto prodiuseriai išduoda televizijos paslaptį, kaip žiūrovai ekranuose išvydo laimėtojus, atsiimančius piniginį prizą.

 

„Šokio revoliucijos” projekto įgyvendinimas techniškai buvo vienas sudėtingiausių. Iš formato sumanytojų Kanados prodiuserių gauta filmavimo įranga (120 kamerų) kol kas neleidžia projekto ypatybės – revoliucijos momento – tinkamai užfiksuoti tiesioginio eterio metu, nes reikalingas didelis ir kruopštus montažo darbas po šokio. Tačiau tiesioginis žiūrovų balsavimas Lietuvos auditorijai labai svarbus, tad džiaugiamės, kad pavyko iš formato savininkų gauti leidimą į galutinį nugalėtojų sprendimą įtraukti ir žiūrovus, balsavimą vykdant tiesiogiai. Labai džiaugiamės, kad  šis sprendimas pasiteisino ir žiūrovai buvo itin aktyvūs – sulaukėme virš 12 tūkstančių balsų. O kuriant projektą vasarą, pagal televizinę praktiką buvo nufilmuotos dvi pabaigos su galimais nugalėtojais ir tik žiūrovams subalsavus ir susumavus rezultatus, paaiškėjo, kurią pabaigą reikia ištransliuoti. Kanadiečiai dabar dirba prie techninės galimybės dirbti su revoliucijos momentu tiesioginiame eteryje, tad labai tikimės, kad ateityje Lietuvos žiūrovui svarbi balsavimo aplinkybė galės vykti ir esant tiesioginiam „Šokio revoliucijos” eteriui, – komentuoja Gediminas Jaunius.

 

Kas nugalėjo projektą, lėmė tiek meistrų skirti balsai abiem šokėjų poroms, tiek ir žiūrovų atiduoti balsai. Šiandieną projekto prodiuseriai atskleidžia, jog Naglio Bieranco, Ivetos Lukošiūtės bei Airidos Gudaitės ir Lauryno Žakevičiaus sprendimu, jų favoritais tapo Kristina ir Genadijus, surinkę maksimalų balų skaičių – 100 iš 100 galimų, kas pagal formulę, pavertus į procentus atitiko 52% meistrų balo. Tuo tarpu Ustin ir Ievai skirtas bendras meistrų balas buvo 91 iš 100 galimų, kas atitiko 48% meistrų balo. Tačiau žiūrovai balsavo visiškai kitaip ir jų favoritais tapo Ustin ir Ieva, iš viso surinkę 8174 žiūrovų balsus, kas pavertus į procentus atitiko 66% žiūrovų balsų, o Kristina ir Genadijus surinko 4180 žiūrovų balsus, kas pavertus į procentus atitiko 34% žiūrovų balsų. Susumavus finalinius rezultatus, Ustin ir Ieva su 57% finalinio balo tapo projekto nugalėtojais.

 

„Tiesioginis balsavimas skambučiais dėl techninės klaidos pasibaigė keliomis minutėmis anksčiau, nei buvo nutrauktas „Šokio revoliucijos“ projekto eteryje per LNK, dėl to 788 žiūrovų, skambinusių telefonu, balsai nebuvo užskaityti. Nėra galimybės nustatyti, už kurį dalyvį buvo balsuota, tačiau net ir pridėjus visus neužskaitytus žiūrovų balsus prie Kristinos ir Genadijaus poros, bendri žiūrovų ir meistrų balsavimo rezultatai pasikeistų nežymiai (į 45 % už Kristiną ir Genadijų ir 55% už Ustin ir Ieva), todėl nustatyta klaida nedaro įtakos finaliniams rezultatams“, – komentuoja „Grand Thorton Baltic“ atstovai.

 

Nuotraukos iš finalo: