Pastaruoju metu, kai vis dar gyvename karantino ritmu, dėl apribojimų laiku patekti pas gydytojus specialistus pavyksta ne kiekvienam – vienur susitikimo reikia laukti ilgai, o kitur teikiamos tik nuotolinės konsultacijos. Laiku nesikreipę pagalbos galime susidurti su paūmėjusiais negalavimais ir dar rimtesnėmis sveikatos problemomis. Padėti gali viena didžiausių plataus profilio privačių medicinos klinikų Lietuvoje „Fi Clinica“,pacientams siūlanti ne tik įvairias estetines procedūras, plastines operacijas, bet ir daugybę kitų paslaugų – nuo odontologijos, dermatologijos, ortopedijos, ginekologijos iki šiuo metu ypač aktualios dienos chirurgijos.

 

Gydytojo nuotrauka Intern.svetainei

Dienos chirurgijos skyriuje atliekamos pilvo srities, išvaržų, hemorojaus ir rekonstrukcinės operacijos, taip pat – ausų, nosies ar gerklės chirurgija, pagalba teikiama ir kenčiantiems dėl varginančio knarkimo. Knarkimo gydymas šiuo metu labai reikalingas, nes dėl pandemijos atsiradusių socialinių ir judėjimo apribojimų patiriame daugiau nerimo ir streso, o kad pavyktų jį suvaldyti, svarbu pagerinti miego kokybę. Vertėtų nepamiršti, kad nuolatinis knarkimas apsunkina ne tik knarkiančiojo, bet ir partnerio poilsį, be to, jis gali būti pavojingas sveikatai.

 

Žiemos laikotarpiu padaugėja pacientų, besikreipiančių dėl urologinių ar ginekologinių sutrikimų, tokių kaip šlapimo pūslės ar šlaplės infekcijos, kurių paūmėjimą gali išprovokuoti nepakankama apsauga nuo šalčio ir organizmo silpnumas. „Fi Clinica“ gydytojas akušeris-ginekologas Artūras Šalaševičius pabrėžia, kad šaltuoju metų laiku silpnėjant imunitetui labai svarbu tinkamai saugotis nuo šalčio, visavertiškai maitintis ir kokybiškai ilsėtis, nes dėl sumažėjusio organizmo atsparumo gali pasireikšti sąlyginai patogeniai sukėlėjai, atsirasti bakterinė vaginozė ar grybelio sukeltas makšties uždegimas. Po bendro organizmo nusilpimo, antibiotikų ar hormoninių kontraceptikų vartojimo gali pasireikšti ir plačiai paplitusi kandidozė, dar vadinama pienlige. Kad pavyktų išvengti vėlesnių problemų, pastebėjus simptomus, pavyzdžiui, makšties gleivinės ir vulvos dirginimą, intensyvų niežėjimą ar pakitusias išskyras, svarbu jų neignoruoti ir kreiptis dėl konsultacijos.

 

Tarp kitų ginekologinių simptomų, galinčių pranašauti susirgimus, – trinkantis mėnesinių ciklas, kraujavimai tarp mėnesinių ar po lytinių santykių, lytinių santykių disharmonija, makšties laisvumo pojūtis, atsirandantis šlapimo nelaikymas fizinio krūvio metu ir sutrikęs šlapinimasis. „Visada reikia kreiptis į specialistą, jei simptomai yra labai ryškūs, pasikartoja, užsitęsia, stiprėja ar trikdo įprastą gyvenimo ritmą. Laiku nesuradus pagalbos gali daugėti užleistų ligos atvejų, kuriuos vėliau gydyti bus sunkiau, o gydymas užtruks ilgiau. Dažnai kreipimasis per vėlai būna susijęs su užleisto vėžio atvejais, kai moterys ignoruoja bet kurį nenormalų kraujavimą iš genitalijų“, – pasakoja „Fi Clinica“ gydytojas akušeris-ginekologas.
 
Kai dėl karantino ribojimų daugiau laiko praleidžiame namuose, todėl dabar tinkamas metas atlikti įvairias ginekologines procedūras ar korekcijas, po kurių naudinga kurį laiką pabūti namuose ir vengti aktyvios fizinės veiklos. „Fi Clinica“ atliekama makšties jauninimo procedūra lazeriu, padedanti atkurti jungiamąjį audinį ir naujų kraujagyslių formąvimąsi, užtikrinantį makšties susiaurėjimą, drėgnumo atsistatymą ir geresnį šlapimo sulaikymą. Lazerio procedūra atliekama ambulatorinio vizito metu, jai nereikalingas specialus pasiruošimas. Kita populiarėjanti korekcija – lytinių lūpų plastika. Paprastai dėl tokios kreipiamasi, kai lytinės lūpos yra per didelės (ar asimetriškos) ir sukelia fizines problemas, ypač pasireiškiančias važiuojant dviračiu, užsiimant kita aktyvia fizine veikla ar dirbant specifinį sėdimą darbą. Po lytinių lūpų plastikos paprastai sugyjama per 6-8 savaites, o dabartinis mažiau aktyvus gyvenimo būdas – tinkamas metas pailsėti po operacijos.