Orgoninė terapija – tai emocinis ir bioenergetinis metodas, padedantis atkurti fizinio kūno ir psichologinę žmogaus sveikatą. Šią kūno ir proto psichosomatinę terapiją sukūrė dr. Vilhelmas Reichas (angl. Wilhelm Reich), žymaus austrų neuropatologo, psichoanalizės ir moderniosios psichologijos pradininko Zigmundo Froido (angl. Sigmund Freud) artimas draugas ir mokinys. Jis V. Reichą labai vertino kaip talentingą psichologą.

 

plaukia danguje

V. Reichas visą gyvenimą ieškojo atsakymų į paprastus klausimus: kodėl pacientų būklė negerėja? Kodėl, jeigu jų būklė pagerėja, tai laikinai ir paskui vėl pradeda kamuoti tie patys neurologiniai sutrikimai? Jis pastebėjo, kad tada, kai pacientai jausdavo, išreikšdavo ir suprasdavo kylančias emocijas, sveikata pradėdavo greitai gerėti ir tas poveikis trukdavo gana ilgai. Jo indėlis į psichosomatinę mediciną labai didelis. Be jo tyrimų ir pastabų ji, ko gero, būtų visai kitokia.

 

V. Reichas taip pat pastebėjo, kad tų pacientų, kurių meilės ir seksualinis gyvenimas klostėsi sėkmingai, fizinė ir psichologinė sveikatos būklė greičiau progresuodavo. Sveikiems išlikti jiems padėdavo ir stiprus bioenergetinis ryšys su seksualiniu partneriu.

 

Iš pradžių psichoanalitikas savo darbo metodus vadino charakterio analize. Jis analizuodavo ne tik tai, ką pacientas pasakė, bet ir kaip ir kodėl tai pasakė. Jis pastebėjo, kad jei žmogus nuoširdžiai išreikšdavo jausmus, jo judesiai ir kvėpavimo ritmas padažnėdavo. Jis pradėjo taikyti metodą, kuris padėdavo išlaisvinti įtampą ir prisiminimus, dėl kurių atsiranda nuolatinė raumenų įtampa.

 

1930 metų pabaigoje V. Reichas atrado specifinę biologinę energiją, kurią pavadino orgonu. Gydydamas pacientus jis pradėjo taikyti garsiąją orgoninę terapiją. Šiuolaikinėje fizikoje orgoninė energija yra siejamas su Higso bozonu. Tai vadinamoji dieviškoji dalelė, užpildanti visatą. Orgoninė terapija – kai kuriems asmenims tai vienintelė galimybė pajusti sveikatos pagerėjimą, ypač jei nepadeda tradicinė psichoterapija, konsultacijos ir dvasinė praktika. Orgoninė terapija, nesiremia žmonių kalba, todėl gali padėti išlaisvinti nuo problemų, kurios kitais būdais yra blokuojamos ir neprieinamos. Žinoma, orgoninė terapija nėra panacėja ir visų sutrikimų išgydyti negali.

 

V. Reichas orgoną apibūdino kaip besvorę masę, kuri egzistuoja erdvėje skirtingomis koncentracijomis. Ji yra atsakinga už visas gyvybės formas. Į žmogaus ir kitų gyvų organizmų vidų patenka per kvėpavimo organus. Orgono, manoma, yra visose kūno ląstelėse. Jį labai traukia vanduo. Orgonas sudaro vienetus, kurie gali būti gyvi ir negyvi. Šiems vienetams reikia energijos iš aplinkos. Sutrikus orgono pusiausvyrai, atsiranda įvairių lėtinių ligų, ypač vėžys. V. Reichas sukūrė metodą, kaip surinkti orgoną iš atmosferos. Orgono energija, kaip manoma, kaupiasi arba gaminasi metalu apkaltoje dėžėje. Šią dėžę galima naudoti, norint gauti papildomo orgono, kuris turi stiprių gydomųjų savybių. Iki šiol užsienyje vykdoma daugybė tyrimų, kurie nagrinėja orgono terapiją ir jos galimybes.

 

Įdomu tai, kad netrukus po to, kai V. Reichas sukūrė orgono energijos dėžę, Šiaurės Amerikoje suaktyvėjo seksualinio išsilaisvinimo judėjimas ir gydomoji orgono dėžė įgavo naujų atspalvių. Ji buvo vadinama Pandoros skrynia, anarchizmo ir seksualinės laisvės simboliu. Manyta, kad orgono akumuliatorius (metalu kaustyta dėžė) padeda sukelti spontaninį orgazmą, nenaudojant rankų.

 

Orgoninė terapija atliekama, siekiant išlaisvinti įgimtą energiją, kuri dėl kažkokių priežasčių yra blokuojama organizme. Pacientas privalo keisti savo gyvenimo būdą, kad terapija būtų sėkminga. Tai reiškia, kad būtina užsiimti kokia nors fizine veikla (tinka plaukimas, tai či, dviračių sportas, šokiai, joga, vaikščiojimas), pakoreguoti mitybos įpročius (vengti nesveiko maisto, alkoholio, vaistų, tabako, daugiau vartoti šviežių maisto produktų, jei būtina rinktis natūralius vaistus, kuriuose yra kuo mažiau toksinių medžiagų), stengtis palaikyti gerus ir draugiškus santykius su artimiausios aplinkos žmonėmis.

 

Orgoninė terapija remiasi tuo, kad viskas, kas yra natūralu ir sveika, gerina prigimtinių gyvybės energijų apykaitą organizme. Hidroterapija (plaukiojimas ir maudymasis vonioje), gamtos terapija (laukinės gamtos tyrinėjimas, stovyklavimas, žvaigždžių stebėjimas, plaukiojimas valtele), šeimos šventės, teigiama seksualine patirtis, masažas – tai natūralūs ir džiaugsmo suteikiantys dalykai, kurie keičia gyvenimo būdą ir padeda pasiekti gerų rezultatų, taikant orgoninę terapiją.

 

Orgoninė terapija kaip gydymo būdas taikoma, siekiant:

  • Palengvinti depresijos simptomus;
  • Sumažinti nerimo jausmą ir slopinti panikos priepuolius;
  • Palengvinti streso simptomus;
  • Kaip pagalbinė priemonė, gydant valgymo, miego ir kitus sutrikimus;
  • Malšinti fizinius simptomus (galvos skausmus, nervų, virškinimo sutrikimus, seksualinę disfunkciją ir t. t.);
  • Padėti atsigauti po traumuojančių santykių.