Naminukas – geroji namų dvasia, kuri saugo nuo gaisrų, potvynių, vagysčių, kartais supykusi gali prikrėsti įvairių pokštų: slėpti papuošalus, plaktukus, vaikų žaislus, atsukti kvepalus ir leisti jiems išsikvėpti, skleisti erzinantį bildesį bei triukšmą. Parapsichologas Vladimiras Azanovas pasakoja apie naminuko išvaizdos ir charakterio ypatybes, atžalų gebėjimą jį matyti bei drauge žaisti, atskleidžia bendravimo su juo paslaptis ir būdus, kaip susipykus susitaikyti.

 

naminukas

Ar naminukas gali gyventi kiekvienuose namuose? 

 

Naminukas gali gyventi ne tik namuose, bet ir visose kitose patalpose, tarkime, biuruose ir pan. Namuose jis dažniausiai įsikuria virtuvėje, nes čia nemažai laiko praleidžia šeimininkė ir yra gaminamas maistas. Būtent nuo patiekalų, ypač mėsos, kavos, arbatos, sklindančiais garais naminukas maitinasi… Jis labai mėgsta būti šalia šeimininkės, o atvėrus šaldytuvą visada smalsauja, kas yra jo viduje (šypsosi). Taip pat neretai įsikuria ant šaldytuvo, o kai šeima valgo, sėdi šalia vaikų. O jeigu jų nėra – šalia šeimininkės.

 

Kaip jis atrodo ir kokiomis charakterio savybėmis pasižymi? 

 

Pastačius namą, jame apsigyvena ir jį saugo naminukas. Tad jeigu būstui 100 m., vadinasi, ir šiai būtybei tiek pat. Tačiau, nepriklausomai nuo to, naminukai nesikeičia. Jie išvaizda ir charakteriu yra panašūs į vaikus, tik turi mažiau plaukų – būna beveik pliki. Naminukų ūgis kaip 4–6 m. mažylių. Tiesa, vieną kartą teko matyti aukštą, savo paties ūgio naminuką. Jie būna vyriškos lyties. Moteriškos lyties neteko sutikti.

 

Kaip naminukai bendrauja?

 

Naminukai mėgsta žaisti ir išdykauti. Tarkime, paslėpti daiktus, ypač jiems patinka metaliniai: monetos, papuošalai, žirklės, šaukšteliai, peiliai, maži veidrodėliai ir pan. Daiktai dažniausiai padedami į pačias netikėčiausias vietas. Vėliau, prabėgus 1–2 savaitėms ar netgi pusmečiui, atsiranda… Man asmeniškai nutiko taip, kad iki išvykimo su šeima į migracijos tarnybą dingo visi pasai. Juk važiuoti tai reikia… Tuomet atsisėdau ant kėdės ir sakau: „Būk geras, grąžink pasus. Už 10 min. reikia išvažiuoti – nėra laiko ieškoti.“ Pasąmonėje išgirdau: „Gerai, pažiūrėk stalčiuje, kuriame laikomi stalo įrankiai.“ Ten pasus ir radau (šypsosi)

 

Naminukas yra mažų vaikų draugas. Mat mažyliai iki 6–7 m. jį gali matyti, kartu žaisti ir bendrauti. O štai pradėjus lankyti mokyklą čia gaunama informacija blokuoja trečiąją akį, todėl palaipsniui šio gebėjimo netenkama. Naminuką mato ir gyvūnai: šunys, katės. Tačiau jis labiau mėgsta vaikyti ir žaisti su murklėmis.

 

Naminukai saugo namus nuo gaisrų, potvynių ir vagysčių. Atsiradus tokioms grėsmėms stengiasi sukelti triukšmą ir atkreipti šeimininkų dėmesį, tarkime, beldžia į stiklą. Jeigu namie žmonių nėra, tuomet šis įnamis pagelbėti negali. Jis potvynio nesustabdys, gali tik perspėti.

 

O suaugusiesiems vertėtų bendrauti su naminuku? 

 

Jeigu gyvenamajame būste dingsta daiktai, reikia suprasti, kad naminukas nori į save atkreipti dėmesį. Tad suaugusieji galėtų kiekvieno mėnesio pirmąją dieną pabendrauti su naminuku. Tarkime, duoti jam vardą, ant šaldytuvo padėti lėkštelę su sausainiais, šaukštelį medaus. Tai padeda pagerinti bendravimą su naminuku – jis tampa laimingas ir neslepia daiktų. Po 3 d. vaišes reikia išmesti.

 

Kokios gyventojų savybės ir įpročiai šiuos įnamius gali supykdyti? 

 

Labiausiai naminukai nepakenčia alkoholio ir rūkymo. Kaip ir mažiems vaikams, šie kvapai jiems yra nemalonūs. Jeigu namie yra alkoholikas, naminukas pirmiausia pradeda jį barti, vėliau, deja, irpats įninka į tokį gyvenimo būdą. Naminukas streikuoja ir priverčia šeimą konfliktuoti.

 

Kaip naminukas elgiasi supykęs? 

 

Jis gali nebendrauti, tylėti net 1–2 mėn. Taip pat slėpti daiktus to žmogaus, kuris jį supykdė. Jeigu tai moteris, laikinai gali dingti visi jos papuošalai, jei vyras – plaktukai, jeigu vaikai – metalinės mašinėlės ir panašūs žaislai. Mat naminukas nelabai mėgsta plastiko… Atkurti bendravimą puikiai padėtų laikomos vaišės ant šaldytuvo, tarkime, šaukštelis medaus.

 

Ar esant konfliktui su šeimininku naminukas neperspėtų apie gresiančias nelaimes? 

 

Žinoma, perspėtų. Esant konfliktui su šeimininku naminukas nenustoja saugoti savo namų.

 

Ar persikraustant iš vienų namų į kitus kartu keliauja ir naminukas? 

 

Ne, naminukas lieka savo namuose. Jis netgi negali atvykti į svečius pas kitą naminuką – gyvena savo gyvenimą. Atsikrausčius naujiems gyventojams, naminukas būna susierzinęs, nepatenkintas, nes sunkiai prisitaiko prie naujų šeimininkų.

 

Įdomu

 
  • Jeigu naminukas bus sotus ir laimingas, tai tuose namuose bus gera bei jauku gyventi.
  • Netiesa, kad naminukai nemėgsta nevalyvų žmonių, netvarkingų namų. Prie nešvaros bei dulkių jie neva įpranta ir dėl to nepyksta. Taip šie įnamiai linkę prisitaikyti ir prie šeimininko gyvenimo būdo bei charakterio. Aktyvių, vietoje nenustygstančių, gyvenimu besidžiaugiančių žmonių namuose gyvenantys naminukai labai skiriasi nuo tų, kurie gyvena su tingiais, apatiškais ir į pesimizmą linkusiais šeimininkais.
  • Naminukas slavų tautose – viena populiariausių mitologinių būtybių. Teigiama, jog jomis tampa mirę šeimos nariai arba kad šios būtybės yra Dievo dovanos.
  • Naminukas apibūdinamas skirtingai. Vieni specialistai teigia, kad tai esą 55–70 cm ūgio, stambių kaulų, trumpų neproporcingai didelių galūnių žmogeliukai. Kiti sako, kad naminukai yra 20–30 cm ūgio, turi ilgą barzdą ir yra labai plaukuoti. Kai kuriuose šaltiniuose teigiama, kad kuo šis įnamis yra jaunesnis, tuo atrodo senesnis, ir atvirkščiai. Mat neva jie gimsta seni, o miršta atrodydami kaip kūdikiai.
  • Kai kurių šaltinių teigimu, naminukų apranga priklauso nuo jų nuotaikos. Jie gali vilkėti tiek labai oficialius, tiek perdėtai puošnius arba įprastus laisvalaikio kostiumus.
  • Naujai įrengtame bute girdimais bildesiais gali būti išreiškiamas naminuko pyktis ir nepritarimas naujiems šeimininkams. Taip pat jis gali trukdyti sklandžiai ir greitai atlikti būsto remontus.
  • Tikima, kad jeigu šiems įnamiams nepatinka patalpa, jie ieškosi kitos. Tačiau yra ir tokių, kurie vienuose namuose išgyvena daugiau negu 300–500 m.
  • Kalbama, kad naminukas gali skleisti vos girdimus balsus, vos juntamus kvapus, kuriuos susikaupęs pajustų ir paprastas žmogus.
  • Manoma, kad su naminukais galima bendrauti be žodžių – jie moka skaityti žmonių mintis.
  • Tikima, kad šie įnamiai noriai bendrauja su vaikais ir atsako į jų klausimus.
  • Naminuko galima paprašyti grąžinti paslėptus daiktus. Reikia sakyti: „Naminuk, naminuk, prašau atiduok.“ Teigiama, kad po šių žodžių geranoriškas namų gyventojas visada paklūsta.