Medaus kaukės yra vienos populiariausių, ypač tada, kai išsukamas naujas vasaros medus arba tada, kai staiga dėl saulės, vėjo, sauso kondicionuojamo uždarų patalpų oro, pablogėja odos būklė. Geriausia, kad tokių kaukių galima nesunkiai pasigaminti patiems – nebūtina eiti pas kosmetologą ar pirkti brangių priemonių odai.

 

medus

Medus yra unikalus produktas, naudojamas daugelyje sričių, įskaitant ir kosmetologiją. Viena nuostabiausių medaus savybių yra ta, kad jis niekada nesugenda ir būtent ši savybė padeda ilgiau išsaugoti odos jaunystę ir grožį.

 

Šis unikalus produktas įsiskverbia į odos poras, puoselėja ir drėkina odą, atkuria vandens balansą, atgaivina veido odą ir neleidžia susidaryti raukšlėms.

 

Meduje yra daug vertingų medžiagų: sacharozės, baltymų, gliukozės, fruktozės, vitaminų ir įvairių druskų, kurie turi priešuždegiminį, sutraukiantį poveikį, gerina ląstelių aprūpinimą deguonimi ir apskritai jų būklę. Boras meduje skatina ląstelių atsinaujinimą, geležis – audinių ir ląstelių funkcionavimą.

 

Medumi praturtinta kosmetika padeda palaikyti reikalingą drėgmės lygį odoje. Ant odos tokia kosmetika suformuoja ploną plėvelę, kuri neleidžia išgaruoti drėgmei ir apsaugo odą nuo kenksmingų aplinkos veiksnių. Viso to pasiekti padeda šios keturios naminės kaukės su medumi!

 

Medaus kaukė normaliai odai

 

2 šaukštelius medaus reikia ištirpinti vandens vonelėje. Maloniai šiltą skystą medų tepti ant švariai nuvalytos veido odos, vengiant tepti aplink akis ir lūpas. Kaukę nuvalyti su vatos diskeliu ir nuplauti su šiltu vandeniu po 20 min. Ši kaukė puoselėja ir minkština odą – ji tampa kone aksominė, neleidžia susiformuoti raukšlėms.

 

Medaus kaukė su cinamonu ir muskatų riešutais

 

2 šaukštelius medaus sumaišyti su 2 šaukšteliais malto cinamono, 2 šaukšteliais maltų muskatų riešutų ir šia mase ištepti veidą, vengiant tepti aplink akis ir lūpas. Kaukę laikyti 30 min. Po to nuplauti su šiltu vandeniu. Muskatai ir medus pasižymi priešuždegiminiu ir antiseptiniu poveikiu, ramina odą, mažina jos paraudimą.

 

Medaus kaukė sausai veido odai

 

Tiesiog sumaišyti šaukštą alyvuogių aliejaus, šaukštą pieno ir šiek tiek skysto medaus. Kaukę tepti ant švariai nuvalytos veido odos, vengiant tepti aplink akis ir lūpas. Laikyti 20 min. Po to kaukę nuvalyti su vatos diskeliu ir nuplauti su šiltu vandeniu po 20 min.

 

Medaus ir kefyro kaukė

 

Reikės sumaišyti 2 šaukštus skysto, pašildyto medaus su šaukšteliu kefyro. Kaukę tepti ant švariai nuvalytos veido odos, vengiant tepti aplink akis ir lūpas. Nuplauti po 15 – 20 min. su šiltu vandeniu. Ši kaukė gerai atgaivina, gerina odos būklę, oda tampa minkšta ir švelni.

 

PASTABA! Medus yra dažnai alergiją sukeliantis produktas. Todėl prieš pradedant naudoti medaus kaukes, rekomenduojama atlikti medaus testą: ant riešo užtepti šiek tiek medaus ir stebėti, ar oda neparausta, jos neišberia, neatsiranda niežulys. Medaus kaukės taip pat netinka, jeigu yra išsiplėtusių kapiliarių. Sergant astma arba cukralige, taip pat prieš pradedant naudoti tokias kaukes, rekomenduojama pasitarti su gydytoju.