Visi žino, kad vaistai nuo skausmo kenkia ir gali negrįžtamai pažeisti vidaus organus. Tačiau tai nereiškia, kad skausmą reikia iškęsti natūraliai. Pati gamta mums siūlo įvairių maisto produktų, kurie veikia kaip švelnūs nuskausminamieji.

 

Aukščiausios kokybės pirmojo spaudimo alyvuogių aliejuje gausu oleokantalio, medžiagos, veikiančios priešuždegimiškai. Jis veikia panašiai kaip silpną arba vidutinį skausmą malšinantis ibuprofenas. Kasdien su maistu galima suvartoti šaukštą tyro aliejaus. Teigiama, kad oleokantalis malšina gerklės skausmą ir peršalimo simptomus. Taip pat stiprina imuninę sistemą, padeda išvengti kraujagyslių ligų bei vėžio.

 

Vyšnios ar jų sultys padeda nuo raumenų skausmo, kurį sukelia fizinis krūvis. D. Britanijoje atlikti tyrimai parodė, kad 90 procentų sportininkų, kurie prieš ir po treniruotės valgė vyšnias arba gėrė jų sultis, jautėsi visiškai atsigavę nuo fizinio krūvio per 24 valandas. Ryškiai raudoną spalvą vyšnioms suteikia antocianai, kurie veikia priešuždegimiškai ir sumažina oksidacinę žalą audiniuose po treniruotės. Taip pat vyšnios gali sumažinti širdies ligų, insulto ar II laipsnio diabeto riziką.

 

Ciberžolė – nuo sąnarių skausmo. Prieskonį geltonai nudažantis kurkuminas veikia priešuždegimiškai ir malšina įvairaus pobūdžio skausmus, ypač galvos, skrandžio ir menstruacijų. Taip pat apsaugo nuo blogojo cholesterolio. Norint gydomojo poveikio, kasdien reikia išgerti 240 ml šilto vandens, kuriame ištirpintas šaukštelis ciberžolės miltelių.

 

Lašišoje yra daug omega 3 riebiųjų rūgščių, kurios šią žuvį paverčia tikru lobiu sveikatai, turinčiu priešuždegiminį poveikį. Norint geriausių rezultatų, žuvį reikėtų valgyti tris kartus per savaitę. Taip pat tinka ir kitos riebios žuvys arba graikiniai riešutai. Padeda nuo priešmenstruacinių simptomų, širdies ligų, peršalimo ir gripo, sąnarių skausmų.

 

Daugybe tyrimų įrodyta, kad cinamonas yra stiprus antioksidantas. Taip pat slopina glikooksidacijos procesus ir apsaugo ląsteles nuo žalingo aukšto cukraus lygio kraujyje poveikio. Pusė ar visas šaukštelis cinamono, išmaišyto vandenyje ar jogurte, per dieną gali sumažinti skausmą, kilusį dėl prastos apykaitos, skrandžio opų, šlapimo trakto ir mielių infekcijų bei dantų ėduonies.

 

Skausmą malšina ir aktyvi veikla, mankšta, nes padeda pasišalinti kenksmingoms medžiagoms iš organizmo.