Vienas jauniausių Nepriklausomybės akto signatarų, liberalas Eugenijus Gentvilas Penktadienio vakarą LNK laidoje „KK2 penktadienis“ pasakos, kad 1990 metais visi suprato kylančias rizikas. Be to, politikas atskleis, kad dabar rasti dokumentai liudija, kad Sąjūdžio pradininkų gyvybėms grėsė realus pavojus.

 

Liudas Mikalauskas

„Kadangi buvau jaunas, buvau neracionalus, emocingas. Elgiesi taip, kaip tau atrodo, kad reikia elgtis. Ir jokio išskaičiavimo neturėjau, aš tiesiog taip ir gyvenau. Tikrai supratau tuo metu rizikas ir visi mes supratome, o tos rizikos buvo didžiulės. Dabar atrasi sąrašai planuojamų represuoti, tai, žinoma, tuose sąrašuose buvome ir mes, Sąjūdžio pradininkai“.

 

E. Gentvilas laidoje sakys, kad tomis dienomis signatarai dirbo be poilsio: „Nepriklausomybę mes paskelbėme 22 val. 43 min., o posėdžiavome nuo ryto“.

 

Kitas laidos dalyvis, operos solistas ir patriotas Liudas Mikalauskas laidoje sakys, kad nors daugelis skundžiasi gyvenimu Lietuvoje, tačiau jis yra laimingas gimtinėje: „Man ir mano šeimai užtenka tiek, kiek mes uždirbame čia, Lietuvoje. Aš esu labai laimingas turėdamas galimybę dirbti Lietuvoje, auginti savo dukrą Lietuvoje, turėti žmoną lietuvę, gyventi kaime, valgyti kaimiškus kiaušinius. Man tai labai svarbu“.

 

Solistas sakys, kad patriotiniai jausmai jam buvo įskiepyti dar jaunystėje.

 

„Nuo paauglystės laikų pradėjau dainuoti tremtinių chore. Tuo metu ten buvo brandūs žmonės ir mes trys jaunuoliai. Ir Tauragės tremtinių choras veždavosi mus į renginius visoje Lietuvoje. Dainuodavome prie laužo visas patriotines dainas ir todėl buvo įskiepytas labai aštrus patriotizmas“, – laidoje „KK2 penktadienis“ pasakojo L. Mikalauskas.

 

Vaikinas pasakos, kad pats asmeniškai neatsimena Kovo 11 – osios, tačiau dar ir dabar negali atsistebėti, kokia mūsų tauta buvo vieninga tomis dienomis.

 

„Kadangi gimiau 1985 metais, man neteko matyti nei Baltijos kelio, nei kovo 11 – osios nei Sausio 13 – osios. Ir dabar žiūriu į ekranus ir net neįsivaizduoji, kad kažkada Lietuva buvo tokia vieninga, tokia patriotiška, kada virš milijono žmonių galėjo susikibti rankomis Baltijos kelyje ir stovėti“, – kalbėjo L. Mikalauskas.

 

Laidą „KK2 penktadienis“ žiūrėkite penktadienį 19 val. 30 min. per LNK.