Ar dar yra tokių, kurie nėra nieko girdėję apie mažosios išdykėlės Kakės Makės nuotykius? Jeigu ir yra, tai greitai nebeliks, nes Kakė Makė žengia į televizijos ekranus. Fenomenalaus pasisekimo sulaukęs Linos Žutautės sukurtas personažas žinomas tiek mažiems, tiek dideliems. Iki šiol tik knygose sutikta mergaitė į savo nuotykių pasaulį kviečia TV8 televizijos mažuosius žiūrovus, kur kartu su savo nepamainomuoju draugu Netvarkos Nykštuku, Kakė Makė bandys atsakyti į visus mažųjų žmogeliukų didžiuosius klausimus.

 

TV8_Ka_pasake_Kake_Make_herojai

Kodėl reikia būti tvarkingam? Iš kur ryte pakyla saulė? Kuo užsiimti lyjant lietui? Ar tikrai negalima valgyti dantų pastos? Kakė Makė atspindi visus mažuosius kodėlčiukus ir stengiasi surasti paprastus ir žaismingus atsakymus į bet kokį gyvenimo klausimą. O kur dar netikėti kulinariniai eksperimentai, vaizdo tiltai su įvairiausiais pašnekovais, ar praktiški Pono Virdulio Burbulio patarimai.

 

„Džiaugiuosi Kakės Makės sekmės reiškiniu ir galimybe šią vaikų super heroję ekranizuoti televizijos laidelėje. Daug diskutuojame su scenariste Egle Vertelyte ir režisieriumi Vygintu Prebergu, kas yra svarbiausia, kokias temas reikėtų rodyti. Stengiamės į laidą žvelgti vaiko akimis“, – pasakojo laidos prodiuseris Gediminas Rudys.

 

Laidos kūrėjų tikslas – kaip galima unikaliau  perkelti personažų populiarumo paslaptį į televizijos ekraną. „Su kurybine komanda turėjome nepaprastai įdomų procesą ieškant aktorių Kakės Makės (akt. Marija Chlebopaševaitė), bei Netvarkos Nykštuko (akt. Justinas Narvidas) personažams. Todėl tikiuosi mažieji kritikai teikgiamai įvertins atliktą darbą ir laidelė atras kelią į vaikų širdis, – kalbėjo laidos „Ką pasakėkė Kakė Makė?“ prodiuseris.

 

Vaikiškų knygų dailininkę ir rašytoją L. Žutautę parašyti knygą apie nenuoramą mergaitę, nemėgusią tvarkyti savo žaislų, įkvėpė sūnus Karolis. Būdamas trejų metų jis paprašė mamos papasakoti istoriją apie mergaitę vardu Kakė Makė. Taip viskas ir prasidėjo.

 

„Kakę Makę vaikai pamėgo nuo pat pirmosios knygelės. Autorei ir dailininkei Linai Žutautei puikiai pavyko atspindėti vaiko pasaulį ir sukurti herojų, su kuriuo vaikai lengvai susitapatina. Tėvams, auklėtojams Kakės Makės personažas  padeda ugdyti vaikų fantaziją, kūrybiškumą, mokyti  tvarkytis,  nugalėti baimes“, – pasakojo prekės ženklą „Kakė Makė“ valdandžios leidyklos „Alma littera“ vadovė Danguolė Viliūnienė.

 

Jau nuo šiandien, rugsėjo 1 dienos, kiekvieną ketvirtadienį 20.00 val. Kakė Makė sveikinsis su mažaisiais draugais iš televizijos ekranų!

 

Leidykla „Alma littera“ 2010 m. šleido pirmąją paveikslėlių knygutę „Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas“. Palankiai įvertinta vaikų literatūros kritikų (IBBY pripažinta geriausia Metų knyga vaikams) Kakė Makė patraukė ir mažųjų skaitytojų dėmesį – spalvingomis, įdomiomis iliustracijomis ir istorija, tokia artima kasdienei vaiko patirčiai. Šiuo metu apie Kakės Makės nuotykius jau skaito Rusijos, Danijos, Latvijos ir Pietų Korėjos vaikai.