Kraujavimas iš nosies – nemaloni, tačiau dažniausiai nėra rimta problema. Regis, tai ištinka pačiose netinkamiausiose situacijose. Kraujas, tepantis vieną servetėlę po kitos, gali ne juokais išgąsdinti. Reikia tik žinoti, kaip per kelias minutes sustabdyti.

 

Mūsų seneliai žinojo, kad pats paprasčiausias būdas kraujavimui iš nosies stabdyti yra suspaudimas. Atsisėsti tiesiai, galva šiek tiek palenkta į priekį (kad kraujas nebėgtų į gerklę). Atsargiai išpūsti nosį, kad pasišalintų kraujo krešuliai, kurie trukdo kraujagyslėms užsitraukti. Tada suspausti nosies sparnelius ir tokioje pozoje pabūti apie 10 minučių. Jei ranka pavargs tiek laiko laikyti suspaustą nosį, galima pasinaudoti skalbinių spaustuku.

 

Nedidelę skiautelę marlės ar vienkartinės servetėlės sugniaužyti į gumulėlį ir pakišti tarp dantenų bei viršutinės lūpos po nosimi. Palaikyti nuo 5 iki 10 minučių. Tas gumulėlis padidins kraujagyslių spaudimą, kuriomis teka kraujas į nosį. Pagal kai kuriuos liaudies receptus marlę rekomenduojama prieš tai suvilgyti actu, hamamelių vandeniu, citrinos sultimis, druskos tirpalu.

 

Prie kraujuojančios šnervės priglausti ledo. Šaltis siaurina kraujagysles, todėl kraujavimas nebus toks intensyvus.

 

Įtraukti šiek tiek nosies purškalo, kuris, kaip ir ledas, siaurina kraujagysles ir stabdo kraujavimą.

 

Jeigu nosis kraujuoja dažnai…

 

  • Norint išvengti kraujavimo iš nosies, reikia kasdien išgerti pakankamai vandens (aštuonias 250 ml talpos stiklines per parą). Vanduo neleis nosies gleivinei išsausėti, todėl sumažės kraujavimo tikimybė.
  • Kraujavimą iš nosies gali skatinti oro kondicionierius ir centrinis šildymas. Jei namuose labai sausas oras, reikėtų naudoti oro drėkintuvą.
  • Nosies gleivinę galima patepti vazelinu arba gausiai papurkšti jūros vandeniu. Tai padės išvengti kraujavimo skrendant lėktuvu, persirgus sloga ar sinusitu, gyvenant itin sauso klimato zonoje.
  • Riboti aspirino vartojimą, kuris skystina kraują ir gali paskatinti kraujavimą iš nosies.
  • Gydyti alerginę slogą, kuri pažeidžia gleivinę.
  • Dažnai kraujuojant iš nosies, galima kasdien vartoti 1000 – 1200 mg vitamino C, nes jis stiprina kapiliarų sieneles, ir kolageną, kuris drėkina odą ir stiprina jos apsauginę funkciją. Taip pat galima vartoti 500 mg bioflavonoidų papildų. Bioflavonoidų yra vynuogių kauliukų, pušų žievės ekstraktuose.