Ne visada meilės pakanka, kad intymūs santykiai keltų džiaugsmą. Tai, kad seksas yra prastas išduoda elgesio ženklai, kurių dažnai gyvenimo partneriai nė nepastebi. Kodėl apie tai kalbėti yra svarbu? Visų pirma dėlto, nes jokia paslaptis, kad moterys neretai imituoja orgazmą. Kai kurios moterys tai daro taip dažnai, kad jų partneriai yra įsitikinę, kad viską daro gerai ir gali patenkinti mylimąją minimaliomis pastangomis.

 

seksas

Toks požiūris į seksą kenkia poros santykiams. Ilgainiui miegamajame įsivyrauja monotonija, nuobodulys ir kartus slepiamo nepasitenkinimo jausmas. Nesvarbu, ar žmonės santykiuose yra patyrę ar naujokai, neretai supranta, kad lovoje buvo įsigalėjęs didžiausias santykių priešas – nuobodulys tik tada, kai pradeda naujus santykius su kitu žmogumi… Psichologai pastebi, kad taip labai dažnai nutinka žmonėms, neturintiems ilgalaikių santykių patirties.

 

Čia tinka senas posakis, kad prie gero greitai įprantama. Žmonės, kuriuos anksčiau jaudino menkiausias partnerio prisilietimas, pripranta prie jų ir nebejaučia malonaus virpulio. Viskas tampa iki skausmo pažįstama ir nebeteikia seksualinio malonumo, jaudulio. Tokie asmenys, pradėję naujus santykius, patys apstulbsta, kai po ilgo laiko praleisto su buvusiu partneriu, vėl gali patirti jaudinantį ir gerą seksą. Taigi galima teigti, kad žmonės į šoną žvalgosi ne dėlto, kad jiems trūksta naujų jausmų, bet dėlto, kad kartais visai nesąmoningai siekia atrasti iš naujo seksualinių santykių teikiamą džiaugsmą.

 

Kad ir kaip būtų apmaudu pripažinti, nesvarbu, kaip labai mylite savo partnerį, seksas su juo gali būti blogas. Tačiau kartais, kai trūksta patirties tokiuose santykiuose, kad būtų galima palyginti su kitais arba, jeigu santykiai tęsiasi labai ilgai, tą sunku pastebėti ir laiku imti gelbėti santykius.

 

9 ženklas, kad seksas yra blogas:

 
  • Galvojate apie ką nors kita. Sekso metu gali aplankyti įvairiausių su juo nesusijusių minčių apie pirkinių sąrašą, televizijos serialą, šokoladinį tortą šaldytuve… Tokie minčių šuoliai reiškia, kad mylėtis yra nuobodu. Taip pat nieko gero, jei sekso metu fantazuojama, prisimenama apie kitokią seksualinę patirtį.
 
  • Galvojate apie kitą asmenį. Jeigu sekso metu reikia fantazuoti apie kitą partnerį, kad susijaudintumėte, reiškia, kad santykiai su dabartiniu partneriu atšalo ir pradeda byrėti. Ir visai nesvarbu, kas tas kitas asmuo yra (žinomas dainininkas, seksuali padavėja ar panašiai). Jeigu norite išsaugoti santykius, dabar pats metas imtis veiksmų.
 
  • Negalite sulaukti, kol viskas pagaliau baigsis. Jei mintyse galvojate tik apie tai, kada viskas baigsis ir, kad viskas trunka per ilgai – ženklas, kad seksu nesimėgaujate. Kai seksas yra geras, pabaigos niekas nelaukia, o kai jis baigiasi, norisi pakartoti dar kartą. Jeigu taip nėra – tai seksas yra blogas arba pusėtinas.
 
  • Jums patinka tik viena sekso poza, nesvarbu, kokia ji būtų. Ko gero, visos poros turi savo mėgstamiausią pozą. Tačiau žmogaus prigimtis yra ieškoti malonumų ir atrasti naujus. Galbūt kartais atrodo, kad galite patirti orgazmą tik viena poza, tačiau geras seksas yra laisvė eksperimentuoti ir patirti malonumą kiekvienoje pozoje, kurią išbandote.
 
  • Pasitenkinti patiems tampa maloniau negu mylėtis su partneriu. Net jei seksas su partneriu nėra geras, nėra pati geriausia priežastis nustoti mylėtis su gyvu žmogumi ir pradėti masturbuotis. Žinoma, nieko tokio retkarčiais suteikti sau malonumą, bet tai neturi tapti maloniau negu mylėtis.
 
  • Dažniausiai mylitės greitai. Labai dažnai visą naktį trunkančias aistras į greitą seksą iškeičia tie, kurie per mažai pasitiki savimi. Problemą galima įtarti tada, kai asmuo vengia ilgų glamonių ir stengiasi, kad seksas truktų kuo trumpiau. Greičiausiai seksas tapo pareiga, po kurios galima užsiimti veikla, kuri patinka labiau.
 
  • Mažai arba visai nebendraujate. Tai yra nebendraujate intymiomis temomis. Blogas ženklas, jei bent vienas iš partnerių yra nedrąsus ir negali ar nemoka pasakyti to, kas jam teikia didžiausią malonumą. Mylėjimasis – tai reiškia, kad abiejų partnerių poreikiai yra patenkinti. Kam iš viso mylėtis, jei neketinama atsidurti devintame danguje?
 
  • Po sekso greitai išeinate užsiimti savo reikalais, kuriuose partnerio nėra. Jei po sekso iškart palendate su skirtingomis antklodėmis, apsirengiate ir slepiate nuogumą – tai jau įspėjamasis ženklas, kad santykiuose kažkas negerai. Seksas – tai labai intymi ir asmeniška meilės išraiška, todėl, jei žmogus po jo nesijaučia gerai apsinuoginęs, galima suabejoti, ar tikrai intymūs santykiai buvo labai svaiginantys ir atimantys žadą.
 
  • Malonumų ieškote kitur. Nieko smerktino, jei kartais paskaitote erotines istorijas ar pasižiūrėte tokius filmus. Problema atsiranda tada, kai jie pakeičia žmogiškąjį ryšį ir tikrus santykius. Aistringos ir provokuojančios knygos ir filmai skirti kaip papildoma priemonė, padedanti palaikyti kokybiškus seksualinius santykius, bet jie neskirti būti sekso pakaitalais.