Yra trys pagrindiniai kūno tipai, turintys įtakos jūsų figūrai. Tikriausiai visiems įdomu, kokios turėtų būti proporcijos tarp ūgio ir kojų ilgio. Kaip tiksliai apskaičiuoti, koks svoris jums būtų geriausias?

 

talija

Mūsų išvaizda ir figūra yra unikalios. Jos mums duotos iš Gamtos arba įgyjamos sunkiu fiziniu darbu. Mes bet kokiu būdu stengiamės patobulinti išorinius kūno duomenis ir nuolat esame nepatenkinti savo figūra. Mes kovojame su papildomais kilogramais arba atvirkščiai – bandome priaugti šiek tiek masės ar raumenų reikalingose kūno vietose. Ypač šis klausimas jaudina moteriškąją žmonijos pusę. Tačiau natūralius duomenis sunku pakeisti. Pirmiausia išsiaiškinkime, ką mums davė motina gamta. Pradėkime nuo savo kūno sudėties.

 

Trys pagrindiniai moterų kūno tipai

 

Asteninis tipas

 

Moterims, kurių kūno tipas yra astetinis arba plonų kaulų, išilginiai matmenys yra svarbesni už skersinius, galūnės ilgos, kaulai ploni, ilgas ir plonas kaklas, raumenys silpnai išsivystę. Šio tipo atstovai yra energingi, judrūs, paprastai turi mažą svorį ir net gausus valgymas iš karto nepadidina kūno svorio, nes jie energiją išeikvoja greičiau nei sukaupia.

 

Normosteninis tipas

 

Normostenika arba normosteninis tipas išsiskiria pagrindinių kūno matmenų proporcingumu ir teisingu jų santykiu. Šio tipo moterys, dažniau nei kitos, turi gražią figūrą.

 

Hipersteninis tipas

 

Hipersteninio arba plačių kaulų kūno sudedamųjų dalių skersiniai kūno matmenys yra daug didesni nei normastenikų ar astenikų. Jų kaulai yra stori ir sunkūs, pečiai, šonkauliai ir klubai platūs, o kojos trumpos.

 

Šio tipo moterys turėtų prisiminti, kad joms būdingas didelis antsvoris. Tačiau yra ir kitų gradacijų. Pavyzdžiui, pagal ūgį. Žema – 150 cm ir žemesnė, žemesnė už vidutinį – 151 – 156 cm, vidutinė – 157 – 167 cm, aukšta – 167 cm, labai aukšta – virš 176 cm. Šias gradacijas reikia pakeisti, atsižvelgiant į dabartinio jaunimo augimo pagreitį: ūgis nuo 166 iki 170 cm laikomas normaliu normostetinio tipo ir plačių kaulų atstovėms, o plonakaulių vidutinis ūgis ūgis yra nuo 168 iki 172 cm.

 

Kūno apimtys ir taisyklinga kūno sudėtis

 

Žinodamos savo kūno apimtis – krūtinės, juosmens ir klubų matmenis taip pat galėsite nustatyti, ar jūsų kūno sandara yra teisinga.

 

Normostetinis tipas

 

Jaunoms normosteninio kūno moterimis normaliais rodikliai gali būti laikomi šie: krūtinės apimtis – pusė ūgio + 2 – 5 cm, biustas – krūtinės apimtis + 8 – 10 cm, talija – ūgis stovint minus 105, klubai – daugiau negu liemens apimtis iki 30 cm.

 

Asteninis tipas

 

Astenikams ir plonų kaulų moterims norma laikoma: krūtinės apimtis – 84 – 86 cm, biustas plius 4 – 6 cm, liemuo – 60 – 64 cm, klubų apimtis 30 cm didesnė.

 

Hipersteninis tipas

 

Jeigu moteris yra plačių kaulų tipo, tuomet šie rodikliai yra kur kas didesni: krūtinės apimtis viršija ūgį 8 – 10 cm, biustas – dar 8 – 10 cm, liemens apimtis 166 – 168 cm moterims gali būti 70 – 76 cm, o klubai gali būti dar 25 – 28 cm platesni.