Daugelis žmonių neįsivaizduoja savo namų be augintinio. Vienišiams gyvūnėliai suteikia rūpestį, meilę ir draugiją, gausesnėms šeimoms dar vieną ypatingą bičiulį. Jei namie mažojo draugo dar neturite, padėsime jį išsirinkti.

 

koki gyvuna isigyti

Gyvūnas pagal Zodiaką

 

Pagal kinų horoskopą šie metai globojami Geltonojo Šuns, tačiau tai nereiškia, kad kiekvienam žmogui tinka būtent šis keturkojis. Skirtingi Zodiako ženklai pasižymi savitais bruožais, todėl ir augintinio jiems reikia skirtingo.

 

Avinai – ugningos, drąsios, užsispyrusios asmenybės, todėl jiems reikėtų gyvūno, kuris būtų toks pat. Puikiai tiktų didesnių veislių šunys. Tik prieš įsigyjant didelį draugą, reikia įsidėmėti, kad kasdien reikės surasti mažiausiai 3 val. pasivaikščiojimams, pabėgiojimams ir žaidimui su juo. Jei dažnai nebūnama namuose, verta pagalvoti apie kitą Avinams puikiai tinkantį augintinį – katę. Dažniausiai šeimininką jos atsimena tik tada, kai murkia ar darosi nuobodu. Katei užtenka palikti pakankamai maisto, vandens, kraiko ir šeimininkas drąsiai gali išvykti kelioms dienoms.

 

Jaučiai yra jausmingi, nuoširdūs, labai ramūs, tačiau atkaklūs žmonės. Jums tinkamiausi gyvūnai – turintys vešlų kailį ir ramų charakterį. Tiks ilgaplaukės katės ir tokie pat šunys. Tiesa, ilgaplaukiai augintiniai reikalauja daugiau dėmesio. Jie šeriasi, reikia dažnai šukuoti, prausti specialiu šampūnu, taip pat 3 – 4 kartus per metus lankytis pas gyvūnų kirpėją. Jaučių būdui ir charakteriui tinkamas augintinis yra ir vėžlys. Tai ramus, daug dėmesio nereikalaujantis gyvūnas. Svarbiausia suderinti jo dietą, pasirūpinti, kad gautų pakankamai kalcio ir vitaminų, tad prieš įsigyjant vėžlį, reikia išsiaiškinti, iš kokios jis klimato juostos ir kuo minta.

 

Dvyniams tinkamiausi sparnuoti augintiniai, simbolizuojantys laisvę, gaivališkumą, aukštus siekius. Paukšteliai mėgsta bendravimą, todėl verta iš karto pirkti du sparnuočius. Paukščius reikia kasdien lesinti, keisti gertuvėje vandenį ir saugoti nuo skersvėjo. Po vieną laikomos papūgėlės prisiriša prie šeimininkų, patiria stresą jiems išvykus. Dvyniai gali rinktis ir žiurkėną ar jūrų kiaulytę. Žiurkėnai gyvena apie 2 metus, jūrų kiaulytės – apie 6 – 8 m. Kaip ir papūgėlės, pridaro nemažai netvarkos, kas 2 – 3 dienas reikia keisti kraiką, plauti narvelį. Drąsiai galima palikti vienus namie.

 

Vėžiams netinka jokie šaltakraujai ir egzotiški gyvūnai. Itin prieraišiems, stiprų tėvystės, motinystės instinktą turintiems, rūpestingiems ir dėmesingiems žmonėms reikia kokio nors jaukaus šilto kamuoliuko, mielai susirangančio ant kelių. Tinka ir katė, ir mažesnių veislių šuneliai. Nė neabejodami rinkitės gyvūną iš prieglaudos – Vėžio atsidavimas prikels naujam laimingam gyvenimui bet kokį likimo nuskriaustą padarėlį.

 

Liūtas bendrą kalbą gali rasti su visais gyvūnais, taip pat nesunkiai pasiekia, kad jam paklustų. Valdingiems, tačiau teisingiems Liūtams tinka auginti elegantiškus, išdidžius, savimi pasitikinčius ir stiprius didelius šunis arba retesnius egzotinius gyvūnus – iguanas, chameleonus ir net gyvates.

 

Skirtingų roplių yra gausybė ir jie visi kilę iš skirtingų klimatinių zonų, todėl ir jų laikymo sąlygos skiriasi. Driežams būtina atitaikyti jiems natūralioje aplinkoje būdingą drėgmę, temperatūrą ir šviesą. Kai kurie ropliai yra gyvaėdžiai, todėl reiktų apsvarstyti, ar norėsis jiems parūpinti gyvą grobį.

 

Mergelėms labai svarbu tvarka ir estetika, tad gyvūnai, skleidžiantys kvapus ir visur paliekantys plaukų, nėra tinkamas pasirinkimas. Geriausia tinka šiurkščiaplaukiai arba pliki šunys. Pastariesiems tereikia specialiomis priemonėmis prižiūrėti odą ir bus išvengta net šuns kvapo namuose. Šiurkščiaplaukiai taip pat nesišeria, tačiau tinkamai jų kailiu gali pasirūpinti tik kirpėjas, nes tokiems šunims reikalingas vadinamasis trimingas – speciali kailio sutvarkymo technika. Mergelėms tinka ir jaukus triušiukas. Tik svarbu atminti, kad svarbiausia jų raciono dalis turi būti šienas, morkos, obuoliai, o tik tada – pakuotėmis parduodamas sausas pašaras, kreidos ir t. t.

 

Svarstyklėms svarbiausia estetika, grožis ir harmonija. Tačiau jas labai lengva pakreipti į bet kurią pusę, tad ir gyvūnai tiks patys įvairiausi – nuo kačių ir šunų iki egzotiškų margaspalvių žuvyčių. Beje, akvariumas kone privalo būti kiekvienų Svarstyklių namuose, nes jis kurią ramybę ir harmoniją, kurios kartais pristinga kūrybiškų asmenybių namuose. Norint įsirengti akvariumą, reikia sukaupti daug informacijos arba konsultuotis su specialistais, kurie patars, kokia žuvytė su kokia gali sugyventi draugiškai, kokius augalus ir pašarus rinktis.

 

Skorpionui būdingi kraštutinumai. Jis trokšta paslaptingų, nekasdieniškų, egzotiškų, kartais net ir pavojingų gyvūnų. Voras, ežys, driežas, gyvatė – bet kas, kam nebūtinas stiprus ryšys su šeimininku, kuris yra savarankiškas ir gyvena savo uždarą gyvenimą, puikiai tiks Skorpionui. Auginant voragyvius, vabzdžius ar pavojingus roplius, būtina pasidomėti jų natūralia aplinka, mitybos įpročiais ir pasirūpinti uždarais bei saugiais terariumais.

 

Šauliams būdingas laisvės troškimas, polėkis, veržlumas, energija, sveikata ir aktyvumas, todėl žirgas ar arklys yra tinkamiausias pasirinkimas. Arkliams ir žirgams reikia skirti daug dėmesio, pradedant jodinėjimu ir dresavimu, baigiant kailio priežiūra ir šėrimu. Negalima pamiršti, kad arkliai laikomi arklidėse, kurios atsieina nemažai pinigų, jas pastoviai reikia tvarkyti, tai pat arkliams reikalingas reguliarus fizinis krūvis, todėl reikia apgalvoti ar atsiras laiko keletą kartų per savaitę jodinėti žirgu.

 

Ožiaragiai rimti, praktiški ir santūrūs žmonės, geriausiai besijaučiantys ištikimo šuns ar mielos katės draugijoje. Kadangi charakteriui būdingas užsispyrimas, konkuravimas, pergalių siekimas, su augintiniu galima dalyvauti parodose ar konkursuose. Reikėtų rinktis lengvai dresuojamas šunų veisles arba brangias, tačiau tobulos išvaizdos kates.

 

Vandeniui gyvūnai nėra būtini. Jie gali trikdyti itn saugomą asmeninę erdvę. Jei visgi jaučiama, kad namai tušti, vertėtų rinktis draugijos nereikalaujantį gyvūną – vėžlį, driežą ar gyvatę, tiks ir savarankiškai gyvenanti katė arba šeškas. Šeškams draugystė su žmogumi yra svarbi, jie pripažįsta savo šeimininką, gali sugyventi su kitais gyvūnais. Šešką reiktų pirkti mažą ir su juo daug bendrauti, nes kitaip jie mėgsta pasikandžioti. Jį galite vestis į lauką, vežtis kartu atostogauti.

 

Žuvys, pasižyminčios svajingumu ir nesibodinčiosvienatvės, yra neatsiejamos nuo vandens gyvūnijos. Akvariumas, pilnas įvairiausių žuvų – tobulas pasirinkimas. Tinka ir paklusnių, ramių veislių šunys. Atsidavę ir geraširdžiai Žuvų atstovas turi įgimtą polinkį gelbėti ir globoti nuskriaustuosius, todėl jų namuose neplanuotai gali rastis daug ir įvairių gyvūnėlių, kurie patys atklysta į geradario namus arba jo būna išgelbėti gatvėje.

 

Gyvūnų mados egzistuoja

 

Kelis pastaruosius metus populiariausių veislinių šunų sąrašo viršūnėje karaliavo Jorkšyro terjerai, auksaspalviai retriveriai ir labradorai. Tačiau mada pamažu šiek tiek keičiasi ir dažniau namuose renkamasi auginti visai mažus ar vidutinio dydžio šunis. Vis dar populiarūs judrieji, draugiškieji bigliai, tačiau topų topas – špicai, žavintys mailiais snukučiais ir išpuoselėtu kailiu.

 

Veislinės katės populiarumu nei kiek nesusileidžia šunims ir šiuo metu Lietuvoje madingiausios yra dvi skirtingos kačių veislės – Kanados sfinksas ir Meino meškėnas.

 

Gyvūnams neabejingi žmonės džiaugiasi, kad be veislinių augintinių, vis labiau populiarėja keturkojų gelbėjimas iš gatvės ar prieglaudų. Priglaustų augintinių istorijomis dalijamasi socialiniuose tinkluose, žiniasklaidoje. Per metus vien Lietuvoje naujus namus randa apie tūkstantis nelaimėlių.

 

Įdomu

 

  • Katės yra populiariausi augintiniai visame pasaulyje, po jų rikiuojasi šunys, tada papūgėlės ir kiti sparnuočiai, žuvytės, graužikai, o paskutinėje vietoje ropliai.
  • Europoje gyvena beveik 90 mln. naminių kačių, o šunų – 75 mln.
  • Lietuva yra vienintelė Baltijos šalis, patenkanti tarp 9 Europos valstybių, kurių gyventojai dažniau augina šunis.
  • Kinai mažiausiai linkę auginti naminius gyvūnus. Jų turi vos 29 % gyventojų.
  • Bent vieną augintinį turi tik 48 % britų.
  • Vis dažniau namuose auginami laukiniai gyvūnai: panteros, liūtai, tigrai, gepardai, stirnos, ežiukai.
  • Pasitaiko, kad augintiniais tampa ir kiaulės, avinai, ožkos ar kiti ūkio gyvuliai.
   

Bioenergetiko Jono Dainausko komentaras

 

 

Šeimoje atsidūrę gyvūnai, ypač šunys tampa šeimos nariais, net jų charakteris pasikeičia, priklausomai nuo šeimininko – ne veltui sakoma: koks šeimininkas, toks ir šuo. Pasitaiko, kad iš gyvūnų prieglaudų paimti vyresni šunys ne visuomet adaptuojasi naujoje šeimoje ir aplinkoje, tačiau taip vadinamais „laukiniais“ lieka tikrai maža dalis gyvūnų. Jei šunelis šeimoje auginamas nuo mažens, jis taip pripranta ir perpranta šeimininką, kad, rodos, gali skaityti jo mintis. Jei šeimininkas turi tam tikrų ritualų, pavyzdžiui, tam tikru metu eiti pasiimti laikraščio, užtenka apie tai pagalvoti ir šuo pašoka ant kojų eiti kartu. Net žodžių neprireikia.

 

Katės – visai kitokie gyvūnai. Jos labai savarankiškos, nepasiduodančios auklėjimui. Katės turi savo gyvenimą, yra prisirišusios prie namų, savo rajono, kur eina muštis, gina savo teritoriją. Nors meilumo iš jų mažiau, bet katinai turi ypatingų gebėjimų, galima sakyti, kad jie yra ekstrasensai, gyduoliai. Jei glaudžiasi prie skaudamos, sergančios vietos, iš jos paima transformuotą, neigiamą informaciją ir žmogui palengvėja. Specifinėje literatūroje yra aprašyta net atvejų, kai katės išgelbėjo šeimininkui gyvybę. Sykį žmogus ruošėsi į kelionę lėktuvu, nei iš šio nei iš to katė iššoko pro langą ir užsimušė. Sukrėstas nelaimės žmogus neišvyko į kelionę ir netrukus sužinojo, kad lėktuvas, kuriuo jis turėjo skristi, sudužo.

 

Gyvūnai mus keičia

 

Bet koks namuose auginamas gyvūnas, net žuvelės akvariume, reikalauja žmogaus priežiūros, rūpesčio, šilumos, plečia ir praturtina mūsų pasaulį. Rūpintis gyvais padarėliais ypač pravartu vaikams. Taip ugdomi jų meilės, draugiškumo jausmai, mokomasi atsakomybės.

 

Gyvūnai mus perspėja apie geopatogeninės zonas (požeminių vandenių gyslas), virš kurių gyvenant pakenkiama sveikatai. Katės tas neigiamos energetikos vietas mėgsta, tad pastebėjus, kad jos didžiąją laiko dalį miega būtent vienoje vietoje, ten reiktų leisti kuo mažiau laiko. Šunys elgiasi priešingai – jie nemėgsta geopatogeninių zonų, todėl šuns pasirinktoje mėgstamoje vietoje drąsiai gali miegoti ir žmogus. Beje, šunis laikant lauko voljeruose ar kitose mažesnėse vietose, reiktų pasižiūrėti, ar toje teritorijoje nėra neigiamos energetikos židinių, kitaip šuo susirgs.