Gegužės 13-ąją, kaip ir kasmet, minime meilės dieną, deivės Mildos šventę. Juk daug smagiau švęsti meilę, kai žydi sodai ir, regis, ore tvyro nepakartojama meilės atmosfera. Juk būtent pavasarį norisi vėl patikėti meile ir įsimylėti iš naujo – galbūt net savo partnerį ar sutuoktinį, su kuriuo kartu esate jau daugelį metų! Aiškinamės, kuo tokia ypatinga yra meilė pavasarį!

 

meilės diena

Baigėsi žiema 

 

Šviečia saulė ir atgyja gamta. Kartu su ja mumyse auga energija: psichinė, emocinė ir seksualinė. Pavasarį lengviau įsimylėti ar atnaujinti jausmus nuolatiniuose santykiuose. Kodėl taip yra? Trumpos žiemos dienos nėra palankios mūsų sveikatai. Dažnai būna, kad tokiu metu į darbą einame, kai dar sutemę ir grįžtame, kai jau sutemę. Neturime laiko pasivaikščioti po atviru dangumi. Su draugais nesusitinkame, nes didžiąją dalį laiko praleidžiame namie prie televizoriaus. Visa tai daro mums neigiamą poveikį. Taigi, pats pavasario atėjimas įneša reikšmingų pokyčių mūsų gyvenime. Daugeliui iš mūsų tai yra pats gražiausias metų laikas, kai mūsų kūnas atgyja harmonijoje su gamta. Širdys tampa lengvais Kupidono strėlių taikiniais. Pavasaris – pats tinkamiausias metas įsimylėti arba atnaujinti jausmus ir pažvelgti į antrąją pusę su mylinčiomis akimis. Meilė tiesiog sklando ore!

 

Pagrindiniai meilės pavasarį kaltininkai 

 

Mes visi esame gamtos dalis ir visiškai natūralu, kad pavasarį pajuntame staigų energijos antplūdį, o mūsų hormonai užplūsta smegenis ir visas kūno ląsteles. Kodėl pavasarį taip lengvai įsimylime? Štai pagrindiniai kaltininkai:

 

1) optimistiška nuotaika. Geresnę nuotaiką pavasarį lemia didelis saulės šviesos kiekis. Pavasarį saulė šviečia dvigubai ryškiau nei rudens mėnesiais. O kai mūsų akis pasiekia daugiau šviesos, mūsų kūnas gamina mažiau melatonino, kuris sukelia rudenį mieguistumą, vangumą ir apatiją. Taigi, kai saulė pateka virš horizonto, melatonino išsiskyrimas yra daug mažesnis. Tai atsispindi mūsų intymiame gyvenime. Kuo dienos šviesesnės, tuo mažiau melatonino mūsų organizme, todėl esame mažiau mieguisti ir tuo labiau didėja mūsų apetitas meilės žaidimams.

 

2) Pavasaris lygu įsimylėjimas. Pavasarį dažniau įsimylime ir kraustomės iš proto, nes įsimylėjimo stadijoje nuotaikai didžiausią poveikį turi neuromediatoriai, o tarp jų daugiausiai monoaminų. Dopaminas atlieka ypatingą vaidmenį. Įsimylėjėlių organizme jo lygis pakyla, sukeldamas euforiją, pasitenkinimą, energijos antplūdį, polinkį viską išgyventi intensyviau. Tyrimai parodė, kad dopaminas įsimylėjimo stadijoje aktyvina panašias sritis kaip kokainas.

 

3) Jausmas, kad viskas prieš akis. Atėjus pavasariui, gauname daugiau saulės, šilumos, matome žaliuojančius medžius, dangų be debesų, pagalvojame apie atostogas, ilgesnius savaitgalius, jaučiame, kad galėsime pailsėti ir turėsime pramogų. Esame labiau atsipalaidavę, todėl galime lengviau įsimylėti.

 

4) Judėjimas. Pavasarį dažniau ir mieliau užsiimame įvairiomis lauko veiklos formomis. Verta žinoti, kad fizinis aktyvumas skatina mūsų organizme gamintis laimės hormonams, vadinamiems endorfinais, sumažina streso hormono išsiskyrimą, kurio perteklius labai mažina libido. Visa tai prisideda prie linksmos nuotaikos ir didina norą užsiimti meilės žaidimais.

 

5) Žmonės daugiau šypsosi. Pasirodo, pavasarį šypsomės dažniau. Pažiūrėkite į italus, ispanus, graikus! Nieko keisto, kad jie dažniau šypsosi – saulėtas oras palankus dvasios ramybei ir vidiniam džiaugsmui. Kai šypsomės, kitiems pranešame, kad esame geros nuotaikos ir tai palanku užmezgant naujas pažintis. Nusišypsoję suteikiame sau galimybę sutikti ką nors ypatingo, nes jei mes atsiversime žmonėms, tai ir jie mums atsivers. Pavasaris neabejotinai suteikia mums puikias sąlygas įsimylėti, bet ar jomis pasinaudosime, priklauso tik nuo mūsų pačių.