Kaip atskirti asmeninius interesus nuo šeimos?
2016-09-12 13:44Santykiuose labai svarbu gerbti asmeninius partnerio interesus, vienas kito ribas ir suteikti vienas kitam laisvės. Teoriškai tai visi žino, tačiau praktiškai kažkodėl sunku tai įgyvendinti. Dar kol pora nesusituokusi kažkaip išeina laikytis šių nerašytų santykių taisyklių, tačiau, kai pase atsiranda antspaudas, labiau atsipalaiduojama ir pamirštama, kas iš tikrųjų yra taip paprasta, bet be galo svarbu.
Pavyzdžiui, jeigu jūsų vyras staiga atrastų aistrą parašiutų sportui – ar tai būtų jo asmeninis interesas ar šeimos? Jeigu šokdamas jis susižalos ir bus priverstas visą gyvenimą gulėti, lyg prikaustytas prie lovos? Ar ir tada jis pats savimi galės pasirūpinti? Ar tai daryti turėsite jūs?
Apie šeimos santykius visada sunku kalbėti. Tai ne tik jaunavedžių šokis tobulai nušienautoje pievoje ir pozavimas prieš fotoaparato objektyvą atostogų metu. Tai taip pat didelė atsakomybė vienam už kitą, už vaikus, už ateitį, kad ir kaip nuobodžiai tai skambėtų. Kai žmogus desperatiškai reikalauja, kad niekas nesikištų į tam tikras jo gyvenimo sritis, ar jis apskritai bent pagalvoja apie kitų žmonių interesus, ar tik apie savo?
3 dalykai, dėl kurių nereikėtų maišyti asmeninių interesų su šeimos:
- Savęs paieškos. Įsivaizduokite tokią situaciją: gera mergaitė, tarkime vardu Agnė, pamilsta mada besidomintį, stilingą vaikiną, dirbantį gana gerą darbą. Po metų jiems gimsta dvyniai. Tačiau staiga jis nustoja rūpintis savo išvaizda ir praranda darbą. Agnė, išėjusi į motinystės atostogas, jaučiasi išsekusi po begalės bemiegių naktų ir sunkaus darbo 24 valandas prižiūrėti dvynius. Jos vyras pradeda ieškoti naujo pajamų šaltinio. Jis nesutinka eiti į darbą, kuriame moka mažiau, nei jis mano esantis vertas. Jam netinka darbas, kuriame nėra vertinamas jo kūrybiškumas ir lyderio savybės. Ir rūpinimosi dvyniais jis kažkaip sugebėdavo išvengti. Moteris bando įtikinti vyrą, kad jis paieškotų kokio laikino darbo, kol susiras geresnį. Tačiau jis nesutinka paminti savo ambicijų ir sako: „Aš nustosiu gerbti pats save, jei eisiu krauti vežimų ar vairuoti taksi automobilį! Tai mano gyvenimas ir karjera!“. Po dviejų metų Agnė nusprendžia vyrą palikti, teisindamasi, kad dėl jo tuščių karjeros ambicijų pasidarė nebeįmanoma gyventi kartu. Vyras siunta ant jos, vadina ją materialiste kale, kuriai nerūpi nei jis, nei jo karjera.
- Sveikata. Kita istorija yra liūdna, nes joje daugybė mirčių. Viskas prasidėjo tradiciškai: jis buvo vyresnis už ją, o ji – miela ir graži mergina. Po to ji pastojo. Jis norėjo sūnaus, jai buvo tas pats. Jis buvo nepaprastai brutalus, turėjo gerą darbą, vyriškų pomėgių ir begalę draugužių. Ir kaip daugelis tokių vyrų nelabai rūpinosi savo sveikata, vengdavo kasmetinių patikrinimų. Juk jis ne kokia gležna mergelė ar sena močiutė, kad lankytųsi poliklinikoje. Jis yra įsitikinęs, kad pasveikti pavyks ir pačiam, kad tik nereikėtų kreiptis į gydytojus. Vyrui pakilo temperatūra ir pradėjo skaudėti dantį, tačiau jis sėdo į automobilį ir išvažiavo į darbą. Vakare pusė jo veido buvo siaubingai ištinę, o temperatūra pakilusi dar labiau. Moteris bandė įtikinti, kad nuvažiuotų į ligoninę, tačiau vyras atsisakė, tik nuvažiavo nusipirkti dar vaistų nuo skausmo. Po kelių dienų vaistai nebepadėjo. Galiausiai jis atsidūrė ligoninės operacinėje. Tačiau jau buvo per vėlu. Vieną dieną moteris atsibuvo viena – vyras buvo miręs. Dėl streso ir nervų patyrė persileidimą.
- Praeitis. Dabartis priklauso jums abiems, bet praeitį jūs turėjote skirtingą. Pavyzdžiui, kartais santykiai iš praeities gali pradėti kenkti dabartiniams santykiams. Viena moteris ištekėjo už šaunaus vaikino. Viskas būtų gerai, tačiau juos nuolatos bandydavo sukiršinti buvusi vaikino mylimoji. Todėl reikia išsklaidyti praeities šešėlius, kad jie negąsdintų ir nekenktų poros santykiams.
O kur yra laisvė? Visur! Kai žmogus negali jaustis laisvas, būdamas su kitu, kokia prasmė apskritai tęsti santykius? Jeigu dėl asmeninių interesų ignoruojate antrąją pusę arba šeimos gerovę, gal laikas pasikeisti ar pasitraukti? Kokius lūpų dažus įsigysite yra jūsų asmeninis pasirinkimas, tačiau tik tada, jei neišleisite paskutinių pinigų, skirtų šeimai. Jūsų šeima neturi badauti dėlto, kad galėtumėte įsigyti aksominio švelnumo ir idealiai jums tinkančios spalvos lūpų dažus. Jūsų vyras turi teisę pabūti su draugais, jeigu tai nereiškia, kad jūs jau trečią dieną negalite miegoti dėl vaikų ir ant moters pečių krenta visa atsakomybė už buitį. Po vestuvių „aš“ tampa „mes“, todėl svarbiausiai yra judviejų interesai. O asmeninius interesus reikėtų pasistengti priderinti prie šeimos.