Pasirodo, kad yra tikslus valandų skaičius, kurio reikia, norint pataisyti santuoką! Australų tyrėjai skelbia, kad viską gali pakeisti devynios valandos. Tačiau tik su sąlyga, kad nė vienas nebuvo neištikimas.

 

santykiai

Australų santykių konsultantas Michaelis Myerscoughas pastebėjo, kad su partnerio neištikimybe susidūrusios poros buvo labiau linkusios išjungti televizorių, kai rodė realybės šou, kuriame buvo sprendžiamos santykių problemos, nes nenori matyti to, kas atspindi jų pačių realybę, rašo news.com.au.

 

M. Myerscoughas teigia, kad jei pas jį apsilanko pora, turinti specifinę problemą, santykius galima pataisyti per maždaug 9 valandas, išimtis – jeigu problema yra partnerio neištikimybė. Šiuo atveju santykiams pataisyti gali prireikti dvigubai daugiau laiko.

 

Australijos lytinės sveikatos organizacijos duomenimis, su neištikimybe susiduria 70 % australų šeimų: 60 %apklaustų vyrų ir 45 % moterų prisipažino, kad turėjo slaptą romaną tada, kai jie jau buvo susituokę. Manoma, kad realūs skaičiai būtų dar didesni (apie 80 %), nes tokius dalykus kaip neištikimybė daugelis žmonių yra linkę nuslėpti net anoniminėse apklausose.

 

Įdomu, kodėl žiūrėti realybės šou kai kuriems žmonėms buvo problema. Tiesa yra ta, kad žmonės nenori net pasyviai dalyvauti pokalbyje apie neištikimybę, kai žino, kad patys yra apgaudinėjami su kitais ir nenori apie tai kalbėti.

 

Daugumai žmonių sunku kalbėtis ar net klausytis kitų, šnekančių šia tema. Televizijos laidos, kuriose kalbama apie santykius, atveria žaizdą, todėl norisi išjungti televizorių ir toliau apsimetinėti, kad nieko blogo nevyksta.

 

Porų konsultantai teigia, kad vidutinė poroms rekomenduojamos psichoterapijos trukmė – maždaug 12 – 16 seansų. Iš pradžių poroms dažniausiai rekomenduojama lankytis kas savaitę, po to – kas antrą savaitę ir galiausiai kas mėnesį.

 

Be to, verta prisiminti, kad būtų galima išsaugoti daug daugiau santuokų, jeigu partneriai suprastų, kad kartais po to, kai būna blogai, netrukus pagerėja.

 

Daug porų, kurios nėra patenkintos savo santykiais arba kurios nuolat konfliktuoja, mano, kad nėra vilties, kad jų santuoką galima išgelbėti.

 

Tačiau kol partneriai vienas kitą myli ir nori, kad jiems pavyktų darniai sugyventi, santuoką galima išgelbėti. Svarbiausia nepasiduoti. Gali padėti ne tik psichoterapijos seansas dviem, bet ir atostogos kartu. Svarbu ne tik gerai leisti laiką, bet ir rasti laiko individualiems pokalbiams.

 

3 trumpi patarimai, kaip pataisyti santykius po ginčo:

 
  • Pasakyti: „Atsiprašau“ ir iš tikrųjų būti nuoširdiems. Skamba paprastai, bet nuoširdus atsiprašymas yra pirmas žingsnis į susitaikymą. Atsiprašydami būkite konkretūs. Duokite partneriui laiko pamąstyti ir pasiruošti atsakyti į jūsų atsiprašymą.
 
  • Apsikabinti ir pasibučiuoti. Po to, kai jūs abu atsiprašote, fizinis artimumas gali padėti pataisyti santykius ir atkurti emocinį artumą. Gali padėti švelnūs apkabinimai ir bučiniai.
 
  • Aptarti, kaip būtų galima išvengti ateityje panašių konfliktų. Neleiskite, kad istorija pasikartotų. Atsisėskite ir pakalbėkite apie tai, dėl ko kilo ginčas, kad žinotumėte, kaip išvengti tų pačių klaidų ateityje.