Keistas ir paslaptingas miego slėnis
2014-12-18 14:13Paslaptinga miego epidemija plintanti viename Kazachstano kaime skamba lyg seni pasakojimai apie keistus šio pasaulio reiškinius. Tačiau ši snaudžiančio slėnio legenda yra reali kaip niekada anksčiau: mokslininkai spėja, kad fenomenas, kai žmonės užmiega keletui dienų, atsiranda dėl smegenyse susikaupusių skysčių. Įdomu, kaip yra iš tikrųjų?
Kaip ir dažniausiai būna, susidūrus su paranormaliais reiškiniais, gydytojai nesugebėjo nustatyti priežasties, kuri sukelia tokią būklę nuošaliame Kalačo kaime Kazachstane beveik 4 metus. Vietiniai kalba, kad padėtis kiekvieną mėnesį vis blogesnė. Beveik 14 % gyventojų vietovėje, kurioje gyvena apie 600 žmonių, stipriau ar silpniau paveikė ši keista liga.
Šią vasarą greitosios pagalbos automobiliu į ligoninę skubiai buvo nugabenta daugiau nei 60 žmonių, kurie dėl paslaptingos ligos jautėsi apsvaigę, negalėjo pastovėti ant kojų ir turėjo atminties sutrikimų. Kai kurie iš jų regėjo ryškias haliucinacijas. Gydytojai, apžiūrėję pacientus, iškart atmetė virusinių ir bakterinių infekcijų (pavyzdžiui, meningito) galimybę. Mokslas taip pat negali paaiškinti šio fenomeno – vietos dirvožemyje ir vandenyje tyrėjai neaptiko jokių pavojingų cheminių medžiagų, kurios galėtų sukelti mieguistumo ligą.
Daugelis vietinių tarpusavyje kalbasi, kad neįprasto mieguistumo priežastis gali slypėti buvusiose sovietų laikų urano kasyklose. Dabar jos apleistos. Tačiau kasyklose dirbę šachtininkai neturėjo šios ligos simptomų. Radiacijos lygis taip pat nėra padidėjęs. Taigi kas čia vyksta?
Dokumentiniame rusų filme apie paskutinį epidemijos proveržį, buvo aptikta, kad radiacijos lygis prie apleistų urano kasyklų yra net 16 kartų didesnis. Paprastai tai nekelia jokio pavojaus aplinkinių rajonų gyventojams, tačiau kilus stipriam vėjui, rūkui kenksmingosios dalelės išnešiojamos po tolimesnes teritorijas ir žaloja žmonių sveikatą. Kiti tvirtina, kad po kaimu yra palaidoti milžiniški kenksmingų medžiagų klodai.
Vietinė gyventoja Alsu Šjeladeva pasakoja, kad septyni vyrai buvo nusileidę žemyn į šachtas ir ten pajutę keistą, salsvą kvapą. Ji kalbėjo, kad visi kaime bijo to, kas yra apleistose kasyklose. Tarp vietinių jau seniai sklando kalbos, kad vieną dieną užmigs visi gyventojai ir daugiau niekada nebeatsibus. Kitas kaimo gyventojas Igoris Samusenko turi sūnų, kurį paveikė paslaptinga liga. Jį kamuoja staigūs mieguistumo priepuoliai. „Kartais, kai jis pasuka galvą, jo akys būna įsmeigtos į niekur, paskui užsimerkia. Jeigu bandai jį žadinti, atrodo, kad jis nori pabusti, bet tiesiog negali atmerkti akių ir to padaryti“, – pasakojo I. Samusenko. Kazachstane žmonės jau kurį laiką vietovę, kurioje dedasi tokie keisti dalykai vadina miego slėniu, miego dykyne ir panašiai.
Pirmoji gyventoja, kuri dėl paslaptingos ligos užmigo 2010 metų balandį, buvo Liubovė Belkova. Nuo tada priepuoliai jai pasikartojo net 7 kartus. Iš pradžių gydytojai jai diagnozavo išeminius galvos smegenų insultus, bet vėliau atšaukė diagnozę, nes panašius priepuolius pradėjo patirti ir moters kaimynai.
Netrukus dešimtys Kalačo kaimo gyventojų pradėjo jausti nepaaiškinamą galvos svaigimą ir kitus simptomus kaip Liubovė. 2014 metų rugsėjo 1 dieną prie mokyklos 8 vaikai nukrito be sąmonės. Sunerimę gydytojai manė, kad ištiko encefalopatijos priepuoliai. Tai smegenų sutrikimai, kurių kilmė nežinoma. Rentgeno nuotraukos parodė, kad visų žmonių, kuriuos ištiko priepuolis, smegenyse kaupėsi skysčiai (smegenų edema). Gydytojai paneigė ir versijas apie narkolepsiją bei lėtinio nuovargio sindromą.
Labai keista, kad nė vienas asmuo iš filmavimo grupės, kūrusios dokumentinį filmą ir laikinai gyvenusios šioje galimai pavojingai teritorijoje, nenukentėjo. Niekam nepasireiškė minėti simptomai. Kas sukelia šią mįslingą būklę neaišku tikriausiai bus dar ilgai…
Nuotraukų iš miego slėnio galite pamatyti PASPAUDĘ ČIA.