Kartais pagalvojate, kad jūs ir jūsų antroji pusė esate keista pora, nes abu visuomet dėvite vienodos spalvos apatinius, mėgstate silkę užgerti pienu, o laisvalaikiu perdėliojate pašto ženklų kolekciją iš vieno albumo į kitą? O gal jums neįprastai atrodo kaimynų senukų pora, kartu gyvenanti jau daugiau nei pusę amžiaus ir nėkart gyvenime atskirai nenuėję į parduotuvę apsipirkti? Tuomet jūs tikrai nieko negirdėjote apie keisčiausias pasaulio santuokas ir kartais kiek iškrypusią porų meilę!

 

Neišskiriama šeima

Visuomet svajojote turėti dvynę seserį ar brolį? O gal susituokti su partneriu, turinčiu lygiai taip pat atrodantį šeimos narį? Tai dar nieko keisto. O ką reikėjo daryti XX a. pradžioje gyvenusiems Siamo dvyniams Čangui ir Engui Bunkeriams, suaugusiems per krūtinę, jeigu jie taip pat svajojo apie santuokinę laimę? Paieškos galėjo būti bevaisės, tačiau, laimė, vieną dieną jie sutiko išties tolerantiškas seseris Adelaidę ir Sarą Yates. Sunku įsivaizduoti, kaip jie visi turėjo miegoti vienoje lovoje ir kaip jiems sekėsi intymus gyvenimas. Vis dėlto ši dviguba šeima pasirodė esanti net labai produktyvi: Engas susilaukė vienuolikos vaikų, o Čangas – dešimties. Deja, didelės harmonijos šioje keistai susiklosčiusioje meilės istorijoje nebuvo. Iš pradžių gyvenę visi kartu, vėliau, seserų reikalavimu, jie lyg ir išsiskyrė – žmonoms vyrai pastatė po namą. Galiausiai ir patys dvyniai pradėjo smarkiai bartis, Čangas broliui net peiliu grasino. Kažin ar tai buvo geras sumanymas, turint omenyje, kad grasinimai ir pačiam galėjo geruoju nesibaigti.

 

Šešios kojos vienoje lovoje

1843 m. Portugalijoje gimęs Chuanas Baptistas de Santos visoje Europoje buvo žinomas kaip trikojis žmogus. Ir ne todėl, kad vaikščiojo pasiremdamas lazdele. Jis iš tiesų turėjo tris kojas: dvi – kaip visų, ir trečiąją, išaugusią tarp jų. Įdomu tai, kad ir vyriškąją „amuniciją“ Chuanas turėjo dvigubą. Ir veikė ji nepriekaištingai! Tik štai tos vienintelės meilės trikojis portugalas niekaip negalėjo surasti – kuri gi moteris nesibaidys tokios išvaizdos vyro. Visos jos ateidavo pažiūrėti į Chuaną kaip į išsigimėlį, apie jokius romantiškus jausmus nebuvo nė kalbos. Taigi logiška, kad vienintelė jam galinti tikti moteris irgi turėtų būti… trikojė! Laimė, kad kaip tik tokia būtybė, vardu Blanšė Dumas, panašiu metu gyveno Paryžiuje, taip kaip ir Chuanas, rengdama pasirodymus demonstruodavo savo keistumą. Vos susitikę jie netruko įsimylėti. Gal ir tiesa, kad panašumai traukia. Kad ir kaip buvo, tenkinant smalsumą galima paminėti, jog ir Blanšė turėjo ne tik tris kojas, bet ir dvi „paslaptis“ tarp jų. Taip pat, kalbama, nemažą seksualinį apetitą. Ką čia bepridurti – atitiko kirvis kotą…

 

Net kai mirtis mus išskirs…

Kartais meilė tikrai neturi ribų, o priesaika mylėti amžinai suprantama labai tiesiogiai. Kraupiai tiesiogiai. Tiesą sakant, šios istorijos herojai net nebuvo susituokę, matyt, tikroji priesaika pirmiausia atliekama širdyje, o ne ant popieriaus.

Viskas prasidėjo tada, kai į vieną Kubos ligoninę dėl tuberkuliozės atsigulė vietinė 20-metė kubietė Elena Hoyos. Vokiečių imigrantas gydytojas Kontas Karlas von Koselis taip pamilo ligonę, kad stengėsi pritaikyti pažangiausius savo sugalvotus gydymo metodus, netgi tokius drastiškus kaip elektrošokas. Visai nekeista, kad niekas nepadėjo, o Elena paliko šį pasaulį ir savo išprotėjusį gerbėją. Gydytojas ne tik apmokėjo Elenos laidotuvių išlaidas, bet ir įrengė jai mauzoliejų. Ištisas naktis leisdavo prie jo svajodamas, kokia laiminga galėjo būti jo ir gražiosios kubietės meilė. Po dvejų tokios kančios metų gydytojas nusprendė, kad atėjo laikas Elenai… kraustytis pas jį į namus, tiesiai į jų beveik vedybinę lovą.

Naktį įsimylėjėlis pavogė Elenos kūną ir namie ją „rekonstravo“ naudodamas vielas nuo drabužių pakabų, vašką ir tinką. Taip prasidėjo tikroji pomirtinė Elenos meilė, trukusi net septynerius metus! Deja, kubietės sesuo daktarą Koselį pradėjo įtarti: nebeateina gedėti savo mylimosios, tačiau ir nesimato jokios naujos jo nuotakos. Gydytojas buvo suimtas, tačiau liko nenubaustas, mat jo nusikaltimui suėjo senatis. Elenos kūnas dar kurį laiką eksponuotas kaip įdomybė, o vėliau palaidotas nežinomame kape, kad kuoktelėjęs vyrukas jo neišsikastų dar kartą.

 

Genealogijos painumai

Ir šiais laikais nutinka keisčiausių meilės istorijų. Štai 72 metų amerikietė Pearla Karter vėl džiaugiasi atgijusiais jausmais, intymiu gyvenimu ir gražuoliu partneriu, kuris yra… jos tikras biologinis vaikaitis, 26-erių Filas Bailey. Pora netgi norėtų susilaukti vaiko, todėl jau išleido 54 tūkst. dolerių surogatinei motinai pasamdyti. Be abejo, nei šeima, nei aplinkiniai nepritaria jų santykiams, tačiau įsimylėjėliams tai nerūpi. Filas pasakoja, kad jam visada patikdavo vyresnės moterys, kol galiausiai jis suprato, kad negali būti be savo močiutės Pearlos, nes „ji yra tiesiog nuostabi. Aš nesulaukiu, kada galėsiu tapti tėčiu“. Reikėtų pridurti, kad kartu ir sūnėnu, mat būsimasis vaikutis bus ir Filo mamos brolis, o jo mama taps kartu ir močiute, ir seserimi, o pati Pearla – prosenele savo pačios atžalai. Išties painoka!

 

Įdomu

  • Aukščiausia pasaulyje sutuoktinių pora laikomi Ana Haining Swan ir Martinas van Buren Bates, kurių bendras aukštis siekė daugiau nei 4,5 m. Ana buvo netgi aukštesnė už vyrą – 228 cm, o Martino ūgis siekė 219 cm. Susipažino jie dirbdami cirke, greitai įsimylėjo ir susituokė 1871 m. Londone.
  • Viena žemiausių žinomų porų dar ir šiandien laimingai gyvena. Tai brazilai Daglasas Maistre Bregeris da Silva (90 cm) ir Klaudija Pereira Rocha (93 cm).
  • Seniausias pasaulyje jaunikis – somalietis Ahmedas Muhamedas Dore. Jis, būdamas 112 metų, vedė šeštą kartą – 17-metę Safia Abdulleh. Senolis pasakoja išsirinkęs šią žmoną vos gimusią ir laukęs, kol ji užaugs. 95-erių metų skirtumas vietinio kaimo gyventojų nestebina – tokie jau papročiai…
  • Viena jauniausių susituokusių porų galima laikyti teksasiečius Džailą Kuper (9 metai) ir Chose Griggsą (7 metai). Ši pora – tik geri draugai, o vestuves iškėlė dėl mergaitės svajonės kada nors ištekėti. Laukti Džaila neturėjo kada, nes sirgo sunkia leukemijos forma. Taigi 2009 m. vasario mėnesį šeima ir draugai išpildė mažosios ligonės troškimą.
  • Šiais laikais nemažai žmonių savo antrosios pusės ieško internete. Žinoma daugybė laimingų meilės istorijų, užsimezgusių per virtualius pokalbius, įvairias programas. Dviem amerikiečiams taip pat pavyko vienas kitą surasti internetu: „Facebook“ jie ieškojo žmonių tokiu pačiu vardu kaip ir jie. Taip mergina Kelly sutiko vaikiną Kelly. Tai dar nieko keisto, jei ne ta pati jų pavardė – ištekėjusi už Kelly Hildebrandt mergina ir vėl tapo Kelly Hildebrandt!
  • Stebina ne tik keisti žmonės su keistais įgeidžiais, bet ir asmenys, pareiškę norą susituokti su daiktais. Jie nuoširdžiai jaučiasi mylintys įvairius architektūros objektus, paprasčiausius daiktus ar gyvūnus. Amerikietė Erika taip neoficialioje ceremonijoje susituokė su Eifelio bokštu ir netgi persivadino save Erika La Tour Eiffel, norėdama parodyti priklausomybę savo „vyrui“. Švedė Eija-Riitta Berliner-Mauer gyvenimo partneriu pasirinko Berlyno sieną (atkreipkite dėmesį į moters pavardę).