Ar sadomazochistinių žaidimų mėgėjai gali pasigirti geresne savijauta negu tie, kurie pripažįsta tik vanilinį seksą? Nepaisant to, kad tokie seksualiniai pomėgiai gali turėti neigiamą įtaką psichikai, sukelti depresiją ar kitokius psichikos sutrikimus, žmonės, kurie miegamajame mėgsta naudoti botagėlius, antrankius ir grandines gali būti psichologiškai sveikesni nei tie, kurie pripažįsta tik tradicinį seksą.

 

Bdsm

2013 metais Olandijos universitete buvo atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 902 aštresnių pojūčių mėgėjų ir 432 – tradicinio sekso. Dalyviai apie tyrimo esmę nieko neįtarė. Jiems buvo liepta užpildyti klausimų anketas apie asmenybės ypatumus, jautrumą atmetimui, prisirišimą santykiuose ir bendrą savijautą. Iki tol tokie tyrimai būdavo sudaromi, analizuojant vien tik žmonių žiaurumą, todėl ir rezultatai būdavo, kad sadomazochistiniai pomėgiai dažniau nei kitais atvejais sukelia psichikos ir elgesio sutrikimus, rašo livescience.com.

 

Pagal naujausią tyrimą sadomazochistinių polinkių turintys asmenys nepasirodė esantys labiau problemiški nei likusioji populiacijos dalis. Pastebėta, kad šie žmonės buvo ekstrovertiškesni, labiau linkę išbandyti naujus dalykus ir sąžiningesni nei vanilinio sekso mėgėjai. Taip pat jie turėjo mažesnį polinkį į neurozes ir nerimo sutrikimus. Be to, jie surinko mažiau balų, vertinant jautrumą atmetimui negu tradicinių pomėgių turintys asmenys. Jautrumas atmetimui vertinamas pagal tai, kaip žmonės reaguoja, kai jie susiduria su priešiškumu arba nepatinka kitiems.

 

Įdomu, kad sadomazochistinių polinkių turėję respondentai anketoje pažymėjo, kad per pastarąsias dvejas savaites jautėsi geriau negu tie, kuriems tokie polinkiai svetimi. Be to, jie jautėsi saugesni artimuose santykiuose ir labiau prisirišę.

 

Tyrime dalyvavo 33 % vyrų, kurie save apibūdino kaip nuolankiuosius, 48 % dominuojančių vyrų ir 18 % tų, kurie keičiasi arba norėtų ateityje keistis vaidmenimis. Apie 75 % moterų save apibūdino kaip nuolankiąsias, 8 % – kaip dominuojančias ir 16 % – kurios keičiasi arba norėtų keistis vaidmenimis. Pastebėtos tendencijos, kad dominuojantys asmenys visose apklausos dalyse surinkdavo daugiausiai balų, nuolankieji – mažiausiai, o kintantys – vidutiniškai. Tačiau nuolankieji niekada nesurinko mažiau taškų negu vanilinio sekso mėgėjai, atsakydami klausimus apie psichinę sveikatą. Paprastai surinkdavo daugiau balų negu tradicinio sekso mėgėjai. Nepaisant to, kad nuolankieji vertinami kaip itin pažeidžiamų žmonių grupių, jie paprastai pasiekia ne mažiau gerų rezultatų negu dominuojantys asmenys.

 

Olandų mokslininkai, išanalizavę tyrimo rezultatus, priėjo išvadą, kad sadomazochistinių žaidimų mėgėjai psichologiškai gali būti sveikesni negu likusieji. Jie labiau negu vanilinio sekso mėgėjai supranta savo troškimus ir žino, ko nori. Dėl šios priežasties šių žmonių intymūs santykiai ir romantiniai ryšiai paprastai būna tvirtesni. Pasirinkdami kitokį gyvenimą ir neįprastus pomėgius, jie tarsi užsigrūdina ir tampa psichologiškai stipresni. Psichologai neretai pabrėžia, kad intymiems sadomazochistiniams žaidimams reikia labai stipriai pasitikėti partneriu. Tada santykiai gali sukelti pačią didžiausią palaimą. Sadomazochistinių santykių esmė – skausmas ir malonumas, todėl tam, kad aistra būtų itin karšta, reikia labai mylėti savo partnerį.

 

Tiek dominuojantys, tiek nuolankieji pasirodė esantys sąžiningesni. Tikriausiai įdomu kodėl. Sąžiningumas – tai tokia žmonių savybė susijusi su disciplina ir savikontrole. Manoma, kad šie žmonės jaučia labai stiprų tvarkos, drausmės poreikį, todėl palankiai vertina įvairias taisykles ir ribas. Taip pat jiems svarbu pasiekti konkrečius rezultatus. Nuolankieji, ko gero, mėgsta kai jiems kažkas sukuria taisykles ir nubrėžia ribas. Dėl šių skirtumų dominuojantys ir nuolankieji vertina vienas kitą, prisiriša ir myli.

 

Kai kuriuose šaltiniuose teigiama, kad pikantiškų, intymių pomėgių asmenys yra linkę rinktis priešingą vaidmenį negu tas, kuris vaidinamas, užvėrus miegamojo duris. Pavyzdžiui, tie, kurie gyvenime yra įsipareigoję valdyti, kontroliuoti, vadovauti, būti už viską atsakingi, dažniausiai mėgsta likę vieni su mylimaisiais atsidurti priešingoje barikadų pusėje ir tapti nuolankiaisiais, kurie daro viską, ko nori jų partneris ir nedrįsta paprieštarauti. Toks vaidmenų pasikeitimas jiems padeda sumažinti streso lygį, nusiraminti ir atkurti psichologinę pusiausvyrą. Tačiau viskas nėra taip paprasta. Pastebėta, kad seksualinius vaidmenis žmonės paprastai pasirenka ne norėdami kompensuoti kažką, ko nėra gaunama realiame gyvenime, o tiesiog pagal jų asmenines savybes.

 

Dominuojančių ir nuolankiųjų intymūs santykiai yra pagrįsti principu, kad priešybės labai traukia. Įdomu, tai, kad nuolankieji vertina „kietą“ dominuojančių būdą, o dominuojantys – švelnų, užjaučiantį, nusileidžiantį.