Apsidairius aplink galima pastebėti, kad 80 %moterų šiais laikais nešioja kelnes. Greitas šiuolaikinio gyvenimo tempas reikalauja moterims būti aktyvioms, todėl rinkdamosi aprangą, jos labiausiai atkreipia dėmesį į funkcionalumą ir patogumą. Štai ir pagrindinė priežastis, kodėl sijonai šiose varžybose pralaimi. Tačiau vis tiek galbūt dažniau reikėtų išsitraukti iš spintos sijoną?

 

apranga

Madingas patogumas. Be abejo, kiekvienos moters drabužių spintoje būtų galima rasti sijonų ir suknelių, tačiau jie prisimenami tik retomis progomis. Tiesa yra ta, kad eidamos pasivaikščioti, į kiną ar susitikti su draugėmis, mes maunamės kelnes. Net įmonės, kuriose reikalaujama laikytis labai griežto aprangos kodo, leidžia moterims rengtis moterišką kelnių kostiumą, o ne tradicinį – sijono ir švarko kostiumą. Komfortas šiandien yra madingas. Ne atsitiktinai mados dizaineriai sugalvojo, kad galima vilkėti suknelę prie sportinių batelių. Svarbiausia rinktis tai, kas būtų patogu! Be to, tai, kad lietuvės mėgsta kelnes didelę įtaką daro ir nepastovūs Lietuvos orai: žiemą, rudenį ir pavasarį su kelnėmis yra tiesiog šilčiau, lengviau prie jų derinti batus.

 

Amžinosios vertybės. Nepriklausomai nuo to, kaip sparčiai keičiasi pasaulis aplink mus, vis tiek amžinosios vertybės išlieka: nepaisant visų feministinių pasiekimų, dauguma vyrų vis tiek maloniau matyti moteris su sijonais, o ne su kelnėmis. Stipriosios lyties atstovai dažniausiai yra įsitikinę, kad sijonai padaro merginas moteriškesnes, švelnesnes ir seksualiai patrauklesnes. Be abejo, kelnės taip pat gali papuošti moterišką figūrą, bet vyrai, deja, atkakliai tvirtina kitaip. Jiems tiesiog labiau patinka sijonuotos moterys ir jokie argumentai jų neįtikins, kad yra kitaip!

 

Modelių pasirinkimas. Dizaineriai, kaip ir mūsų mylimi vyrai, taip pat yra labai sunerimę dėlto, kad kelnės karaliauja moterų drabužinėse ir stengiasi pakeisti šią tendenciją. Neseniai ant podiumų grįžo sijonai – kelnės, kurios yra patogios kaip kelnės ir moteriškai elegantiškos kaip sijonai. Be to, jie paslepia beveik bet kurios figūros trūkumus ir pabrėžia privalumus. Mados pramonė taip pat siūlo daugybę labai patogių ir funkcionalių sijonų kasdienai ir šventėms. Daugelis sijonų modelių nevaržo judesių, nereikalauja papildomų aksesuarų ir yra tinkami bet kokiose situacijose, žinoma, išskyrus, gal tik ilgus pasivaikščiojimus žiemą. Vidutinio ilgio sijonai iš tankių audinių itin gerai apsaugo nuo šalčio ir, dėl tinkamo ilgio, apsaugo nuo purvo ir drėgmės, todėl yra labai praktiškas pasirinkimas. Verta paminėti ir didelę stilistinę sijonų ir suknelių modelių įvairovę – kiekviena moteris ar mergina gali rasti tai, kas labiausiai tinka konkrečiai jai. Madingi trapecijos formos sijonai, moteriški – tulpės formos, o žiemą – nesenstanti klasika – saulės kliošo tipo sijonai. Tad šiais laikais sakyti, kad sijonai netinka tam tikrais sezonais, negalima. Dizaineriai labai pasistengė, kad pakeistų moterų požiūrį į šį kiek primirštą drabužį, kuris dažnos moters spintoje tik ir laukia ypatingos progos, kuri, kaip žinia, ne taip ir dažnai ateina…