Kaip teisingai atlikti masažą su medumi namie?
2020-05-20 09:10Vargu, ar galima medaus naudą pervertinti. Dauguma žmonių dievina šį produktą dėl nuostabaus skonio ir aromato, naudoja kaip proflikaktinę ir gydymo priemonę nuo įvairių ligų, taip pat ruošdami maistą ir kosmetologijoje. Masažą su medumi galima atlikti ir namų sąlygomis ir tai nepakeičiama priemonė gerai sveikatai ir grožiui.
Masažo istorija
Greičiausiai masažas kaip tokia technika atsirado instinktyviai, kai žmogus nesąmoningai pradėdavo trinti ir minkyti sužeistą ar sergančią kūno vietą. Iki šiol mes taip darome, kai ką nors suskausta. Ilgainiui buvo pastebėta, kad tokie veiksmai padeda sumažinti nuovargį ir skausmą, o vėliau jie buvo pradėti taikyti, norint suminkštinti ir išvalyti odą.
Daugelyje istorinių rankraščių ir Biblijoje rašoma, kad senovės gydytojai masažo meną naudojo, norėdami pagerinti žmogaus būklę ir išgydyti ligas.Tais laikais padaryti piešiniai, kuriuose vaizduojami vienas kitą trinantys žmonės, yra dar vienas įrodymas, kad masažas praktikuojamas nuo labai seniai.
Aromatiniai aliejai ir yra naudojami odai sutepti ir įtrinti. Archeologinių kasinėjimų metu rasti aliejaus, gydomųjų žolelių ir tepalų pėdsakai yra įrodymas, kad žmonės, rankomis atlikdami masažą, naudojo papildomas priemones, padedančias išgydyti žaizdas ir suminkštinti odą.
Manoma, kad pirmąją masažo techniką Antikos laikais sukūrė kinai, kuriems pavyko aptikti tam tikrus žmogaus kūno taškus, kuriuos spaudžiant, patiriamas nuostabus gydomasis poveikis. Vėliau masažo technikos tobulintos Japonijoje, kur tapo neatsiejama Japonijos kultūros dalimi.
Archeologiniai radiniai rodo, kad egiptiečiai ir persai masažą naudojo medicininiais tikslais bei veido ir viso kūno odai prižiūrėti. Tam buvo gaminami įvairūs mišiniai ir tepalai, pridedant aromatinių aliejų, dervų, žolelių ir medaus.
Kaip atlikti masažą su medumi namuose?
Dažniausiai namie atliekamas toks masažas, kurį sudaro tokios technikos kaip minkymas, glostymas, vibracija, trynimas ir tapšnojimas. Žinoma, norint teisingai jį atlikti, reikia įsavinti jo atlikimo techniką.
Kūno masažas visada prasideda ir baigiasi glostymu. Šio veiksmo tikslas yra sušildyti raumenis ir suaktyvinti kraujotaką. Minkymas skatina raumenų atsipalaidavimą ir pagerina kraujotaką. Tapšnojimas pagerina paviršinę kraujotaką, pašalina skreplius iš plaučių. Įtrynimas dažnai naudojamas masažuojant periartikuliarines sritis, dėl to atstatomas judėjimas ir pagerėja kraujotaka. Dėl vibracijos kūno audiniai atsipalaiduoja.
Medaus masažo technika turi savo ypatumų, ir beveik kiekvienas gali tai padaryti teisingai, išmokęs paprasčiausias technikas, net namuose.
- Prieš pradedant procedūrą reikia pašildyti medų. Masažui naudojamas natūralus produktas be jokių skystų priedų (susicukravusį medų pirmiausiai reikia išlydyti vandens vonelėje, nekaitinant daugiau negu iki 40°).
- Į medų galima įdėti aromatinio aliejaus ar jų mišinio. Pasirinkimas priklauso nuo norimo rezultato. Pavyzdžiui, levandų eterinis aliejus naudojamas kaip raminanti priemonė, eukaliptų – kvėpavimui gerinti, citrusinių vaisių – nuo celiulito.
- Į šaukštelį medaus dėti ne daugiau nei 5 lašus eterinio aliejaus.
- Vienai procedūrai užtenka 2 šaukštų medaus arba jo mišinio su aliejumi.
Prieš atliekant medaus masažą, atliekamas apšildantis viso kūno masažas (3 – 5 min.). Tada medaus mišinys delnais tepamas ant norimos kūno vietos, atliekant lengvus judesius. Didžioji medaus dalis lieka ant odos, nedidelis kiekis – ant rankų.
Šiame etape naudojama tokia technika: rankas reikia stipriai prispausti prie odos, tarsi klijuoti, o tada delnus greitai traukti atgal, palaipsniui didinant spaudimo jėgą ir pagreitinant tempą. Masažo intensyvumą kaitalioti: iš pradžių delnus atplėšti aštriau, tada švelniau, pakaitomis keičiant du delnus ir vieną tuo pačiu metu. Galima naudoti ne tik delną, bet ir jo šoninį paviršių bei pirštus.
Dar kelios rekomendacijos
- Masažo trukmė ne daugiau kaip 10 minučių.
- Masažas keliose zonose atliekamas ne vienu metu, o pakaitomis.
- Negalima tepti medaus ant odos po keliais, pažastų, kirkšnių srityje, ant krūtinės ir kaklo.
- Po procedūros masažo vietą reikia nušluostyti šiltame vandenyje išmirkytu rankšluosčiu ir patepti minkštinamuoju kremu.
- Masažinio medaus likučių pakartotinai nenaudoti.
- Norint pajusti teigiamą procedūrų poveikį, reikėtų neapsiriboti tik keliomis sesijomis, o atlikti 10–15 procedūrų kursą (du kartus per savaitę arba kas antrą dieną).
- Pirmųjų medaus masažo procedūrų metu gali atsirasti skausmas ir diskomfortas, odoje gali atsirasti mėlynių. Vėlesniuose seansuose oda pamažu adaptuojasi ir pradeda lengviau toleruoti masažą su medumi.