Pagirtina, jei vos susirgus neskubate griebtis vaistų ir gydotės natūraliomis priemonėmis. Tačiau, ar žinojote, kad kai kurios liaudiškos priemonės yra paneigtos kaip neveiksmingos. Sužinokite, ar svogūnai laikomi kambaryje iš tiesų „išvalo“ orą, ar valgomoji soda iš tiesų padeda nuo šlapimo takų infekcijų ir kt.

 

Svogūnai

 

1500 metais, kai dar nebuvo atrastos bakterijos, žmonės tikėjo, kad svogūnai gali išvalyti „nuodingą orą“. Tada jie manė, kad užterštas oras sukelia marą. Tikėta, kad svogūnai valo orą ir apsaugo nuo užsikrėtimo. Tačiau tiesa yra tokia, kad svogūnai gali įveikti tik gripo simptomus ir tai tik vištienos sultinyje. Karšti gėrimai ir sriubos padeda išsivalyti kvėpavimo takams, rašo healthyliving.msn.com.

 

Valgomoji soda

 

Ar tikrai valgomosios sodos tirpalas yra pirmoji pagalba nuo šlapimo takų infekcijų? Soda sukuria šlapimo takuose šarminę terpę, todėl bakterijos negali daugintis. Soda gali palengvinti šlapimo takų infekcijų simptomus, tačiau dėl gydymo vis tiek reikia kreiptis į gydytoją. Sodos tirpalą pasiruošti paprasta: stiklinėje vandens išmaišykite arbatinį šaukštelį valgomosios sodos. Tirpalą išgerkite. Jei vis dar jaučiate stiprų skausmą, procedūrą galite pakartoti po 10 valandų. Atminkite, kad soda gali iš kraujo išplauti kalio atsargas. Sodos tirpalo nerekomenduojama gerti pagyvenusiems žmonėms. Skausmą palengvinti gali ir sėdėjimas šiltoje vonioje.

 

Varinė moneta

 

Ar varinė moneta gali numalšinti vabzdžio įgėllimo skausmą ir patinimą? Pataupykite pinigus. Nėra jokių svarių įrodymų, kad priglaudus varinę monetą prie vabzdžio įgėlimo vietos, praeina skausmas ir patinimas. Vietoj to, naudokite antibakterinėmis savybėmis pasižymintį alavijo gelį.

 

Pankoliai ir kmynai

 

Ar tiesa, kad virškinimą gerina pankolių ir kmynų sėklų kramtymas? Turtingos mineralų, ypač magnio, šios sėklos iš tiesų gerina virškinimą, mažina dujų kaupimąsi ir palengvina spazmus. Geresniam virškinimui užtikrinti, prieš valgį arba valgio metu sukramtykite arbatinį šaukštelį pankolių arba kmynų sėklų. Taip pat galite gerti atvėsintą šių sėklų arbatą.

 

Šokoladas

 

Veiksmingas vaistas nuo kosulio gali būti šokoladas. Jo sudėtyje yra teobromino, kuris palengvina kosulį. Daugiausiai teobromino yra juodajame šokolade, nesaldintame konditeriniame šokolade ir kakavos milteliuose. Pieniškame šokolade jo kur kas mažiau. Suaugusiems rekomenduojama suvalgyti du gabalėlius šokolado, o vaikams – vieną.