Kaip atpažinti magiją ir nuo jos apsisaugoti?
2023-03-07 10:12Kartais įvyksta tai, ką sunku paaiškinti ne tik sau, bet ir kitiems. Staiga dingę daiktai, nepažįstami asmenys sapnuose, slogi nuotaika namuose – tik keletas nelaukiamos magijos apraiškų. Tad kaip burtus suprasti, atpažinti ir apsisaugoti?
Raganavimo ir apsėdimo istorija
Psichikos ligos žinomos nuo pat žmonijos atsiradimo pradžios. Deja, ilgai šių ligų simptomai laikyti antgamtiniais reiškiniais. Senovėje beprotybė laikyta ne tik dievų bausme, bet ir atpažįstama kaip išskirtinė savybė – simptomų pasireiškimas vertintas kaip dieviškosios žinios ženklas.
Psichikos ligas graikai laikė kūno problema. Tačiau šis požiūris pasikeitė po viduramžiais kilusios juodojo maro epidemijos, pasiglemžusios apie 30 mln. gyvybių, t. y. pusę Europos žmonių. Tuomet pradėta tikėti, kad tai nutiko ne dėl natūralių priežasčių, o antgamtinių jėgų ar piktųjų dvasių, su kuriomis gydytojai susidoroti negalėjo. Renesanso laikais kaltė krito ant raganų ir velniško jų apsėdimo. Moteris dažniau nei vyrus pripažindavo raganomis. Dėl visų žmonijos tragedijų ir nelaimių buvo kaltos raganos, nes niekas kitas negalėjo būti atsakingas už įvykusias nelaimes ar tiesiog nesėkmes.
Isterija ir epilepsija – dvi ligos, kurios dažniausiai painiotos su raganavimu ar demonišku apsėdimu, ypač jei jas lydėjo drebulys, traukuliai ar sąmonės netekimas. Rašyti įvairūs traktatai, kuriais siekta išmokyti žmones, ypač gydytojus ir kunigus, kaip atpažinti raganą ar apsėstąjį. 1487 m. H. Kramerio ir J. Sprengerio parašytas „Malleus Maleficarum“ („Raganų kūjis“) buvo garsiausias iš tokių traktatų. Jo tezių paisyta daugiau nei 200 metų. Buvo tikima, kad moterys labiau linkusios į velnišką apsėdimą, nes yra silpnesnės ir netobulos prigimties, skirtingai nei vyrai. Net manyta, kad gimda – blogio šaltinis. Be to, moterys per menstruacijas esą buvo pilnos nuodų, todėl galėjo užteršti kitus. O visa tai lėmė tariamą jų nestabilumą.
Kita raganavimo forma atpažįstama per vaizduotę, mintis. Manyta, kad tai gali sukelti fizinius kūno pokyčius. Šveicarų gydytojas Paracelsas XVII a. manė, kad moterų ligos tik įsivaizduojamos. Buvo tikima, kad gimda gauna patologinius vaizdinius, kurie, net ir prasidėję kaip nematerialūs vaizdiniai, taps realūs, nes vaizduotė negali būti pavaldi valiai. Buvo įvardinami du organai, galintys sukurti patogeninius vaizdus – gimda ir blužnis, todėl moterys turėjo du blogio šaltinius. Dėl šios priežasties jos buvo galingesnės raganos. Daugelis moterų, kenčiančių nuo isterijos ar epilepsijos, buvo nuteistos ir pasmerktos sudegti ant laužo. Toks iškreiptas moters fiziologijos suvokimas aktualumą prarado tik XIX a.
Ženklai, išduodantys magiją
Štai tuomet, kai raganystės jau nieko negąsdino, pradėta ieškoti kitokių antgamtinių ar keistų įvykių paaiškinimų. Imta magiją, burtus, vaiduoklius ir nepaaiškinamus reiškinius tyrinėti moksliniais metodais. Tai net tapo mada. XX a. pradžioje žmonės rengė spiritizmo seansus ir tyrinėjo tokius reiškinius kaip telekinezė, minčių skaitymas ar ateities numatymas. Beje, būtent tuo laikotarpiu susistemintos žinios apie ezoteriką. Tad iš anuomet atliktų tyrimų ir parašytų knygų galima išskirti magijos naudojimo ženklus – vadinamuosius šalutinius poveikius:
Nuotraukų ir asmeninių daiktų dingimas. Kiekvienam burtui reikia skirtingų priemonių, kartais užtenka burtažodžio, tačiau neretai prireikia konkrečių asmens daiktų, kurie jį sustiprintų. Nuotrauka, papuošalas, šiek tiek plaukų, drabužių ar kūno skysčių – visa tai klasikiniai juodosios ir baltosios magijos burtų komponentai. Kai kurie žmonės nenori fotografuotis arba nepalieka nukirptų plaukų kirpykloje, nes baiminasi, kad tai pateks į netinkamas rankas.
Svetimos mintys, vizijos, emocijos. Jei mintys tampa neįprastos, balsai galvoje skatina skaudinti save ar kitus, rekomenduojama saugiai uždegti baltą žvakę. Yra magijos rūšių, kurios daro psichinį poveikį – išprovokuoja neįprastus potraukius, intensyvius jausmus. Jei paprastai esate ramus žmogus, tai gali būti užuomina, kad kažkas stebuklingai keičia jūsų mintis. Dėl neigiamos magijos galite jaustis fiziškai išsekę ir apsunkę. Taip pat galite pastebėti, kad psichinė sveikata palaipsniui silpsta, aplanko tokia depresinė būsena ir nerimas, staiga atsirandantis bei stiprėjantis sunkumo jausmas bei sumaištis.
Nestabilios emocijos. Dėl magijos įtakos galite jaustis prislėgti arba nerimauti. Taip psichika priešinasi svetimai energijai, įsikišimui. Emocijos keičia vieną kitą greičiau nei gebate suvokti, kas įvyko. Galite pykti ant savęs, jaustis prislėgti, tarsi neštumėte sunkią emocinę naštą.
Nepavyksta užmigti. Nemiga arba sunkumai užmiegant irgi yra sutrikdytos energetikos pasekmė. Jeigu nuolat prabudinėjate vadinamosiomis magijos valandomis, t. y. nuo vidurnakčio iki 3 val., vadinasi, reikėtų stiprinti energetinę apsaugą.
Magijos nuojauta. Tai akivaizdžiausias, bet ne paprasčiausias būdas pasakyti, ar jus užklupo aktyvus burtas – tiesiog tai jaučiate. Magiška energija turi ypatingą kvapą ir skonį. Turėdami šiek tiek patirties galite suprasti, kada veikia svetima energija. Tai gali pasireikšti kaip jausmas, kad esate stebimas, staigus kvapo pasikeitimas kambaryje arba bjaurus jausmas, lyg kažkas jus stumtų.
Nepavyksta sukurti santykių. Užburti jautrius ir neapsaugotus asmenis galima darant įtaką per sapnus. Seksas sapne su partneriu, kurio niekada nematėte, – neįtikėtinai pavojingas, nes tai reiškia stiprų dvasinį susijungimą. Jei nepavyksta realybėje užmegzti tvirto ryšio su simpatija, gali būti, kad dvasia, su kuria sapnuose atliekamas lytinis aktas, pavydi ir daro viską, kad realybėje nesisektų.
Balsų girdėjimas. Reikėtų būti atsargiems išgirdus šaukiamą savo vardą ir nieko aplink nematant. Atsiliepimas į tokius šauksmus sukelia emocinę sumaištį. Jei aplinkui pradedate girdėti keistus balsus arba miegodami girdite giedančius paukščius, tai magijos prieš jus ženklai.
Nepadorūs veiksmai. Manoma, kad magija ir burtai verčia žmones atlikti nepadorius veiksmus. Pavyzdžiui, sakoma, kad magijos pagalba galima priversti garbingus lyderius, tokius kaip valstybių vadovai ar kunigai, atlikti nepageidaujamus veiksmus. Tariamai būtent magija nuveda svetimavimo, seksualinės prievartos ar vagysčių link. Visgi ne visada galima savas nuodėmes priskirti juodosios magijos įtakai. Tačiau pajutus norą elgtis nedorai iš tiesų derėtų sunerimti ir apvalyti sąmonę malda, meditacija ir net neatlygintinu darbu.
Viskas krinta iš rankų. Staiga viskas pradėjo kristi iš rankų, užkliūnate net už lygaus paviršiaus, savo vietoje esančių daiktų, susilpnėjo motoriniai įgūdžiai? Vadinasi, kažkas (ne)sąmoningai jums palinkėjo nesėkmių.
Kaip apsisaugoti?
Yra keletas metodų, padedančių išvalyti kūną ir gyvenamąją erdvę nuo bet kokios siunčiamos neigiamos energijos:
- Padėkite medinį ar keraminį dubenį su akmens druska po lova. Kartą per savaitę pakeiskite druską. Seną druską reikėtų išmesti kuo toliau nuo namų.
- Ant kiekvienos namuose esančios palangės išdėliokite česnako skiltelių ir laikykite, kol sudžius.
- Po lova padėkite apskritą veidrodį atspindinčia puse į viršų. Tai nukreipia blogąją energiją atgal siuntėjui.
- Kartą per dieną nusiprauskite po druskos dušu. Sušlapinkite kūną, įtrinkite druskos į galvos, kaktos, gerklės ir širdies čakras. Nuplaukite druską sakydami: „Vandens elementas mane valo.“ Tada nusiprauskite įprastu dušu.
- Pabarstykite namuose baltųjų šalavijų ir eukaliptų lapų.
- Deginkite žvakes ir natūralius smilkalus.
- Visus gėrimus laikykite raudonuose stikliniuose induose. Raudona spalva suteikia teigiamos energijos.
Autorius Monika Budnikienė