Seniai praėjo tos dienos, kai turėjome tik kelis pasirinkimus: įsigyti benzinu, dujomis arba dyzeliu varomą automobilį. Dėka šiuolaikinių technologijų jau galima įsigyti elektrinių, hibridinių, kuro elementais ir biokuru varomų automobilių…

 

Hibridinių automobilių energija susidaro važiavimo metu, pavyzdžiui, stabdant. Energija saugoma baterijose ir naudojama kaip kuras, kol išsenka. Tada persijungia į benzininį arba dujų variklį. Hibridiniai automobiliai tylesni už įprastinius. Be to, jiems nereikia specialių įrenginių, skirtų įsipilti kuro.

 

Biodyzelis – tai augalinio aliejaus ir dyzelio mišinys. Biodyzelį, be jokio specialaus įrangos pritaikymo galima naudoti bet kuriame automobilyje. Vienintelis nepatogumas – alyvos filtrą reikės keisti šiek tiek dažniau. Biodyzelis, tinkantis visiems egzistuojantiems varikliams, yra viena paprasčiausių priemonių vairuoti ekologiškiau. Dyzelinius variklius galima pritaikyti vien tik augaliniam aliejui, tačiau tokiam automobiliui reikės kur kas daugiau priežiūros.

 

Etanolis – tai kuras, išgaunamas iš kviečių, miežių ar kukurūzų. Aplinkai nekenksmingas bioetanolis žinomas kaip „E85“. Šie degalai sudaryti iš 15 procentų benzino ir 85 procento etanolio. Etanolis yra ekologiškas kuras, nes jis sumažina išmetamųjų dujų kiekį. Vis dėlto kai kurie žmonės priešiškai vertina etanolio kurą, tvirtindami, kad, pradėjus kurui auginti pasėlius, auga daržovių ir mėsos (nes gyvuliai šeriami kukurūzais) kainos.