Tie, kuriems teko susidurti su akne, žino, kad benzoilo peroksidas ir salicilo rūgštis yra dažnai kosmetinėse priemonėse naudojamos medžiagos, kurios gali pagerinti odos būklę. Tačiau viena priemonė gali tikti, o kita – visiškai netikti tam tikrų spuogų ir inkštirų gydymui. Kaip išsirinkti tinkamiausią?

 

Benzoilo perokside yra benzoinės rūgšties, kuri veikia reaguodama su deguonimi. Deguonis padeda naikinti spuogus sukeliančias bakterijas. Benzoinė rūgštis skatina odos sausėjimą ir lupimąsi, pašalina negyvas odos ląsteles ir sebumą, kurie sukelia odos uždegimines reakcijas. Odos uždegimui gydyti naudojama 2,5 procento benzoilo peroksido priemonė.

 

Šis produktas labai efektyvus, giliai valo poras, tačiau nepaprastai džiovina odą. Geriausia jį naudoti pavieniams giliai odoje esantiems, pūlingiems, raudoniems spuogams naikinti, kuriems reikia stipriai veikiančios priemonės. Sergant lengva aknės forma arba turintiems jautrią odą benzoilo peroksido vartoti nerekomenduojama.

 

Jautrią, probleminę odą turintiems asmenims salicilo rūgštis – tikras išsigelbėjimas. Ji taip pat skatina odos atsinaujinimą (lupimąsi), tačiau yra švelnesnio poveikio. Joje nėra deguonies, kuri padeda naikinti odos uždegimą sukeliančias bakterijas. Kosmetinės priemonės su salicilo rūgštimi veiksmingai naikina paviršinius spuogus ir inkštirus. Kita vertus, nors salicilo rūgštis mažiau džiovina ir jautrina odą, jos naudoti per daug taip pat nerekomenduojama.