Tai, kokias televizijos laidos labiausiai patinka žiūrėti, daug pasako apie žmogaus asmenybę. Šiandien televizijoje yra laidų kiekvieno skoniui ir visiems charakterio tipams. Galbūt todėl priklausomybė nuo televizijos yra realus dalykas, gresiantis visiems. Kai kurie renkasi žiūrėti tos pačios tematikos filmus, serialus ir laidas. Kitus labiausiai domina socialinės problemos arba sportas. Iš tų pasirinkimų galima sudėlioti gana tikslų žmogaus charakterio paveikslą.

 

"televizija"

Pasakykite, ką labiausiai mėgstate, ir sužinokite, kas esate:

 

 • Žinios. Dažniausiai per televizorių naujienas žiūri labai užimti žmonės. Jie yra socialiai aktyvūs, turi aiškią pilietinę poziciją, yra realistai ir nori gauti objektyvią informaciją. Jiems įdomu, kas vyksta pasaulyje ir gimtojoje šalyje. Gautą informaciją jie išnaudoja, siekiant tam tikrų asmeninių tikslų.

 

 • Pokalbių laidos. Jas renkasi žiūrėti smalsūs žmonės, norintis žinoti kitų žmonių paslaptis, bet išlikti pasyvūs. Vargu, ar jie eitų kovoti už teisybę, bandytų pakeisti kažką valdžioje. Jiems tiesiog patinka iš šono stebėti, kaip kažkas kovoja su sunkumais. Dažniausiai šie žmonės neturi tvirtos nuomonės, jie lengvai pasiduoda kitų įtakai, net reikšdami užuojautą būna šiek atsiriboję.

 

 • Detektyvų serialai. Jiems patinka galvosūkiai ir žmonės, kurie gali padėti juos išspręsti. Tai logiški asmenys, visada ieškantys ryšio tarp priežasties ir pasekmės, labai pastabūs. Jiems patinka analizuoti tai, kas vyksta aplink. Nepatiklūs, užduoda daug klausimų, viskam randa paaiškinimą.

 

 • Melodraminiai serialai. Šį žanrą renkasi jautrūs ir jausmingi asmenys. Jie malonūs ir geri, bet ne visiems. Jie nėra itin socialiai aktyvūs, trokšta ramybės ir aistras mėgsta stebėti iš šono. Greičiausiai jie turi daug laisvo laiko, jų pečių neslegia daugybė rūpesčių, bet kartais jie jaučiasi labai vieniši.

 

 • Socialinės dokumentikos laidos. Šį žanrą renkasi aktyvūs piliečiai, kuriems svarbu žinoti, kas vyksta socialinėje sferoje. Paprastai jų pajamos nėra labai didelės, todėl jie nuolatos priversti taupyti. Juos labai sudėtinga įtikinti pakeisti nuomonę. Jie turi labai daug klaidingų įsitikinimų ir išankstinių nuostatų, tačiau gavę patikimą informacija ja pasitiki.

 

 • Humoro laidos. Šių laidų žiūrovai draugiški, optimistiški aštrialiežuviai. Greičiausiai jie labai jaudinasi dėlto, kas vyksta aplinkui, bet, bijodami prarasti sveiką protą ir pulti į kraštutinumus, pradeda juokauti. Turi daug draugų, mėgsta triukšmingas šventes ir pokalbius. Gali būti, kad dirba srityje, kur reikia bendrauti su žmonių masėmis.

 

 • Laidos apie gamtą. Šias laidas mėgsta žmonės, kuriems patinka mąstyti, filosofuoti. Taip pat jie yra smalsūs ir pastabūs. Tikėtina, kad tokie asmenys bus nuoširdūs, bent su tais, kuriais pasitiki. Gali būti, kad jie nelabai mėgsta kitus žmones, todėl tokios laidos leidžia pabėgti į gražesnį ir ramesnį pasaulį. Miestiečiai, žiūrėdami šias laidas, svajoja pabėgti nuo miesto šurmulio.

 

 • Laidos apie keliones. Šias laidas renkasi dvejų tipų žmonės. Pirmieji – tai keliautojai, kurie iš laidų semiasi įkvėpimo ir ieško naujų maršrutų kelionėms. Antrieji – namisėdos, mėgstantys „keliauti“, žiūrėdami televizijos laidas. Tačiau tiek vienus, tiek kitus vilioja nežinomybė. Jiems yra viskas įdomu. Šie žmonės retai būna konservatyvūs, jie yra atviri naujoms patirtims ir pažintims. Tiek realioms, tiek virtualioms.

 

 • Laidos apie meną. Jas žiūri estetai, kuriuos traukia grožis visomis formomis. Jie geba įžvelgti grožį kasdieniuose dalykuose. Juos erzina mažiausi trūkumai, kurie gadina harmoniją. Turi lakią vaizduotę ir dažniausiai gerą skonį. Dažnai tiki magiškais likimo ženklais, talismanais.

 

 • Laidos apie sveikatą ir sveiką gyvenimo būdą. Žiūri įtarūs, linkę pasiduoti kitų įtakai žmonės. Dažniausiai labai rūpinasi savo sveikata. Jeigu šias laidas žiūri namų šeimininkė arba senjorai, tai greičiausiai jų santykiai su namiškiais yra gana komplikuoti, nes jie mėgsta primesti savo nuomonę. Įsivaizduoja, kad viską žino geriau už kitus.

 

 • Laidos apie madą. Greičiausiai šių laidų žiūrovams patinka būti dėmesio centre ir kai jais žavisi. Galbūt apie save jie galvoja ir nelabai objektyviai, bet moka džiaugtis gyvenimu. Kartais jie nori pasikeisti, tačiau, jei tą daro, keičia tik išorinius atributus. Nors yra šiek tiek paviršutiniški, bet žaismingi.

 

 • Laidos apie žvaigždes ir prabangų gyvenimą. Jie pavydūs, mėgsta apkalbas. Įžymybių sėkmė juos vienu metu ir žavi, ir erzina. Dažniausiai gauna vidutines arba mažas pajamas. Negali sau leisti to, apie ką svajoja. Jie yra ambicingi, bet dėl kokių nors priežasčių nepavyksta visiškai įgyvendinti savo tikslų.

 

 • Kulinarijos laidos. Šias laidas renkasi žmonės, kuriems patinka įvairovė. Jie žavisi žmonėmis, kurie geba sukurti kažką iš nieko. Gali būti, kad ir jie patys yra iš tokių žmonių. Jie mėgsta eksperimentuoti, turi gerą humoro jausmą, moka džiaugtis gyvenimu.

 

 • Sporto laidos ir transliacijos. Mėgsta azartiški ir impulsyvūs asmenys. Turi gerą balsą, greitai susierzina, mėgsta kliudyti kitiems. Taip pat jie yra ambicingi, ryžtingi, atsako už savo žodžius. Tai jiems padeda pasiekti tikslų. Tačiau kitų nuomonė jų dažniausiai nedomina.

 

 • Animaciniai filmai. Suaugusieji, kurie mėgsta animacinius filmus, dažniausiai būna infantilūs, sentimentalūs ir neatsakingi. Jie nešioja „rožinius akinius“ ir tuo džiaugiasi. Jie tiki tik gerais dalykais ir ignoruoja faktus. Tačiau šie žmonės yra mieli, nors ir lepūs.

 

 • Kovos filmai. Renkasi žmonės, kurie turi vidinės, kartais kruopščiai slepiamos agresijos. Jie tiki, kad laimi stipriausieji ir šia taisykle vadovaujasi gyvenime. Jie neturi griežtų moralinių principų, nes yra įsitikinę, kad tikslas pateisina priemones.

 

 • Nuotykių filmai. Renkasi asmenys, linkę į avantiūras, mėgstantys bendrauti ir keliauti. Nuobodulys juos dusina. Jiems reikia daug ir intensyvių emocijų. Tik tuomet jaučia, kad iš tiesų gyvena. Net sunkiausiomis aplinkybėmis jie nesiliauja tikėti, kad pavyks išsikapstyti.

 

 • Maginė ir mokslinė fantastika. Šiuos filmus mėgsta žmonės, kurie nėra visiškai patenkinti savo gyvenimu. Jie dažnai galvoja, kas būtų, jei turėtų magiškų galių arba gyventų tobulame pasaulyje. Tačiau jie nėra beviltiški svajokliai. Juos domina, kaip išlikti ir išgyventi pasaulyje.

 

 • Trileriai ir siaubo filmai. Greičiausiai realiame gyvenime šiems žmonėms trūksta jaudulio, intensyvių emocijų. Jie turi stiprius nervus, nestandartinį humoro jausmą ir net cinišką požiūrį į aplinkinius žmones ir pasaulį.

 

 • Psichologinės dramos. Šį žanrą renkasi žmonės, kurie mėgsta ir moka kitais manipuliuoti. Jie gali pasinaudoti kitų žmonių silpnybėmis. Visada žino, ką sakyti, kad išpeštų naudos. Jie visada nesąmoningai ieško išeities iš sudėtingų situacijų.