Kaip išsaugoti gerus santykius šeimoje, jei moteris uždirba daugiau? Kaip išvengti skyrybų šioje situacijoje? Kaip apsaugoti vyro ego? Ką šioje situacijoje patartų psichologai?

 

Žmona uždirba daugiau nei jos vyras… Na, ir kas, – pasakytų vienas. Kaip baisu! – pasakytų kitas. Nuomonių gali būti įvairių, tačiau kaip iš tiesų tai veikia šeimos santykius? Mūsų visuomenėje įprasta, kad vyrai uždirba daugiau, todėl nieko nuostabaus, jog poros jaučia nerimą, kai situacija pasikeičia.

 

Kenčia vyro ego

 

  • Tai vienas iš pavojingiausių veiksnių, galintis pakenkti santykiams. Vyrai dažnai jautriai reaguoja į tą faktą, kad moteris uždirba daugiau už jį. Tampa irzlūs, agresyvūs, linkę greitai įsižeisti. Kitos problemos, kylančios dėl pastarosios priežasties – sumažėjęs seksualinis aktyvumas. Sumažėja pasitikėjimas savimi.

Ką daryti?

 

  • Moteris turėtų leisti vyram pasijusti svarbiam. Girti jį už tai, ką daro. Pabrėžti faktą, kad jis vis dar yra šeimos galva. Jokiu būti nepriekaištauti, nekaltinti, neerzinti ir nepabrėžti savo pranašumo.
  • Taip pat nevalia lyginti savo vyro su kitais. Toks elgesys, priešingai nei tikėtasi, paskatins jausmų atšalimą, užsisklendimą, o ne ėmimąsi aktyvių veiksmų.
  • Neverskite vyro prašyti pinigų išlaidoms. Pavyzdžiui, pinigus galima laikyti vienoje vietoje, iš kurios abu galėtų imti.
  • Vyras taip pat turėtų pasistengti atsikratyti įtampos ir agresijos. Pavyzdžiui, užsiimti konkurenciniu sportu.