Ne paslaptis, kad kiekviena moteris nori būti graži. Daugeliu atvejų grožis tapatinamas su jaunyste, todėl ieškoma procedūrų, padedančių sugrąžinti laiką ir atjauninti odą. Atrodyti jauniau padės subalansuota mityba, kokybiškas miegas, fizinis aktyvumas, kosmetologinės procedūros ir keli makiažo triukai. Apie juos pasakoja grožio terapeutė Lilija Baltramiejūnaitė.

 

grozis

Neaprėpiama maisto galia grožiui 

 

Jau seniai įrodyta, kokią milžinišką įtaką žmogaus organizmui daro valgomas maistas. Būtent nuo mitybos ir derėtų pradėti. Norint atrodyti jauniau ir išsaugoti grožį rekomenduojama atsisakyti riebių pusgaminių, greitojo maisto ir gazuotų gėrimų, vengti saldumynų. Stengtis valgyti kuo daugiau šviežių daržovių, visų grūdo dalių miltų produktų, kokybiško baltymingo maisto (kalakutienos, vištienos, įvairios žuvies, kiaušinių, ankštinių daržovių), sveikų riebalų (nerafinuoto aliejaus, sėklų, riešutų ar jų sviesto, jei nekyla alergija). Labiausiai sendina riebus maistas. Verta atminti, kad odą svarbu drėkinti ir iš vidaus, todėl vanduo – geriausias grožio draugas (ypač ledo tirpsmo). Ne mažiau svarbu atsisakyti žalingų įpročių. Vargu ar padės jauninantieji kremai ir kitos grožio procedūros, jei dažnai rūkoma, vartojama alkoholio, lepinamasi saulės spinduliais ar soliariumu.

 

Aukso vertės miegas

 

Jei mažai miegama ir patiriama daug streso, neverta stebėtis, kad veidas atrodo pavargęs. Todėl reikia stengtis per parą miegoti bent 7–8 val., o patiriant įtampą mokytis atsipalaiduoti. Norint gerai išsimiegoti rekomenduojama laikytis nekintančio grafiko (net ir savaitgaliais), reguliariai mankštintis, prieš miegą atlikti atpalaiduojančius pratimus arba procedūras, išsirinkti kokybišką čiužinį ir patogią pagalvę, miegamajame palaikyti reikiamą temperatūrą. Grožio etalonu laikoma aktorė Sophia Loren eina miegoti 21 val., miegamajame palaiko ne didesnę nei 21 °C temperatūrą, keliasi 6 val. – tai pagrindinės jos grožio rutinos taisyklės. Kai miego per mažai arba jis nekokybiškas, tamsėja paakiai, atsiranda smulkių raukšlelių, oda praranda skaistumą ir elastingumą. Gerai išsimiegojus oda tampa skaistesnė ir lygesnė. Geriausia miegojimo poza grožiui – ant nugaros. Jei miegama ant pilvo, veido oda trinasi į pagalvę, todėl gali išsitampyti ir greičiau senti.

 

Grožio procedūros jaunystei

 

Jaunystę padeda išsaugoti veido masažai. Jie aktyvina kraujotaką, mažina raumenų įtampą, todėl oda atrodo atjaunėjusi. Taip pat svarbu kiekvieną rytą ir vakarą kruopščiai nuvalyti odą, naudoti gaivinamąją priemonę (toniką ar micelinį vandenį) bei drėkinti. Rekomenduojama bent kartą ar du per savaitę šveisti odą priemonėmis su rūgštimis. Odai pradėjus senėti (maždaug apie 25 gyvenimo metus) reikėtų kreipti dėmesį, kad naudojamose kosmetikos priemonėse būtų A, B3, C, E vitaminų, aminorūgščių, enzimų. Geriausia, kad šių komponentų būtų ne vienas, o visa grupė. Svarbu įvertinti savo odos tipą, nes riebi sensta lėčiau, o sausa – greičiau. Tad svarbiausia – tinkamai drėkinti odą veiksmingomis kosmetikos priemonėmis bei vartoti vitaminų ir skysčių. Vitaminai svarbūs ne tik išoriškai. Odos jaunystei būtini A, B grupės, C, E vitaminai, omega-3 riebalų rūgštys. Derėtų valgyti sezoninių vaisių ir uogų, gerti antioksidantų gausios žaliosios arbatos, o košę ar kitus mėgstamus patiekalus skaninti cinamonu. Visi šie produktai padės išsaugoti turimą grožį. Galiausiai labai svarbu mylėti save ir rūpintis oda. Atidžiai rinktis priemones, stebėti, kad būtų kuo mažiau odą erzinančių komponentų. Taip pat svarbu reguliariai lankytis pas kosmetologą. Jis geriausiai patars, kaip prižiūrėti ir išsaugoti odos jaunystę. Šiuo metu labai populiarios invazinės procedūros, tokios kaip botulino toksino ir hialurono rūgšties injekcijos, mezoterapija, biorevitalizacija ir pan., lazerio procedūros.

 

Jauninančio makiažo paslaptys

 

Atliekant tokį makiažą visuomet galioja taisyklė „mažiau – visada natūraliau“. Vadinasi, kuo moteris vyresnė, tuo makiažas turėtų būti saikingesnis. Svarbiausia rinktis tinkamo atspalvio makiažo pagrindą, t. y. kuo lengvesnės konsistencijos, intensyviai drėkinantį, suteikiantį patempimo efektą. Akis dažyti blakstienų tušu, skruostus gyvinti skaistalais ir lūpas ryškinti natūralaus atspalvio lūpų dažais. Brandžios moters makiažas turi suteikti veidui skaistumo ir gyvybiškumo, o ne jį apsunkinti. Kosmetikos krepšelyje rekomenduojama turėti specialias priemones paakiams – jos panašios į maskuoklius, bet turi daugiau šviesą atspindinčių dalelių, kurios įkrinta į raukšleles, o šios tampa beveik nematomos. Juodos akių kontūro priemonės išryškina paakių raukšleles. Vyresnės moterys turėtų rinktis rudą ar pilką akių pieštuką. Vengti skystų akių kontūro priemonių. Tamsūs, ryškūs lūpų dažai taip pat išryškina raukšleles aplink lūpas. Jaunatviškai atrodo dažytos neutralia spalva ir blizgesiu pateptos lūpos. Per daug skaistalų irgi sendina. Natūralų ir jaunatvišką įvaizdį padės sukurti truputis kreminių skaistalų ant skruostų „obuoliukų“.

 

Įdomu

 
  • Jei oda pradėjo raukšlėtis ir glebti, vadinasi, organizmui trūksta omega-3 ir omega-6 riebalų rūgščių. Jų apstu lašišose ir tunuose. Derėtų valgyti su įvairiaspalvių daržovių salotomis, gausiomis vitaminų, gerinančių minėtų rūgščių įsisavinimą.
  • Greito poveikio kaukė – efektyvi, nesudėtinga priemonė pavargusiai veido odai atgaivinti. Šalčio terapija su ledukais taip pat gaivina, aktyvina kraujotaką, stangrina odą.
  • Natūralių aliejų, ypač simondsijų ir avokadų, kaukių naudojimas maitina odą, daro ją elastingesnę.
  • Odos būklei nemažai įtakos turi neigiama savijauta, emocinė būklė ir psichikos sveikata. Neigiamos emocijos, stresas, nerimas skatina hormono kortizolio išsiskyrimą, dėl kurio gali užsikimšti poros ir varginti aknė.