Jei jums ar jūsų artimiems žmonėms yra astma, turėtumėte žinoti apie efektyviausius astmos gydymo būdus, norint pasiekti ilgalaikiu rezultatus, sunaudojant kuo mažiau vaistų. Suprasti astmos gydymo būdus, galėsite konsultuodamiesi su savo astmos gydytoju, kad galėtumėte kontroliuoti savo astmos simptomus kasdien. Jei turite astmos priepuolį ar astmos simptomus, svarbu žinoti, kada visada galite paskambinti savo gydytojui arba astmos specialistui. Taip išvengsite ekstremalių situacijų. Būtinai perskaitykite visus išsamius straipsnius, kurie yra susiję su temomis apie astmą, jos simtomus. Tokiu būdu jūs įgysite daugiau žinių apie astmą ir kaip ji yra gydoma.

 

shutterstock_768198043

Astmos vaistiniai preparatai. Astmos vaistai gali išgelbėti jūsų gyvybę ir leisti jums gyventi aktyvų gyvenimą, nepaisant turimos ligos. Astmos gydymui naudojami du pagrindiniai vaistai: steroidai ir kiti priešuždegiminiai vaistai. Daugeliui sergančiųjų yra svarbiausi vaistai nuo uždegimo, ypač inhaliuoti steroidai. Šie gyvybiškai svarbūs vaistai neleidžia astmai įsisiautėti. Tokio tipo vaistai mažina patinimą ir gleivių gamybą kvėpavimo takuose. Dėl to kvėpavimo takai yra mažiau jautrūs ir rečiau reaguoja į astmos simptomus ir sukeliamus astmos priepuolius.

 

Bronchodilatatoriai ir astma. Bronchodilatoriai palengvina astmos požymius atpalaiduodami raumenis, kurie gali sustingti aplink kvėpavimo takus. Tai padeda atverti kvėpavimo takus. Trumpojo veikimo bronchodilatatorių inhaliatoriai dažnai vadinami gelbėjimo inhaliatoriais ir yra naudojami greitai sušvelninti kosulį, švokštimą, krūtinės spaudimą ir astmos sukeltą sunkų kvėpavimą. Jie taip pat gali būti naudojami prieš žmonių, kurie turi astmą, tačiau atlieka fizinę veiklą, kuri ir iššaukia atsmos priepuolius. Jų negalima naudoti kasdieniam astmos gydymui. Jei jums reikia trumpojo veikimo, tai bronchodilatatorių kaip gelbėjimo inhaliatorių, galima vartot ne daugiau kaip du kartus per savaitę. Kitu atveju astmos negalėsite optimaliai sukontroliuoti. Pasitarkite su savo gydytoju apie astmos inhaliatoriaus vaistų gerinimą. Ilgalaikio veikimo bronchus plečiantys vaistai kartais vartojami kartu su inhaliaciniais ir steroidais arba kortikosteroidais. Jie padeda kontroliuoti astmos simptomus, arba kai kas nors išgyvena astmos priepuolį. Ilgalaikio veikimo bronchodilatatoriai niekada nenaudojami   ilgalaikiam astmos gydymui. Inhaliatorių yra įvairių: kompresoriniai inhaliatoriai, ultragarsiniai, druskų ir kt. Tačiau gydymą inhaliacijomis turėtų paskirti gydytojas. Nesigydykite savarankiškai.

 

Taigi, jeigu turite tokį sveikatos sutrikimą, vaistus bei inhaliatorius rinkitės atsakingai. Vieną iš specializuotų parduotuvių, kuri parduoda inhaliatorius, galite rasti čia: https://biomed.lt/21-inhaliatoriai