Naudodamos makiažo priemones tikimės, kad jos atskleis mūsų grožį. Visgi, nepaisant elementarių higienos normų, gali nutikti taip, jog kaip tik subjauros veidą ir sukels sveikatos problemų. Štai kodėl taip svarbu laikytis aukštų higienos principų tvarkant kosmetikos krepšelį!

 

Kodėl svarbu valyti?Set,Of,Makeup,Brushes,On,Pink,Background.,Makeup,Cosmetic,,Beauty

 

Huffington Post atlikta apklausa rodo, kad 61 % moterų kosmetikos šepetėlius bei kempinėles valo kartą per mėnesį ar rečiau, o 22 % prisipažįsta iš viso to nedarančios. Anot ekspertų, tai pasibaisėtini įpročiai. Nevalomi arba pernelyg retai valomi kosmetikos įrankiai tampa bakterijų ir kitų patogeninių mikroorganizmų knibždėlyne. Tad gali sukelti rimtų pavojų ne tik grožiui, bet ir sveikatai. Kasdien naudojant kosmetinius šepetėlius bei kempinėles, ant jų nusėda negyvos odos ląstelės, sebumas, dulkės, makiažo priemonių likučiai ir kiti nešvarumai. Tarp jų galima aptikti net pavojingų bakterijų: stafilokokų, streptokokų, žarninių lazdelių (E. coli) ir kt. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad kone ant 100 % makiažo šepetėlių bei kempinėlių yra bent vienos rūšies bakterijų, o 19 % tampa puikia terpe daugintis grybeliams. Visa tai gali privesti iki sunkių odos sudirgimų, bėrimų, alerginių reakcijų ir infekcijų (ne tik odos, bet ir akių!). Be to, purvini įrankiai neleidžia pasiekti tobulo makiažo efekto, mat naudojamos priemonės dengiamos netolygiai. Nešvariais šepetėliais ir kempinėlėmis galima užteršti pačias makiažo priemones ir jos greičiau suges, taps netinkamos naudoti.

 

Kaip dažnai?

 

Tikslaus atsakymo, kaip dažnai būtina valyti makiažo įrankius, nėra. Tai priklauso nuo to, kas kiek laiko naudojami ir kokių priemonių ant jų patenka. Pastebima, kad kreminės tekstūros priemonės makiažo šepetėlius bei kempinėles užteršia stipriau ir greičiau nei birios. Ekspertai sako, kad makiažo įrankiai optimaliai turėtų būti valomi kartą per savaitę arba dažniau, jeigu pastebima nešvarumų. Tai ne tik padės užkirsti kelią bakterijų ir kitų patogeninių mikroorganizmų dauginimuisi bei plitimui, bet ir ilgins pačių įrankių naudojimo trukmę.

 

Tinkamos priemonės ir būdai

 

Galima įsigyti specialių makiažo priemonių valiklių, net valymo įrankių, bet specialistai sako, kad tai nebūtina. Visiškai užtenka šilto vandens ir švelnaus poveikio muilo, pvz., skirto jautriai odai ar vaikams. Įprastas muilas netinka, nes veikia pernelyg agresyviai ir gali sugadinti makiažo šepetėlių šerelius. Taip pat galima naudoti veido prausiklį ir makiažo valiklį. Tik jeigu šis pagamintas aliejaus pagrindu, po valymo šepetėlius ir kempinėlę dar būtina perplauti švelniu muilu ir vandeniu.

 

Kosmetikos šepetėlių valymo žingsniai:

 
  • Drungnu vandeniu sudrėkinti kosmetikos šepetėlių šerelius.
  • Ant švaraus delno užlašinti kelis lašus pasirinkto valiklio (muilo, veido prausiklio, specialaus valiklio) ir švelniais judesiais šepetėlių šereliais masažuoti delną.
  • Kruopščiai išskalauti šerelius tekančiu vandeniu.
  • Švelniais spaudžiamaisiais judesiais nusausinti popieriniu rankšluosčiu.
  • Šepetėlius švelniai nupurtyti, taip grąžinant šereliams įprastą formą.
  • Palikti atviroje vietoje, kad visiškai išdžiūtų. Geriausia tai daryti šepetėlius pakabinus žemyn šereliais – taip jie nesideformuos ir greičiau išgaruos drėgmė.

 

Makiažo kempinėlių valymo žingsniai:

 
  • Kempinėlę gerai sudrėkinti tekančio drungno vandens srove.
  • Užlašinti kelis lašus valymo priemonės ir švelniai gniaužant tarp švarių delnų leisti priemonei pasiskirstyti po visą paviršių, įsiskverbti į vidų.
  • Kruopščiai nuskalauti kempinėlę tekančiu drungnu vandeniu (tai daryti ilgiau nei skalaujant šepetėlius, mat iš kempinėlės valymo priemonės likučiai, kaip ir susikaupę nešvarumai, išsiplauna sunkiau).
  • Švelniai išgręžti ir palikti atviroje vietoje džiūti bent per naktį.
 

Dažniausios klaidos

 

Šepetėlių mirkymas vandenyje. Tai gali pažeisti šepetėlių kotelius, jų dažų sluoksnį. Taip pat gali atmirkti klijai, kuriais sutvirtinti šereliai, todėl šie ims byrėti.

 

Karšto vandens naudojimas. Kai kurie įsitikinę, kad karštas vanduo būtinas, nes geriau naikina bakterijas ir nešvarumus. Nors šis faktas teisingas, kosmetiniams šepetėliams valyti karštis netinka. Karštas vanduo gali pažeisti tiek šerelius, tiek šepetėlių kotelius, ištirpinti šerelius laikančius klijus.

 

Netinkamas džiovinimas. Jokiu būdu nevalia kosmetikos šepetėlių ar kempinėlių džiovinti plaukų džiovintuvu. Karštis gali pažeisti šiuos kosmetikos įrankius.

 

Agresyvių priemonių naudojimas. Kaip minėta, kosmetikos šepetėliams bei kempinėlėms valyti tinka tik specialios priemonės arba švelnus muilas, veido prausiklis, valiklis. Jokie indų plovikliai, drabužių skalbikliai ar kitos agresyvios priemonės netinka, nes gali sugadinti valomus kosmetikos įrankius.

 

Kada metas išmesti?

 

Kad ir kaip kruopščiai valytumėte kosmetikos įrankius, jie vis tiek anksčiau ar vėliau tampa netinkami naudoti. Kokie ženklai apie tai įspėja? Specialistų teigimu, makiažo kempinėlės apskritai tinkamos naudoti tik trumpai – ilgiausiai iki 3 mėnesių. Kai kurios apskritai vienkartinės, tad būtina atsižvelgti, ką nurodo gamintojas.

 

Makiažo šepetėlius išmesti tada, kai pakinta jų šerelių forma, jie išretėja ir nepajėgia atlikti savo funkcijos. Taip pat ir tuomet, kai ant šepetėlio atsiranda akimi matomų nešvarumų, kurių nepavyksta pašalinti. Nedelsiant atsikratyti ir tokių šepetėlių bei kempinėlių, ant kurių paviršiaus pastebėjote pelėsį.

 

Dėmesys kosmetikos galiojimo laikui

 

Netinkama kosmetikos įrankių higiena sutrumpina priemonių galiojimo laiką. Tačiau net ir paisant tinkamos kosmetikos šepetėlių bei kempinėlių higienos, vis tiek svarbu tvarkant kosmetinę nepamiršti patikrinti, ar visi joje esantys gaminiai dar tinkami naudoti.

 

Naudojamos pasibaigusio galiojimo kosmetikos priemonės ne tik prasčiau atlieka savo funkciją, bet ir sukelia įvairių infekcijų, odos sudirgimų, alerginių reakcijų riziką. Specialistai pataria kosmetinę peržiūrėti bent kartą per mėnesį ir išmesti viską, kas netinkama naudoti.

 

Apytikslis skirtingų kosmetikos priemonių galiojimo laikas:

 

Maskuoklis – 12 mėn.

Kreminiai skaistalai – 12 mėn.

Birūs skaistalai – 24 mėn.

Gelinis akių kontūro pieštukas – 3 mėn.

Kietas akių pieštukas – 24 mėn.

Akių vokų šešėliai – 12 mėn.

Makiažo pagrindas – 12 mėn.

Lūpų balzamas – 12 mėn.

Lupų blizgis – 12 mėn.

Lūpų dažai – 24 mėn.

Blakstienų tušas – 3 mėn.

 

Vertinant galiojimo trukmę, svarbu atsižvelgti ne tik į gamintojo nurodytą datą, bet ir tai, kada produktas pradėtas naudoti. Sandariai uždarytas blakstienų tušas tinkamas naudoti net kelerius metus, bet pradarius jį patartina sunaudoti per 3 mėnesius.

 

Įdomu

 
  • Kosmetikos istorija skaičiuoja mažiausiai 7000 metų, o jos pėdsakų aptinkama kiekvienoje ankstyvojoje kultūroje.
  • Anksčiau kosmetikos produktai gaminti net iš sveikatai pavojingų medžiagų, pvz., švino.
  • Senovėje makiažas naudotas siekiant išgąsdinti priešus, demonstruojant socialinį statusą, atliekant magiškus ritualus.
  • 60 % dvylikamečių mergaičių jau naudoja kosmetikos priemones arba bent jas išbandė.
  • Dažniausias susižeidimas naudojant kosmetikos priemones – akies obuolio įbrėžimas blakstienų tušo šepetėliu.
 

Autorius Jūratė Survilė