Stresas, miego trūkumas, nesubalansuota mityba, ligos… Plaukų slinkimą gali paskatinti įvairiausios priežastys. Pastebima, kad ši problema dažnai suintensyvėja atėjus pavasariui, mat organizmas būna kiek išsekęs po šaltymečio išbandymų. Jeigu neramina nusilpę plaukai, pats metas išbandyti produktus su augaline placenta!

 

Girl,With,A,Comb,And,Problem,Hair,On,White,Background

Dažnėjanti problema

 

Slinkimas – natūrali plaukų gyvavimo ciklo dalis. Kasdien normalu netekti iki 100 plaukų. Skaičius nemažas, bet plaukai nuolat auga, keičia vieni kitus, todėl kol jų slinkimas patenka į šią normą, viskas gerai. Deja, vis daugiau žmonių skundžiasi padidėjusiu plaukų slinkimu ir dėl to pastebimu jų išretėjimu. Plaukai natūraliai retėja su amžiumi, tačiau šiandien dėl aplinkos taršos, streso ir kitų sveikatai nepalankių veiksnių šis procesas ankstėja. Tyrimai atskleidžia, kad 25 % vyrų ir 12 % moterų, sulaukę 30-ies, jau susiduria su rimta plaukų retėjimo problema. Pastebėta, kad plaukų slinkimo problema ypač aktuali po COVID-19 pandemijos. Tyrimai rodo, kad net ketvirčiui prasirgusių šia infekcija pasireiškia pastebimas plaukų retėjimas ir tai tęsiasi net praėjus pusmečiui po pasveikimo.

 

Augalinė placenta. Kas tai?

 

Visi girdėjome apie žinduolių patelių organizme nėštumo metu susiformuojančią placentą. Gyvūnų placenta jau ilgą laiką naudojama kosmetikos pramonėje. Jos teigiamą poveikį sveikatai ir grožiui įrodo daugybė mokslinių tyrimų. Visgi iškyla etikos klausimas – ar moralu naudoti gyvūnų placentą žmonių reikmėms? Tam stipriai priešinasi gyvūnų teisių gynėjai, vegetarišką bei veganišką gyvenimo būdą propaguojantys asmenys. Nenuostabu, kad vis labiau populiarėja grožio produktai su augaline placenta (bioplacenta). Dauguma žmonių apie tokią vis dar nėra girdėję ir nustemba, kad ji egzistuoja.

 

Taip, augalai negimdo, tačiau vis tiek turi tam tikrą placentos atitikmenį. Augalo placenta – natūrali medžiaga, randama po piestele. Joje yra didelė aminorūgščių, baltymų, peptidų ir kitų veikliųjų medžiagų koncentracija. Iš šių resursų augalas semiasi energijos augti, taip pat jie reikalingi sėkloms formuotis. Augalų placenta maitina, saugo augalus ir įkvepia jiems gyvybę.

 

Poveikis plaukams

 

Augalinė placenta grožio pramonėje naudojama įvairiems tikslams. Bene dažniausiai aptinkama odos priežiūros produktuose. Taip pat vis dažniau toks komponentas sutinkamas ir plaukams puoselėti skirtose priemonėse. Augaline placenta papildyti produktai ypač rekomenduojami sausiems, pažeistiems, šiurkštiems plaukams, gausiai slenkant. Įrodyta, kad augalinė placenta prasiskverbia giliai ne tik į pačius plaukus, bet ir jų folikulus, intensyviai maitina galvos odą, gerina jos kraujotaką. Todėl plaukai ilgainiui tampa tvirtesni, atsparesni žalingam aplinkos poveikiui, greičiau auga ir mažiau slenka.

 

Maža to, žmonės, reguliariai naudojantys plaukų priežiūros priemones su augaline placenta, pastebi, kad plaukai tampa itin švelnūs, minkšti ir žvilgantys. Lengva iššukuoti, mažiau veliasi. Teigiamas poveikis pastebimas per visą plaukų ilgį – net galiukai mažiau lūžinėja, šakojasi, gauna daugiau drėgmės.

 

Galiausiai priemonės su augaline placenta labai rekomenduojamos tiems, kurie kenčia nuo sausos, sudirgusios skalpo odos, pleiskanojimo. Jos nuramina sudirgusią odą, slopina uždegimą, skatina natūralią ląstelių regeneraciją. Sveika galvos oda reiškia ir sveikesnius plaukus bei mažesnį jų slinkimą. Juk, sudirgus galvos odai, ją nuolat kasomės, taip pažeidžiame ir plaukus, todėl jie nusilpsta, pradeda intensyviau slinkti. Artėjant vasarai pats metas išbandyti plaukų priežiūros produktus su augaline placenta. Mat juose esantys stiprūs antioksidantai saugo plaukus nuo žalingo aplinkos poveikio, įskaitant taršą bei UV spindulius.

 

Produktų įvairovė

 

Plaukų priežiūrai skirtų produktų su augaline placenta šiandienėje rinkoje yra pačių įvairiausių: šampūnų, balzamų, kondicionierių, serumų, aliejų, kaukių, ampulių. Visus juos galima suskirstyti į dvi dideles grupes: nuplaunamos ir nenuplaunamos. Dauguma nuplaunamų priemonių sukurtos naudoti kasdien, o nenuplaunamos skirtos intensyvesniam poveikiui ir dažniausiai naudojamos rečiau – 1–2 kartus per savaitę. Tinkamiausią variantą rasite atsižvelgę į plaukų būklę, gyvenimo tempą ir kitus individualius veiksnius. Svarbu įsitikinti, kad pasirinktas produktas tinka būtent jūsų plaukų tipui ir būklei. Taip pat produktas turėtų būti patogus naudoti, nes norint pastebėti maksimalų poveikį reikia reguliariai naudoti bent kelis mėnesius.

 

Įdomu

 
  • Vyrui reikia netekti apie 50 % plaukų, kad plikimas būtų aiškiai pastebimas kitiems.
  • Perkopę 50-mečio ribą net 85 % vyrų susiduria su padidėjusiu plaukų slinkimu.
  • Vidutiniškai žmogus turi apie 100 000 plaukų. Daugiausia jų turi natūralūs šviesiaplaukiai, mažiausiai – raudonplaukiai. Visgi pastarųjų plaukai gerokai storesni nei blondinų, todėl atrodo vešlesni.
  • Sveiki drėgni plaukai gali išsitempti iki 30 % savo ilgio.
  • Plaukų folikulai susiformuoja dar prieš gimimą ir paskui jų kiekis nebedidėja.
  • 81 % moterų teigia, kad plaukų išvaizda turi milžiniškos įtakos jų pasitikėjimui savimi.
 

Autorius Jūratė Survilė