Šiandien vis daugiau žmonių ieško natūralių ir kartu veiksmingų odos priežiūros priemonių. Tad nenuostabu, kad hidrolatai grožio pasaulyje tampa vis ryškesne žvaigžde. Kas tiksliai jie yra, kuo skiriasi ir kaip naudoti?

 

Augalų dovana Spray,Bottle,Of,Lavender,Essential,Oil.,Scented,Lavender,Water,,Serum,

 

Hidrolatai – tai augalų distiliacijos metu gaunamas šalutinis produktas, dar vadinamas gėlių arba augalų vandeniu. Distiliuojant augalus vandens garais (ar kitais metodais), išsiskiria ne tik eterinių aliejų, bet ir vandeninė ekstrakto dalis – hidrolatas. Nors hidrolatai yra kur kas švelnesni nei eteriniai aliejai, juose vis tiek išlieka augalo biocheminiai komponentai, kvapas ir naudingosios savybės. Puikiai tinka jautriai, sudirgusiai, net kūdikių odai, nes jų poveikis švelnus, raminantis ir natūralus. Kiekvienas hidrolatas turi unikalų veikimo spektrą.

 

Kodėl verta rinktis?

 

Skirtingai nei dauguma kosmetikos priemonių, hidrolatai neturi stiprių konservantų, alkoholio ar sintetinių kvapų. Jie ypač tinka jautriai, alergiškai ar probleminei odai. Netgi žmonės, kurie netoleruoja eterinių aliejų, dažnai be problemų gali naudoti hidrolatus. Itin universalūs, naudojami kaip veido tonikai, plaukų dulksna, akių kompresai, raminamieji purškalai po skutimosi, netgi kaip bazė kosmetikai ar kaukėms ruošti. Taip pat dažnai naudojami aromaterapijoje ar net gaminant namų kvapus. Dėl unikalios sudėties hidrolatai pasižymi priešuždegiminėmis, antibakterinėmis, drėkinamosiomis ar raminamosiomis savybėmis – tai priklauso nuo pasirinkto augalo. Jie gali padėti esant aknei, odos paraudimui, išsausėjimui ar net lengvam nudegimui.

 

Išskirtinė produktų kompozicija – dar daugiau naudos odai

 

Kai kurie hidrolatai – tai ne tik augalų galia, bet ir tikra dovana odai dėl papildomų ingredientų. Lietuvoje kuriamos kosmetikos priemonių kompanija Naturée® savo hidrolatus praturtina hialurono rūgštimi, o kai kuriuos – ir kolagenu. Hidrolatai su hialurono rūgštimi švelniai, bet veiksmingai drėkina odą, padeda išlaikyti jos minkštumą ir gyvybingumą visą dieną. Kolagenas, esantis papildomai kai kuriuose Naturée® hidrolatuose, prisideda prie odos stangrumo ir elastingumo didinimo. Tokia papildoma veikliųjų medžiagų kompozicija ypač tinka tiems, kurie ieško natūralios, bet kartu ir efektyvios odos priežiūros primonės kasdieniniam naudojimui.

 

Hidrolatai su hialurono rūgštimi ar su hialurono rūgštimi bei kolagenu puikiai tinka kasdieniam naudojimui – tiek ryte, tiek vakare. Purkštelėjus ant švarios odos, ji ne tik papildomai sudrėkinama ir stangrinama, bet ir tampa imlesnė toliau naudojamoms priemonėms, tokioms kaip serumai ar veido kremai. Kompanija Naturée® pabrėžia: svarbu, kad hidrolatai būtų ne tik natūralūs ir išgauti tvariu, aplinkai draugišku būdu, bet ir praturtinti veikliosiomis medžiagomis, kurios padeda pasirūpinti ne tik veido oda, bet ir kūnu bei plaukais. Hidrolatų su hialurono rūgštimi ir kolagenu naudojimas  – paprastas, bet labai malonus būdas skirti sau šiek tiek daugiau dėmesio kasdien.

   

Skirtingas poveikis

 
Hidrolatas Oda, kuriai tinka Poveikis
Rožių Sausa, brandi. Drėkina, tonizuoja, minkština. Be to, emociškai ramina ir pakelia nuotaiką.
Levandų Jautri, linkusi į spuogus. Ramina, gydo, subalansuoja, skatina gijimą ir veikia antiseptiškai.
Hamamelių Mišri, riebi. Sutraukia poras, reguliuoja riebalų išsiskyrimą, mažina uždegimą, skaistina.
Ramunėlių Jautri, kūdikių. Ramina, mažina paraudimą, alergines reakcija, tinka net paakių kompresams.
Mėtų Visi tipai. Gaivina, vėsina, tonizuoja, malšina galvos skausmą.
Arbatmedžių Riebi, pažeista aknės. Naikina bakterijas, slopina uždegimus, padeda gydyti spuogus.
Melisų Jautri, mišri. Ramina, subalansuoja odą, padeda nuo streso, nemigos.
 

Kasdienis naudojimas ir receptai

 

Hidrolatai – universali natūrali priemonė, tad puoselėjant grožį ir sveikatą naudojami įvairiai.

 

Veido tonikas. Purkšti tiesiai ant švarios odos prieš tepant kremą. Puikiai atgaivina, paruošia odą drėkinimui, gerina produkto įsisavinimą.

 

Kaukių ingredientas.Sumaišyti su moliu ar kita natūralia kaukės baze vietoj vandens – hidrolatas sustiprina poveikį, prideda papildomos naudos ir suteikia malonų aromatą.

 

Plaukų priežiūra. Purkšti ant galvos odos ar plaukų galiukų – drėkina, gaivina, suteikia malonų kvapą.

 

Kūno dulksna. Puiki alternatyva kūno purškikliams – natūrali, švelni, nealergizuoja.

 

Aromaterapinis purškalas. Galima purkšti ant pagalvės, drabužių ar ore – tam tikri kvapai ramina, tonizuoja ar kelia nuotaiką.

 

Veido dulksna „Ramybė odai“

 
  • 50 ml ramunėlių hidrolato
  • 20 ml levandų hidrolato
 

Naudojimas. Hidrolatus gerai sumaišyti, gautu mišiniupurkšti veidą po prausimosi ar kai oda sudirgsta.

 

Kaukė sausai ir pavargusiai odai

 
  • 2 šaukšteliai baltojo molio miltelių
  • Šaukštelis rožių hidrolato
  • Šaukštelis levandų hidrolato
 

Naudojimas. Ingredientus sumaišyti iki vientisos masės, tepti ant veido, palaikyti 10–15 min., nuplauti.

 

Raminamasis galvos purškiklis

 
  • 50 ml hamamelių hidrolato
  • 30 ml arbatmedžių hidrolato
  • 10 ml obuolių acto
  • 5 lašai pipirmėčių eterinio aliejaus

Naudojimas. Sumaišyti visus ingredientus. Purkšti ant plaukų šaknų po trinkimo ar tarp plovimų, švelniai įtrinti. Padeda sureguliuoti riebalų liaukų veiklą, gaivina ir ramina galvos odą.

 

Skaistinamasis tonikas spuoguotai odai

 
  • 30 ml arbatmedžių hidrolato
  • 30 ml levandų hidrolato
  • 10 lašų alavijų gelio
 

Naudojimas. Sumaišyti visus ingredientus. Naudoti du kartus per dieną kaip toniką nuprausus veidą.

 

Raminamasis akių kompresas 

 
  • 30 ml ramunėlių hidrolato
  • 20 ml rožių hidrolato
  • Vatos diskelių
 

Naudojimas. Sumaišyti hidrolatus. Gautu mišiniu sudrėkinti vatos diskelius, juos palaikyti šaldytuve 10 min. Atvėsintus dėti ant užmerktų akių ir laikyti 10–15 min. Malšina paburkimą ir ramina akis.

 

Kaip išsirinkti kokybiškus?

 

Renkantis hidrolatus svarbu skaityti etiketes. Jose turi būti nurodytas lotyniškas augalo pavadinimas, distiliacijos būdas, gamybos data, galiojimo laikas. Rinktis tik grynus hidrolatus, kuriuose nėra alkoholio, kvapiųjų medžiagų ar kitų dirbtinių priedų. Geriausia rinktis sertifikuotus ekologiškus produktus. Palankiausias gamybos būdas – vandens garų distiliacija. Tai pats natūraliausias ir švelniausias būdas išgauti hidrolatą. Niekuomet neapsiriksite pirkdami patikimų prekės ženklų gaminius, užuot ieškoję pigesnių alternatyvų, neteikiančių jokių grynumo ir saugumo garantijų.

 

Geriausia vieta laikyti turimus hidrolatus – šaldytuvas arba kita vėsi, tamsi vieta. Produktas turėtų būti supiltas į tamsaus stiklo buteliuką, saugantį nuo šviesos poveikio. Plastikiniai buteliukai tinka tik kaip trumpalaikė tara. Atidarytus hidrolatus be konservantų galima laikyti iki 3 mėn., o su natūraliais konservantais (pvz., augaliniu glicerinu) – iki 6 mėn. Svarbus ne tik tinkamai laikyti, bet ir saugiai naudoti: tiesiai į buteliuką nevalia kišti pirštų ar vatos diskelio, mat taip galima užteršti hidrolatą. Jeigu pastebite, kad pakito produkto kvapas ar konsistencija, atsirado drumstumas, geriau jo nebenaudoti.

 

Autorius Jūratė Survilė