Pasaulyje vis labiau populiarėja prancūziška Dukano dieta. Teigiama, kad ši dieta padėjo numesti svorio 5 milijonams prancūzų. Net dainininkė Dženifer Lopez ir brazilų supermodelis Gizelė Biundchen tvirtina atsikračiusios nėštumo metu priaugto svorio, laikydamosi Dukano dietos.

 

Prieš daugiau nei 10 metų prancūzų gydytojas Pjeras Dukanas parašė Dukano dietos planą nutukusiems žmonėms. Keturių etapų dietoje yra daug baltymų, bet mažai kalorijų. Kitaip nei kitose dietose, pagal Dukano dietą nereikia sverti produktų ar skaičiuoti kalorijų. Pagal dietą valgyti galima tiek, kiek nori, bet kuriuo dienos metu, tačiau valgyti galima tik liesus baltymus, bent jau iš pradžių. Būtina gerti daug vandens, valgyti avižų sėlėnis ir kasdien 20 minučių pasivaikščioti.

 

Kaip ir pagal pirmąją Atkinso dietą svoris pirmajame etape krenta labai greitai – po 0,5 – 1 kg kasdien. P. Dukanas tvirtina, kad staigus svorio kritimas sustiprina lieknėjančių asmenų motyvaciją ir teigia, kad alkio jausmas dingsta trečią dieną.

 

Laikantis baltyminės, mažai angliavandenių turinčios Dukano dietos gali pasireikšti pašalinis poveikis: blogas kvapas, vidurių užkietėjimas, sausa burna ir nuovargis.

 

Dietos etapai:

 
  • Ataka: kasdien valgyti norimus liesų baltymų produktus, 1,5 šaukšto avižų sėlenų ir išgerti 1,5 litro vandens. Galima rinktis iš 72 liesos mėsos rūšių (išskyrus kiaulieną ir ėrieną), žuvį, vištieną, kiaušinius, soją ir neriebius pieno produktus.
  • Kaitaliojimas: galima valgyti neribotą kiekį nekrakmolingų daržovių su liesais baltymais ir 2 šaukštus avižų sėlenų.
  • Stabilizavimas: galima valgyti neribotą kiekį liesų baltymų (ir kiaulieną bei ėrieną), daržoves, vieną, mažai cukraus turintį, vaisių, dvi riekutes viso grūdo duonos, 1 porciją kieto sūrio. Kartą per savaitę asmuo gali suvalgyti 1 – 2 porcijas krakmolingo maisto ir 1 – 2 kartus valgyti tai, ką nori.
  • Kasdienis gyvenimas: galima valgyti, ką nori, tik reikia laikytis taisyklių: vieną dieną per savaitę laikytis vien tik proteinų dietos kaip pirmajame etape. Kasdien suvalgyti 3 šaukštus avižų sėlenų, 20 minučių vaikščioti pėsčiomis, niekada nesinaudoti liftu, o lipti laiptais.

Laikantis dietos galima kramtyti gumą be cukraus, vartoti dirbtinius saldiklius, actą ir prieskonius. Rekomenduojama kasdien vartoti multivitaminų ir mineralų papildus.