Gyvenimo šviesą ir tamsą kuriančios mintys
2019-02-05 08:33Mokslinėje literatūroje mintis neatsiejama nuo mąstymo – informacijos apdorojimo proceso, kuriančio nuolatinį tikrovės atspindį žmogaus sąmonėje. Minčių materializacijos mechanizmo ir jo poveikio žmogaus gyvenimui tyrinėtojai išminties daugiausia semiasi iš senovės tekstų ir praktikų. Mėginama pritaikyti minčių galios išlaisvinimo dėsnius siekiant pagerinti gyvenimo kokybę, pritraukti teigiamų pokyčių ir įvykių. Filosofijos daktarė, ragana Jelena Simonova pasakoja apie teigiamų ir neigiamų minčių galias.
Mintis – tai …
Energetiniu požiūriu, kiekviena žmogaus mintis – aktyvus darinys, siunčiantis tam tikras vibracijas 4 kryptimis. Pirmiausia ji krypsta į žmogaus vidinį pasaulį, psichofizinę būseną ir savijautą. Mintis juda išorinio pasaulio link, kuriame rutuliojasi žmogaus kasdienybė ir asmeniniai santykiai. Mintis taip pat pasiekia žmogaus kasdienybę pranokstančią sritį, mat kiekviena, net ir iš pirmo žvilgsnio nereikšminga, mintis susijusi su visatos energoinformaciniu lauku. Ir galiausiai dabarties mintis aktyviai susijusi su ateities perspektyvomis. Galima teigti, jog ji formuoja pirmines ateities įvykių užuomazgas.
Mintys ir savijauta
Kiekviena neigiama mintis lyg magnetas traukia kitas neigiamas, kol susiformuoja sunkiai valdoma negatyvių minčių gniūžtė, kasdien palaikoma ir „maitinama“ naujų neigiamų minčių srauto. Neigiamos mintys lemia ne tik nuotaikų kaitą, bet ir tam tikrus fiziologinius organizmo pakitimus. Kartais žmonės pernelyg prisiriša prie negatyvių minčių, įprasmina jas, teigdami, kad gyvenimas – nuolatinė kančia, pasaulis – neteisingas, o jo tvarka – absurdiška. Tokiu atveju negatyvi savijauta, prislėgtumas, depresinė nuotaika priimami kaip vienintelės žmogaus buvimo formos pasaulyje. Teigiamiems savijautos pokyčiams gali turėti įtakos pozityvių minčių įsileidimas, humoro jausmas, gebėjimas įžvelgti privalumus kasdienėse situacijose. Čia veikia analogiškas dėsnis. Viena teigiama mintis traukia aibę kitų pozityvių. Minties jėga artima besąlyginiam tikėjimui, pasižymi stipriu terapiniu poveikiu. Šiuo principu veikia placebo efektas: paprasta tabletė, neturinti jokios analgetiniu poveikiu pasižyminčios aktyvios veikliosios medžiagos, malšina skausmą tik todėl, kad žmogus informuotas, jog vartojo itin stiprų preparatą nuo skausmo. Mintis siunčia komandą organizmui, ir šis atitinkamai reaguoja.
Mintys ir sąveika su išoriniu pasauliu
Minčių turinys, be abejo, veikia žmogaus sąveiką su išoriniu pasauliu. Kaip tai vyksta? Jei žmogus nuoširdžiai mano, kad visi kiti jo gyvenime atsiranda tik tam, kad vienaip ar kitaip pasinaudotų ar įskaudintų, neišvengiamai būtent tokie ir traukiami prie suformuoto minčių magnetuko. O gerieji, su kuriais galima megzti draugiškus santykius ir nuoširdžiai bendrauti, tarytum prasilenkia su tuo žmogumi gyvenimo erdvėlaikyje. Jei žmogus nuoširdžiai mano, kad aplinkiniai jo niekada nepriims dėl kitoniško požiūrio į gyvenimą, jis savo kelyje sutiks tokių, kurie iš tiesų atakuos ir negatyviai pabrėš jo išskirtinumą. Tikriausiai teko pastebėti, kad nuo ryto prasta nuotaika ar chaotiškos mintys turi įtakos visai dienai. Todėl nereikėtų vos nuskambėjus žadintuvui kibti į darbus. Bent 20 min. buvimas savimi prie puodelio kvapnios kavos gali padėti sugrąžinti minčių darną ir sukurti harmoningą tos dienos sąveiką su aplinkiniu pasauliu. Kad ir kokia prasta savijauta būtų, ypač kai trūksta pozityvumo, nuo pat ryto reikėtų sau pasakyti, kad esi pasirengęs ir atviras teigiamiems kasdieniams pokyčiams. Būtina suprasti svarbų dalyką – viskas prasideda nuo minties.
Mintys ir visatos energoinformacinis laukas
Vertikali minčių judėjimo kryptis pasižymi tam tikrais dėsningumais. Mintimis užmegzdamas ryšį su vidiniu ir išoriniu pasauliais, neišvengiamai tam tikrą energetinį minčių – teigiamų ar neigiamų – užtaisą žmogus siunčia ir į energoinformacinį visatos lauką. Kiekviena mintis ten palieka savo atspaudą. Energoinformaciniame visatos lauke fiksuojami žmogaus lūkesčiai, norai, (ne)pasitikėjimas savimi, baimės, tikslai, ateities projekcijos. Tam, kad visata žmogų tinkamai išgirstų, labai svarbu išmokti taisyklingai formuluoti norus. Negalima vartoti neiginio „ne“. Pavyzdžiui, neformuluoti „Aš bijau neišlaikyti vairavimo egzamino“. Priešingai: „Aš noriu sėkmingai išlaikyti vairavimo egzaminą“. Stiprius atspaudus energoinformaciniame lauke palieka afirmacijos, kuriose taip pat neturi būti neigimo. Jos formuluojamos taip, lyg tai, ko žmogus tikisi, jau būtų įvykę, pvz.: „Aš sėkmingai įvykdžiau naują projektą“. Taip pat svarbu, kad mintys, susijusios su ateities įvykiais, būtų kuo tiksliau ir konkrečiau įvardytos. Minčių materializacijos mechanizmas gerokai stiprėja, kai jos užrašomos, kai detaliai ir gyvai vizualizuojama tai, apie ką galvojama ir svajojama. Paskui tai paleidžiama į visatą, ir žmogus be įtampos gyvena įprastą gyvenimą.
Mintys ir ateitis
Palikdamas savo norų ir minčių atspaudus energoinformaciniame visatos lauke, žmogus formuoja ir savo ateities įvykius. Jei mintys neigiamos, įvykių turinys ir aplinkybės neišvengiamai blogėja. Lygiai taip pat nutinka vartojant neiginius. Pavyzdžiui, net ir nuoširdžiausias noras, išreikštas „kad tik ko nors blogo nenutiktų“, sukuria energoinformaciniame visatos lauke neigiamą atspaudą, kuris po tam tikro laiko pradeda materializuotis. Tenka pripažinti, kad nuolat galvodami apie baimes, sukdami mintyse blogiausią įvykių scenarijų žmonės pritraukia būtent tai, ko labiausiai bijo. Bet kokia veikla, inicijuojama patiriant nesėkmės baimę, potencialiai veda nesėkmės link ir vystosi su trukdžiais. Minčių kontrolė taip pat turi didelės įtakos ateities formavimui. Jei žmogaus turi polinkį atlikti kokį nors žalingą veiksmą, didesnė tikimybė, kad jį atliks, jei įsileis minčių srautą, kaip bus, kai tai padarys. Pavyzdžiui, esant polinkiui persivalgyti, pirmiausia ateina mintis apie malonumą. Kuo ilgiau žmoguje tūno ši mintis, tuo labiau užvaldo ir skatina atlikti veiksmą, kuriam norėtų atsispirti. Tad svarbu laiku stabdyti šią mintį. Galima išmokti stabdyti mintis apie maistą, staiga nukreipiant jas į įdomų filmą, knygą ar pokalbį telefonu. Reikėtų pasistengti aiškiai matyti save ateityje – laimingą, turiningai leidžiantį laiką, apsuptą mielų žmonių. Šių minčių palaikymas koliažais, teigiamų afirmacijų lyg mantrų kartojimu ar norų užrašymu specialiai tam skirtoje užrašų knygelėje, be abejo, prisidės prie harmoningesnės ateities kūrimo. Tačiau tik tuo atveju, jei tai žmogus darys be įtampos, baimių, išlaikydamas pozityvų santykį su dabartimi.
- Senovėje žmonės tikėjo minties galia ir sėkmingai ją taikė įvairioms negalioms gydyti.
- Meditacija ir joga padeda vaduotis iš neigiamų minčių.
- Nustatyta, kad suaugęs žmogus per dieną sugeneruoja apie 70 000 minčių.
- „Žmoguje viskas turi būti gražu: ir veidas, ir drabužiai, ir siela, ir mintys.“ Antonas Čechovas
- „Žmogaus žvilgsnis – langelis, pro kurį matyti mintys, susikaupusios galvoje.“ Victoras Hugo
- „Žmogaus veidas visada atspindi vidinį pasaulį, ir klaidinga manyti, kad mintis neturi atspalvių.“ Victoras Hugo
- „Stiprus žmogus tas, kuris gali valdyti savo mintis ir jausmus.“ Napoleonas I
- „Kiekviena mintis kuria mūsų ateitį.“ Louise Hay