Sveikatos ir grožio klinikos „SkinMed“ gydytoja Rūta Pukenytė pastebi, kad estetinėje medicinoje vis ryškesnės natūralumo tendencijos. Tai, kas perpildyta, pastebima, tampa nepopuliaru. „Žinoma, ir toliau didžiausiu iššūkiu išlieka brandžios odos priežiūra, siekis išlaikyti sveiką, pridrėkintą odą, jaunatvišką veido kontūrą. Procedūrų pasirinkimas platus, todėl galime pasiūlyti efektyviausią individualų planą, kaip, išlaikant anatominį autentiškumą, suformuoti lieknesnį, gyvesnį, pailsėjusį veidą“, – sako specialistė.

 
Rūta_Pukenytė_asmeninė_foto

Gydytoja Rūta Pukenytė

Kokios jauninamosios procedūros šiuo metu populiariausios?

 

Džiugu, kad Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, estetinė medicina sparčiai skinasi kelią į priekį subtilų ir estetišką grožį palaikančiomis procedūromis. Grubių ir vulgarių procedūrų tendencijos, tokios kaip pripūstų lūpų injekcijos, – nebemadingos. Vienos populiariausių tampa subtilios botulino mikrodozių (Baby Botox) injekcijos mimikos raukšlių korekcijai. Ne mažiau populiarus švelnus lūpų tūrio ir drėgmės atstatymas, reguliarus odos drėkinimas ir kokybės gerinimas – redermalizacija, kosmetologinė neadatinė biorevitalizacija „PRX t33“, odos biostimuliacija mikroadatiniu radiodažniu, veido ovalo korekcija aukšto fokusuoto ultragarso terapija („Hifu“).

 

Kokias efektyvias jauninamąsias procedūras dažniausiai rekomenduojate?

 

Mano darbe didžiausią iššūkį kelia brandžios odos priežiūra. Todėl didelį dėmesį skiriu ne tik odos senėjimo prevencinėms procedūroms, bet ir švietimui. Korekcinis planas prasideda nuo atviro pokalbio, genetinių veiksnių įvertinimo, anatominių savybių apžiūros, amžinio morfotipo įvertinimo bei lūkesčių ir konkretaus gydymo plano sudarymo. Pirmenybę teikiu ne pavienių raukšlių korekcijai, bet visapusiškai giluminei odos biostimuluacijai, kuri atliekama porą sykių per metus. Ne mažiau populiarus veido kontūravimas, kai, nekeisdami bruožų ir išlaikydami anatominį autentiškumą, suformuojame lieknesnį, gyvesnį, pailsėjusio veido ovalą.

 

Kuo skiriasi modernios jauninamosios mezoterapijos, biorevitalizacijos ir redermalizacijos procedūros?

 

Ne paslaptis, kad odos senėjimo procesai prasideda sulaukus 25 metų. Jauniems pacientams prevenciškai rekomenduoju atlikti švelnių mikroinjekcijų procedūras. Tai mezoterapija – įvairių veikliųjų medžiagų, tokių kaip hialurono rūgšties, aminorūgščių, peptidų, vitaminų, kofermentų bei augimo faktorių sušvirkštimas į paviršinį odos sluoksnį. Ji skirta odai pridrėkinti, stangrinti, paviršinėms raukšlelėms išlyginti. 4–6 procedūrų kursas atliekamas du kartus per metus.

 

Stipresnės hialurono rūgšties bei veikliųjų medžiagų sušvirkštimas į paviršinius ir gilesnius odos sluoksnius – biorevitalizacija. Sveikatinamuoju bei gydomuoju poveikiu pasižymi bene populiariausios redermalizacijos procedūros: ramina uždegimų procesus, slopina pigmentaciją, aktyvina limfotaką bei stiprina paviršinius odos kapiliarus, gydo raudonį. Kursas susideda iš 3–4 procedūrų ir atliekamas du kartus per metus.

 

Kuo ypatingos „Profhilo“ penkių jaunystės taškų injekcijos?Crop,Cosmetologist,In,White,Gloves,Examining,Face,Skin,Of,Young

 

Taupantiems laiką ir nuolat skubantiems pacientams rekomenduojamos penkių jaunystės taškų injekcijos. Jomis gausiai pridrėkinami gilesni odos sluoksniai ir suformuojamas itin subtilus veido odos pakėlimo (Lifting) efektas. Tai odos kolageno sintezę atliekančios biostimuliuojančios procedūros, tinkamos įvairaus amžiaus žmonėms. Itin efektyvios esant plonai, išsausėjusiai, į smulkias raukšleles linkusiai odai. Kursas susideda iš poros procedūrų, atliekamų kas pusę metų. Gijimo laikotarpis itin greitas ir švelnus, rezultatas pastebimas vos po pirmos procedūros.

 

Gana nauja jauninanti procedūra „Fox Eyes“ – nechirurginis antakių pakėlimas. Papasakokite daugiau, kada ir kam ji atliekama?

 

Šiuolaikinėje estetinėje medicinoje ypač populiarus veido ovalo liftingas pasitelkiant ultragarsą – „Hifu“. Tiesa, būtina kruopšti pacientų atranka norint taikyti šį metodą. Jo galimybės neišsenkančios. Viena populiariausių „Hifu“ funkcijų – „Fox Eyes“ formavimas, atliekamas kaktos ir aplink akis esančiose zonose. Jo metu itin stipriai aktyvuojami giluminiai odos atjauninimo procesai ir per kelias procedūras ilgam pakeliami antakiai. Kompleksiškai taikomas ir viršutinių vokų bei antakių pakėlimas botulino toksino mikroinjekcijomis.

 

Kodėl šiai procedūrai taikoma kruopšti pacientų atranka?

 

„Hifu“ procedūros atliekamos storesnį odos sluoksnį turintiems pacientams, kurių riebalinis audinys išreikštas. Vykstant odos biostimuliacijai aktyvinama kolageno sintezė bei kompaktiškai „persitvarko“ riebalinis audinys. Taip formuojamas lieknesnis veido ovalas, ryškėja kontūrai.

 

Paskutiniu metu girdime ne tik apie lūpų putlinimą, bet ir poreikį „išleisti“ lūpas panaikinant ankstesnį užpildą. Kodėl taip nutinka?

 

Mažiau yra daugiau. Vadovaujuosi šia filosofija ir nuoširdžiai skleidžiu šią žinią visuomenei. Tik tai, kas tikra, kas dvelkia natūralumu, yra gražu ir autentiška. Norisi tikėti, kad estetinėje medicinoje sklando nauji natūralumo vėjai, todėl pacientai vis dažniau sugrįžta vedami subtilaus pokyčio. Tai, kas perpildyta, pastebima, tampa nepopuliaru. Mielai gelbsčiu šiuo klausimu ir nejučia grąžinu pacientams tai, kas buvo užgožta ar itin vulgaru.

 

Kokiais atvejais patariate rinktis injekcijas ar užpildus, o kada pakanka konservatyvesnių procedūrų? Su tuo susijęs tik kliento amžius ar yra daugiau veiksnių?

 

Dažnai į mane kreipiasi ir iki 30 metų pacientai, kurie skundžiasi konkrečių zonų tūrio deficitu. Mielai gelbsčiu šiuo atveju, kai trūksta smakro, smilkinių ar skruostų tūrio. Tačiau visada pabrėžiu, jog kitoms tęstinėms procedūroms pasimatysime negreitai. Jaunų pacientų stengiuosi „nejaukinti prie adatos“. Dažnai rekomenduoju bendrystę su kosmetologu. Nuo 30 metų jau svarbu pamąstyti apie odos amžinę prevenciją. Iš pradžių keleriems metams sudėliojame odos drėkinimo, biostimuliacijos procedūrų planą. Esant spartesniems odos pokyčiams, veido ovalo liftingą užpildais.

 

Injekcinės procedūros nėra panacėja odai atjauninti. Dažnai kartu kombinuojame lazerines gydomąsias bei terapines procedūras, mikroadatinį radiodažnį. Ypač esant kraujagyslių, pigmento, randiniams, odos tolygumo pakitimams. Šios problemos atliekamos neatsižvelgiant į paciento amžių.

 

Kaip tinkamai prižiūrėti veidą po atliktų procedūrų. Yra bendrų patarimų ar konkreti procedūra lemia rekomendacijas?

 

Po grožio injekcijų keletą dienų vengti tiesioginės saulės, soliariumo, pirties malonumų, sporto. Itin svarbi rankų higiena. Pažeistą odą galima dažniau šaldyti kompresais, drėkinti emolientais. Svarbu procedūroms atvykti be infekcinių židinių. Tad rekomenduojamas išankstinis apsilankymas pas gydytoją odontologą, numatytus skiepus atlikti iki injekcijų likus kelioms savaitėms ar po jų.

 

Ar gali jauninamųjų procedūrų būti per daug? Kodėl svarbu saikas?

 

Be abejo, saikas ypač svarbus. Visuomenėje apstu pavyzdžių, kai pacientas tampa priklausomas nuo grožio injekcijų arba save vertina iškreiptai – persekioja nuolatinis kūno gėdos jausmas, sunku kaskart žvelgti į veidrodį, nesiliauja vizitai pas estetinės medicinos specialistus. Tokiu atveju svarbus dėmesys skiriamas gydytojui, kuris turi laiku įvertinti situaciją ir pacientą nukreipti tinkama, kartais net psichologinės pagalbos, linkme.

 

Kaip atsirinkti gerą specialistą? Į ką patartumėte atkreipti dėmesį ieškant, kur pasigražinti, atjaunėti?

 

Pacientus raginu gerbti ir saugoti grožį bei sveikatą: dažniau pasidomėti, koks gydytojo mokslinis, naujovių siekimo, tobulinimosi kelias, stebėti jo bendravimo manieras, estetikos suvokimą. Kruopščiai atlikti namų darbus ir pasidomėti sugijusiais darbų rezultatais bei rekomendacijomis. Estetinės medicinos specialistą visada rasite dirbantį tik medicinos paskirtį turinčiose klinikose. Ne mažiau svarbi ir gydytojo kompetencija bei sukaupta patirtis.

 

Autorius Laima Samulė