Būtų idealu, jei papildomi centimetrai ant juosmens ir klubų, pranyktų savaime. Tačiau ar kada pagalvojote, kad turėti gražų ir liekną kūną įmanoma, net nesilaikant dietos ir nesportuojat? Pasirodo, kai labai nori, viskas gali tapti realu!

 

kunas

10 patarimų, kaip turėti gražų kūną be sporto ir dietos:

 
  • Kvėpavimas. Pagrindinė kvėpavimo gimnastikos taisyklė yra ta, kad įkvėpti ir iškvėpti orą reikia krūtine, o ne pilvu. Liaunas liemuo, „kaladėlės“ ant pilvo preso, stiprūs pilvo raumenys – viskas įmanoma, jeigu sąžiningai kasdien darysite kvėpavimo pratimus.
 
  • Kontrastinis dušas. Tai gana paprastas metodas, kurį dažnai lydi kitos procedūros. Baigiant maudytis po dušu, pakaitomis atsukti tai ledinio šaltumo, tai karštą vandenį. Toks kontrastinis dušas ne tik padės atsikratyti papildomų kilogramų, bet ir bus puiki profilaktinė priemonė nuo širdies aritmijos, nutukimo, vegetacinės kraujagyslių distonijos, hipertenzijos ir celiulito. Vis dėlto prieš pradedant mėgautis kontrastinio dušo procedūrų privalumais, rekomenduojama pasitarti su gydytoju, nes kai kuriems žmonėms toks grūdinimasis gali kelti pavojų sveikatai ir net gyvybei.
 
  • Masažas. Geriausi masažo tipai, padedantys sulieknėti ir sumažinti riebalų kiekį, yra masažas su taurėmis, su vandeniu, medumi ir žnaibantys. Jie padeda pašalinti susikaupusius riebalus, pagerinti kraujotaką priekinėje pilvo srityje ir normalizuoja žarnyno judesius. Šias procedūras galima atlikti namie ir specialiuose salonuose. Masažus atlikti reikėtų sistemingai ir reguliariai.
 
  • Žalioji arbata. Tekančios Saulės šalyje populiarus gėrimas yra turtingas antioksidantų, kurie neleidžia organizme susidaryti laisviesiems radikalams. Teigiama, kad ji pagreitina medžiagų apykaitą ir padeda deginti riebalus. Olandijoje atlikti tyrimai parodė, kad asmenys, kasdien gėrę žaliąją arbatą, numetė daugiau svorio negu tie, kurie negėrė.
 
  • Ananasai. Šie egzotiniai vaisiai turi fermento bromelaino, kuris gali padėti numesti svorio. Be to, ananasai yra natūraliai saldūs, todėl jie gali pakeisti kaloringus desertus ir sumažinti potraukį saldumynams.
 
  • Žaisti kompiuterinius žaidimus. Tyrimai parodė, kad kompiuterinių žaidimų žaidimas padeda nukreipti dėmesį nuo saldainių maišelio, ledų šaldytuve ar pyragaičių spintelėje.
 
  • Gerai sukramtyti kiekvieną kąsnį ir lėtai valgyti. Smegenims reikia laiko suprasti, kad jau pavalgėte pakankamai. Kramtymas padeda maistą suvalgyti lėčiau, todėl suvartojama jo mažiau, greičiau aplanko sotumo jausmas ir galima valgyti mažesnes maisto porcijas.
 
  • Gerti daugiau vandens. Vanduo užpildo skrandį, todėl nekamuoja alkio jausmas ir suvalgoma mažiau maisto. Rekomenduojama išgerti stiklinę vandens kiekvieną kartą prieš valgant.
 
  • Gerai išsimiegoti ir vengti streso. Miego trūkumas ir stresas skatina svorio augimą. Kai trūksta miego, sutrinka hormonų, leptino ir grelino veikla, o patiriant stresą organizmas išskiria daugiau kortizolio. Sutrikus šių hormonų veiklai gali kamuoti nuolatinis alkio jausmas, kilti nenumaldomas noras valgyti nesveiką ir kaloringą maistą.
 
  • Nesveikų maisto produktų nelaikyti akių lygyje. Kuo dažniau juos matysite, tuo didesnė tikimybė neatsispirti pagundai jų suvalgyti. Matomoje vietoje rekomenduojama laikyti sveikus, nekaloringus užkandžius, pavyzdžiui, dubenį su įvairiais vaisiai.