Kiekvieno žmogaus gyvenimas – tai serija tam tikrų įvykių. Tačiau nuo jo turtingumo ir naudingumo priklauso gyvenimo pilnatvė.

 

pilnatve

Kada žmogaus laisvės neriboja teisiniai suvaržymai, kada jis gali bendrauti su daug žmonių, kada gali užsiimti mėgstama veikla, laisvai disponuoti savo laiku, emocijomis, materialiniais ištekliais ir nepatiria rimtų sunkumų bei apribojimų, galima būtų teigti, kad žmogus gyvena laimingą gyvenimą.

 

Yra manančių, kad gyvenimo pilnatvei užtenka būti dvasiškai turtingam, tačiau dabartiniame pasaulyje žmogaus gyvenimas be pinigų ar kito materialinio turto yra neįmanomas. Net ir pradėjus ūkininkauti, reikės pinigų, kad būtų galima įsigyti sėklų, sodinukų, gyvulių, nuolat papildyti pašaro, trąšų atsargas, atnaujinti žemės ūkio įrangą.

 

Svarbiausi dalykai be kurių neįsivaizduojama gyvenimo pilnatvė:

 
  • Šeima – žmogus, kuris gyvena tik dėl savęs, neišnaudoja visų kaip socialinės ir biologinės būtybės galimybių. Žmogus yra neatsiejamas nuo giminės pratęsimo ir šeimos santykių.
  • Laimė – tai jausmas, kad gyvenime viskas vyksta tinkamai.
  • Meilė – cheminės hormonų reakcijos smegenyse yra reikalingos, kad žmogus jaustų gyvenimo pilnatvę.
  • Draugai – be šeimos svarbu turėti bent vieną draugą, su kurio būtų galima bendrauti, turėti panašių hobių ir kurie palaikytų.
  • Socialinis statusas – padeda sustiprinti pasitikėjimą savimi, suteikia pojūtį, kad esate reikalingas visuomenei.
  • Materialinė gerovė – pinigai reikalingi gyvenimui, patenkinti savo kasdieninius ir socialinius poreikius, tačiau nereikėtų visas jėgas atiduoti tam, kad patekti į turtingiausių šalies gyventojų sąrašus, nes gresia prarasti gyvenimo džiaugsmą ir nepastebėti nuostabių dalykų, vykstančių aplinkui.
  • Darbas (verslas) – tiekia pajamas ir yra reikalingi materialiniam gyvenimui . Tačiau darbas neturėtų tapti našta, nes jei taip nutiks darbas teiks ne vidinį pasitenkinimą, bet paskatins nervinį išsekimą.
  • Pomėgiai, hobiai (savirealizacija) – padeda atsipalaiduoti, nuraminti sielą ir užpildyti gyvenimo spragas.
 

Svarbu atsiminti, kad tik nuoseklūs ir aktyvūs veiksmai, atliekami, siekiant užpildyti gyvenimo spragas, gali padėti pajusti pilnatvę. Gyvenimo pilnatvės jausmas aplanko natūraliai, kai nėra apleista nei viena gyvenimo sritis ir visi svarbiausi elementai yra savo vietose. Tada pagaliau atrodo, kad gyvenimas iš tikrųjų yra gražus.

 

Geri patarimai, kaip pajausti gyvenimo pilnatvę:

 
  • Praktikuokite įžeminimą. Įžeminimo praktika padeda atkurti ryšį su žeme, fiziniu pasauliu ir savimi pačiu. Jeigu tvirtai stovite ant žemės, tai esate stabilūs materialine prasme, sveiki ir pasitikintys savimi.
 
  • Būti fiziškai aktyviems. Joga, šokiai, sporto klubas, plaukimas – kiekvienas gali rasti malonią sau veiklą. Mankšta stiprina kūną, treniruoja nervų sistemą, gerina dėmesio koncentraciją ir valią. Rekomenduojama nepamiršti kvėpavimo pratimų. Jie pagerina kūno ir smegenų aprūpinimą deguonimi ir padeda pašalinti toksinus.
 
  • Palepinti visus kūno pojūčius kiekvieną dieną. Grožėtis pasauliu. Grožėtis gamtovaizdžiais, gėrėtis muzikos garsais, palepinti lytėjimo jusles masažu ar apsilankymu sveikatingumo centruose, skanauti gerą maistą ir uostyti gardžius aromatus.
 
  • Rūpinti kūnu ir jį mylėti. Atsipalaiduoti ir ramiai, su meile apžiūrėti savo kūną nuo galvos iki pirštų galiukų. Į problemines vietas irgi atkreipti dėmesį, bet neteisti, nesmerkti savęs, o pagalvoti, ką galėtumėte padaryti, kas kūnas atrodytų ir jaustųsi geriau.
 
  • Bendrauti su panašiai mąstančiais žmonėmis. Tokie žmonės palaiko, išklauso „ir džiaugsme, ir skausme“, net skatina tobulėti. Negatyviai mąstantys žmonės gali priversti pasijausti dar blogiau nei jaučiatės dabar, žlugdyti, tarsi naikinti iš vidaus.
 
  • Išvalyti kūną nuo toksinų, nešvarumų ir parazitų. Kartais siela negali džiaugtis, todėl, kad kūnas yra užterštas. Tada jį reikia gydyti. Visiems rekomenduojama valgyti sveikai, o kai kuriais atvejais ir kitais būdais valyti organizmą.
 
  • Išgyventi įkvepiančias emocijas. Tai nereiškia, kad nuolat reikia šypsotis ir džiaugtis. Kartais gražios, liūdnos emocijos taip pat yra maistas sielai. Leiskitės į įspūdingas ir jaudinančias keliones ir trumpas išvykas, bendraukite su gyvūnais, žiūrėkite gerus filmus, skaitykite išmintingas knygas.
 
  • Daryti tai, kas patinka. Nebūtina siekti tikslo, kuris svarbus pasaulinio mastu. Svarbiausia, kad ta veikla, kuria užsiimate, teiktų pasitenkinimą.
 
  • Gyventi arba dažnai keliauti į vietas, kuriose sklinda aukštos vibracijos. Tai tokios mūsų planetos vietos, kuriose susitelkusi dvasinė energija pasireiškia per fizinius pavidalus.