Žiemą dažnai išsausėja oras namuose. Dėlto gali suintensyvėti įvairios alergijos, varginti sausas kosulys, sausa oda ir kitos sveikatos bei grožio problemos. Laimei, drėkinti orą galima ne tik naudojant brangius oro drėkintuvus, bet ir laikantis kai kurių oro drėkinimo taisyklių, kurios nieko nekainuoja!

 

drekinimas

Geri patarimai, kaip natūraliai drėkinti patalpas:

 
  • Sumažinti šilumą namuose ir daugiau apsirengti. Centrinis šildymas namuose yra pagrindinė priežastis, kodėl išsausėja oras. Jeigu galima, rekomenduojama sumažinti šildymą, o kad nebūtų šalta – apsirengti šilčiau.
 
  • Rasti ir užsandarinti vietas, pro kur išeina šiluma. Dažniausiai orą praleidžia plyšiai prie durų ir langų, bet nesandarių vietų namuose, dėl kurių prarandama šiluma ir drėgmė, gali būti bet kur. Radus nesandarias vietas, jas reikėtų užsandarinti. Tada namų atmosfera bus komfortiškesnė visiems namiškiams.
 
  • Nenaudoti skalbinių džiovyklės. Taip pat, kaip centrinis namų šildymas, taip ir džiovyklės, sausina uždarų patalpų orą. Norint, kad namuose padidėtų drėgmės lygis, apie džiovyklę, kol įjungtas šildymas, reikėtų laikinai pamiršti. Skalbinius geriau palikti natūraliai džiūti namuose: garuodama drėgmė šiek tiek padrėkins ir patalpų orą. Pastaba! Skalbinius džiovinti tik ten, kur yra gerai vėdinamos patalpos, nes priešingu atveju, gresia pelėsis.
 
  • Atsisakyti plaukų džiovintuvo. Taip pat, kaip džiovyklė, taip ir reguliariai naudojamas plaukų džiovintuvas, šiek tiek sausina uždarų patalpų orą. Žiemą geriau būtų leisti plaukams išdžiūti natūraliai, nenaudoti kitų karštų plaukų formavimo prietaisų. Atsisakius plaukų džiovintuvo, namų oras ne taip išsausės, todėl mažiau sausės ir plaukai. Gali net pagerėti plaukų būklė. Be to, džiūdami plaukai taip pat, kaip ir šlapi skalbiniai, šiek tiek papildomai drėkina patalpų orą.
 
  • Ant lėtos ugnies virinti puodą vandens. Vienas efektyviausių būdų, kaip padidinti drėgmės lygį namuose, tai virinti vandenį puode. Norint ne tik drėkinti orą, bet ir pakvėpinti namus, į vandenį gali įdėti šiek tiek gvazdikėlių, cinamono ir kitų malonaus aromato prieskonių.
 
  • Namuose išdėlioti dubenis su vandeniu. Jeigu nesinori ilgą laiką virinti vandens, panašų poveikį galima pasiekti, pripylus kelis dubenis vandens ir palikus juos keliose skirtingose namų vietose: prie langų ir radiatorių.
 
  • Įsigyti namų fontanėlį. Jis atrodo patraukliai, krentančio vandens garsas ramina ir atpalaiduoja, net fengšui specialistai rekomenduoja kartais namuose įrengti namų fontanėlį, kad pagerėtų namų bioenergetika. Kadangi vanduo fontanėlyje nuolat juda, šiek tiek drėgmės patenka į orą. Ilgainiui jis tampa drėgnesnis, minkštesnis ir sveikesnis. Miegamajame rekomenduojama įrengti mažesnį fontanėlį, o svetainėje – galima ir didesnį.
 
  • Palikti atviras vonios duris. Taip pat ir tada, kai maudotės duše arba vonioje. Iš vonios einantys garai veiks panašiai kaip namų fontanėlis ir šiek tiek drėkins uždarų patalpų orą.
 
  • Po maudynių vonioje, iš karto neišleisti vandens. Tegul vanduo dar šiek tiek pabūna vonioje, garuoja ir natūraliai pripildo patalpų orą drėgmės. Be abejo, ir šiuo atveju vonios duris palikti plačiai atvertas.
 
  • Auginti daugiau kambarinių augalų. Tai ne tik namų puošmena. Kambariniai augalai taip pat valo ir drėkina orą, kuriuo kvėpuoja namiškiai. Keletą kambarinių augalų laikant vienoje vietoje susidaro drėgnas mikroklimatas, todėl nei vazonai, nei patalpos taip greitai neišsausėja. Į augalų lėkštelės taip pat galima įdėti akmenukų ir vandens lieti tik tiek, kad apsemtų akmenuką tik iki pusės, taip augalai dar labiau drėkins uždaras patalpas. Taip pat rekomenduojama augalų lapus dažnai apipurkšti vandens dulksna.