Normalu prisirišti prie kai kurių daiktų namuose, bet kartais tai gali pradėti kenkti sveikatai. Todėl tokius rakandus reikia ypatingai prižiūrėti arba, kai jau reikia, nedvejoti ir pakeisti. To nedarant seni daiktai ilgainiui nebeatlieka savo pirminės funkcijos taip gerai kaip anksčiau arba net sukelia sveikatos problemų. Pasirodo, naudoti natūralią plaušinę daugiau nei 3 kartus per savaitę gali būti žalinga odai, naudodami seną, daugiau nei 4 metų maršruto parinktuvą, internetas namuose bus lėtesnis nei turėtų būti ir t. t.

 

daiktai

 

10 daiktų namuose, kurie gali ilgainiui pradėti kenkti sveikatai:

 
  • Puodeliai. Po to, kai į kavos puodelį įpilame pieno ir grietinėlės, prie puodelio prisiliečiame lūpomis ir rankomis, todėl, jeigu ant puodelio yra kokių nors bakterijų, tai gali pakenkti mūsų sveikatai. Labai svarbu išplauti puodelį iš karto po panaudojimo, nes vos po 45 minučių jame gali atsirasti patogeninių organizmų, pelėsis.
 
  • Čiužiniai. Dulkių erkutės ir dulkės nuolat kaupiasi ant lovos čiužinių ir tai gali pakenkti sveikatai, ypač alergiškiems žmonėms, turintiems kvėpavimo takų sutrikimų. Neidealios būklės čiužinys gali būti prasto miego naktį priežastis ir net sukelti širdies bei inkstų ligas. Paprastai rekomenduojama keisti čiužinį kas 8 metus, bet tai priklauso ir nuo paties čiužinio tipo.
 
  • Pagalvės. Rekomenduojama keisti pagalves kas 1 – 2 metus, nes pagalvės ilgainiui sugeria negyvas odos ir plaukų ląsteles, jose gali atsirasti sveikatai kenksmingų dulkių erkučių. Geriausia pagalves keisti kas pusę metų ir visada naudoti pagalvių užvalkalus.
 
  • Rankšluosčiai. Tinkamai neprižiūrimi vonios rankšluosčiai gali dirginti odą, net sukelti odos uždegimą. Be to, drėgname rankšluostyje susidaro idealios sąlygos kenksmingoms bakterijoms ir pelėsiams veistis. Rekomenduojama rankšluosčius skalbti po trijų panaudojimų ir apskritai pakeisti kas du metus, nes ilgainiui rankšluosčiai nebesugeba taip gerai sugerti drėgmės kaip anksčiau.
 
  • Dušo užuolaidos. Plauti dušo užuolaidas kartą per savaitę daugeliui nesinori. Tačiau tai reikalinga daryti, nes tik plaunant dušo užuolaidas pašalinamos kenksmingos bakterijos, pelėsis ir nešvarumai, kurie ilgainiui ant jų kaupiasi.
 
  • Maršruto parinktuvas. Norint išvengti interneto sulėtėjimo, jį reikėtų keisti kas 3 – 4 metus. Daugelis žmonių keičia telefonus kas metus, bet pamiršta pakeisti maršrutizatorių namuose, o tai nėra gerai.
 
  • Seni drabužiai. Kasmet reikėtų prisiruošti generalinei spintos pertvarkai ir atsikratyti senų drabužių. Tvarkingoje spintoje bus daug lengviau viską rasti, todėl nesugaišite daug laiko rytais ieškodami tinkamų drabužių. Pirmiausiai reikėtų atsikratyti tų drabužių, kurių neįmanoma pataisyti; tų, kurių nedėvėjote metus; kurių nemėgstate; su kuriais jaučiatės nepatogiai; kurie yra šiuo metu ant bangos; kurie nebetinka jūsų dabartiniam gyvenimo būdui.
 
  • Paklodės. Jas rekomenduojama skalbti kas savaitę, jei norite išvengti sveikatos pablogėjimo. Netinkamai prižiūrimose paklodėse gali atsirasti grybelis, bakterijos, dulkių erkučių, kurios ypač pavojingos alergiškiems žmonėmis bei tiems, kuriuos kamuoja astma. Nešvarios paklodės gali sukelti ir dermatitą. Paklodes rekomenduojama skalbti karštame vandenyje, kad būtų sunaikintos bakterijos.
 
  • Liufa – natūrali plaušinė. Jose taip pat ilgainiui kaupiasi bakterijos, negyvos odos ląstelės, riebalų ir purvo likučiai, o tai gali pakenkti odos būklei, jeigu tokią plaušinę reguliariai naudosime. Liufas rekomenduojama keisti kas 3 – 4 savaites, kad išliktų higieniškos.
 
  • Pasenusi buitinė įranga. Tinkamai prižiūrima buitinė įranga tarnauja 10 – 15 metų. Po to patariama seną įrangą pakeisti nauja, nes po tiek laiko atsiranda įvairių gedimų ir veikimo sutrikimų. Seną buitinę techniką tenka dažniau taisyti, todėl remontui galite išleisti net daugiau negu išleistumėte, jei įsigytumėte naują daiktą.