Geri patarimai, kaip išvengti skyrybų
2017-01-02 10:02Sausio mėnesį, ypač savaitgaliais, įvyksta daugiausiai skyrybų, rodo pasaulinės tendencijos. Kas nutinka žmonėms antrąjį žiemos mėnesį, kad jie pradeda rimtai galvoti apie gyvenimą atskirai? Ir kaip užkirsti šioms nemalonioms tendencijoms kelią? Išsaugoti gerus santykius ir meilę nėra lengvas darbas, bet, be abejo, abipusės pastangos atsiperka su kaupu. Tik perėję per ugnį ir ledą, suvalgę kartu pūdą druskos, galima pažinti tikrąją meilę.
Kodėl sausį įvyksta daugiausiai skyrybų? Gali būti, kad dėlto kaltos šventės ir žmonės nori naujos pradžios po Naujųjų metų. Kai kurios poros planuoja skirtis dar gerokai prieš šventes, tačiau patį procesą vilkina, nes nenori gadinti pakilios, šventinės nuotaikos. Dar kiti tikisi, kad situacija ir (arba) partnerio elgesys pasikeis, o jei niekas nepasikeičia, lieka vienintelė išeitis – skirtis.
Skyrybos yra mažiau traumuojančios, jeigu pora neturi vaikai arba jie jau palikę tėvų namus. Vaikų, ypač mažų, turinčios porų skyrybos gali labai neigiamai atsiliepti vaikų psichikai, dideli gyvenimo pokyčiai gali sudrebinti mažųjų pasaulį ir jie gali pradėti jaustis nesaugūs.
Po skyrybų suaugusiųjų gyvenimas pasikeičia kardinaliai. Jau niekada nebebus taip, kaip anksčiau. Ilgainiui laikas užgydys žaizdas, bet pasitenkinimas gyvenimu smarkiai sumažės. Todėl labai svarbu nepamiršti rūpintis savimi po skyrybų. Nereikėtų savęs izoliuoti nuo kitų, tačiau vakarėliai ir alkoholis – taip pat ne geriausia išeitis. Nereikėtų skubėti pulti į kito glėbį. Neskubėti vėl pradėti vaikščioti į pasimatymus. Jeigu turite vaikų, naujo mylimojo reikėtų neskubėti pasikviesti namo. Prie tos minties, kad turite antrąją pusę, vaikus reikėtų pratinti palaipsniui. Skyrybos – sunkus metas, per kurį tenka išgyventi gedėjimo, liūdesio, pykčio, neigimo ir galiausiai susitaikymo etapus. Visi jie būtini tam, kad žmogus atgautų dvasinę pusiausvyrą ir galėtų kada nors vėliau pamilti iš naujo.
Geri patarimai, kaip išvengti skyrybų:
- Kiekvieną dieną skirti laiko bendravimui su antrąja puse.
- Dažnai sakyti savo partneriui komplimentus.
- Mylėti savo partnerį taip, kaip jis norėtų, kad jį mylėtų. Žmonės dažnai daro klaidą, manydami, kad kitus laimingus padaro tokie patys dalykai, kaip ir juos pačius. Pavyzdžiui, vienas iš partnerių gali galvoti, kad dovanoti raudonas rožes yra labai romantiška, tačiau kitas gali galvoti, kad tai tik pinigų švaistymas arba tos gėlės vietoj džiaugsmo gali sukelti alergiją. Jeigu dar nežinote, išsiaiškinkite, kas labiausiai patinka jūsų partneriui ir nustebinkite jį, net jeigu tai, kas jam patinka, jums atrodo keista ir gal net kiek kvaila.
- Rūpintis savo išvaizda.
- Būti ištikimiems.
- Kartu užsiimti malonia veikla bent kartą per savaitę: mokytis šokti, žaisti kortomis, gaminti valgyti, nardyti ar kt.
- Kartais pabūti atskirai.
- Būti ne tik mylimaisiais vienas kitam, bet ir geriausiais draugais.
- Aptarti finansinius klausimus. Norint išsaugoti meilę reikia ne tik malonių staigmenų ir mielų dovanėlių, bet ir panašaus požiūrio į finansinius klausimus. Išankstiniai pokalbiai apie jūsų finansinę situaciją, gali užkirsti kelią galimiems konfliktams dėl pinigų. Kalbėtis apie pinigus, taupymą ir investavimą labai svarbu, nes finansinės problemos yra viena dažniausių skyrybų priežasčių.
- Sakyti „Aš tave myliu: kiekvieną dieną. Šie trys žodžiai sušildo partnerio širdį ir neleidžia pamiršti, kad vienas kitą labai branginate.