Batai su aukštais kulniukais daro kojas vizualiai lieknesnes. Moteris atrodo moteriškesnė, o kojos – dailesnės ir grakštesnės. Tačiau viskas turi savo kainą. Aukštakulnių mėgėjoms gresia nemalonios ligos ir net pėdų deformacijos. Norint išvengti nemalonių aukštakulnių avėjimo padarinių, reikia laikytis paprastų saugumo taisyklių.

 

4 geri patarimai, kaip išvengti problemų, avint aukštakulnius:

 

"aukštakulniai"

  • Dažnai pamankštinti kojų pirštus. Avint aukštakulnius didžiausias krūvis tenka kojų pirštams ir kulkšnims. Neleiskite, kad sąnariai sustingtų, todėl pasistenkite juos sušildyti. Tai galima padaryti tiek darbe, tiek važiuojant transporto priemonėse. Tiesiog nusiaukite batus ir suspauskite, sulenkite kojų pirštus. Tai pakartokite keletą kartų per dieną. Judinkite pėdas sukamaisiais judesiais palei laikrodžio rodyklę ir į priešingą pusę. Tokius pratimus atliekant keletą kartų per dieną galima sumažinti pėdų nuovargį ir net išvengti kojų sąnarių ligų.
 
  • Leisti kojoms pailsėti. Po ilgos dienos kojos gali labai pavargti. Todėl, grįžus namo, rekomenduojama atsigulti ant nugaros ir iškėlus kojas atremti į sieną arba užkelti ant kelių pagalvėlių ar kitokio paaukštinimo. Taip pagulėti 5 minutes – tokia pozicija pagerins kraujotaką kojose ir sumažins nuovargį. Tada pėdas galima ištepti specialiu kremu, turinčiu vėsinantį poveikį. Kremas suminkštins odą ir suteiks lengvumo pojūtį.
 
  • Treniruoti blauzdas. Avint aukštakulnius batelius didžiausia apkrova tenka keliams, o blauzdos praktiškai neatlieka jokios reikšmingos funkcijos. Norint, kad blauzdos neprarastų tonuso ir būtų stiprios, reikėtų nepamiršti jas kasdien treniruoti. Paprastus pratimus galima atlikti bet kada, net plaunant indus. 20 – 30 kartų pasistiebti ant pirštų galiukų, pėdas laikant greta viena kitos. Po to keisti pratimą ir 20 – 30 kartų atsistoti ant kulnų, pėdas taip pat išlaikant gretai viena kitos. Trečias pratimas – suglausti kulnus ir išskleisti kojų pirštus. Šie pratimai ne tik padės sustiprinti kojų raumenis, bet ir pagražins jų išvaizdą.
 
  • Imtis prevencinių priemonių prieš pėdų deformacijas. Jei dėl dažno aukštakulnių batelių avėjimo pėdose atsirado pakitimų, reikėtų ieškoti profesionalios pagalbos. Gydytojai, įvertinę pėdų būklę, paskirs tinkamiausią gydymą net pačioje ankstyviausiose deformacijų stadijoje arba duos vertingų patarimų, kaip jas prižiūrėti. Taip pat galima naudoti specialius avalynės įdėklus, vidpadžius, tepalus, specialiai sukurtus pavargusių pėdų priežiūrai.