Graži suknelė – geros nuotaikos ir pasitikėjimo savimi garantas. Idealiai tinkantis rūbas pabrėžia figūros privalumus ir paslepia tai, ko visiems nebūtina matyti. Tačiau išsirinkti tokią suknelę, su kuria atrodytų idealiai – menas, nors to galima ir išmokti!

 

"suknelė"

Daugelis moterų yra įsitikinusios, kad jų figūros yra netobulos, todėl tokios suknelės, su kuria atrodytų iš tikrųjų gerai, iš viso nėra. Tačiau tokie dalykai kaip „tobula figūra“ ir „tobulas dydis“ neegzistuoja. Net jei jūsų figūra toli gražu neprimena „90 – 60 – 90“, mados ekspertai žino, kaip sukurti tokį įvaizdį, kuris būtų moteriškas ir stilingas.

 

Geri patarimai, kaip išsirinkti suknelę nestandartinei figūrai:

 

  • Platūs klubai. Moteriški klubai, maža krūtinė ir liaunas liemuo būdingas „kriaušės“ tipo figūros dailiosios lyties atstovėms. Šio tipo moterims labiausiai tinka suknelės, kurios yra 3 – 4 cm aukščiau kelių. Rekomenduojama vengti pernelyg plačių sijonų, nes figūra gali atrodyti neproporcingai.

 

  • Platus juosmuo. „Obuolio“ tipo figūros moterys pasižymi plačiu juosmeniu, kuris nėra ryškiai išreikštas. Šioms dailiosios lyties atstovėms rekomenduojama rinktis sukneles su paaukštintu liemeniu. Vengti lengvai krentančių audinių ir kaspinėlių pilvo srityje. Reikėtų labiau pabrėžti ne liemenį, o klubus ir pečius. Švarkus rinktis pusilgius, iki pusės šlaunų. Geriau vengti suknelių, apnuoginančias rankas, jei rankos yra apkūnokos. Taip pat tinka V formos iškirptė.

 

  • Maža krūtinė. Jei turite mažą krūtinę, venkite gilių iškirpčių. Viršutinę kūno dalį paryškinkite masyviais, ryškiais vėriniais ar karoliais. Galima rinktis suknelę, kurios viršutinė dalis dekoruota blizgučiais ar akmenėliais. Sudėtingas audinio dizainas, kelios karolių eilės gali sukurti didesnės krūtinės įspūdį ir pagražinti kūno proporcijas. Suknelės be petnešėlių taip pat labai tinka moterims su maža krūtine. Dėvint tokią suknelę reikėtų segtis liemenėlę be petnešėlių arba su permatomomis.

 

  • Liesas kūno sudėjimas. Ilgi, platūs megztiniai ir nertiniai padeda akcentuoti itin lieknų merginų figūrą. Platūs diržai padeda išryškinti liemenį, pailginti, šiek tiek platesni sijonai gali padailinti šlaunų siluetą. Suknelės „futliarai“ yra universalios ir tinka net pačios liekniausioms. Svarbiausia pasirinkti tinkamą spalvą ir audinio tekstūrą. Rekomenduojama teikti pirmenybę kryžminiams brūkšneliams, kurie suteikia figūrai daugiau apimties. Klostės, ryškios sijonų spalvos padeda išryškinti kūno linkius ir sukurti gracingą siluetą.

 

  • „Apversto trikampio“ figūra. Garsios moterys, turinčios tokio tipo figūrą: Naomi Campbell, Demi Moore, Renee Zellweger ir Teri Hatcher. Iš pradžių reikėtų nuspręsti, kurią kūno dalį norisi pabrėžti. Suknelė be viršaus ir masyvus kaklo vėrinys padės susiaurinti pečius. Jeigu liemuo lieknas, galima jį paryškinti ryškiu, prabangiu dirželiu. Jeigu gražios kojos, nebijokite jų parodyti. Šio figūros tipo dailiosios lyties atstovėms taip pat labai tinka suknelės su korsetais.

 

  • „Smėlio laikrodžio“ figūra. Tokios moterys turi vadinamąjį vapsvos liemenį, plačius klubus ir didelę krūtinę. Ideali suknelė būtų tokia, kuri išryškintų šiuos jų figūros privalumus ir lieknintų. Kaip ir „obuolio“ figūros tipui, taip ir „smėlio laikrodžio“ figūrai tinka V formos iškirptė. Aksesuarai, diržai ir juostelės turėtų dar labiau pabrėžti liauną liemenį.

 

  • „Stačiakampio“ figūra. Figūra, kai šlaunys, liemuo ir pečiai yra vienodo pločio, vadinama stačiakampio. Dailiosios lyties atstovėms, turinčioms tokią figūrą, svarbu akcentuoti rankas ir kojas. Pieštuko silueto sijonas su prarėžu šone atkreipia dėmesį į gracingą apatinę kūno dalį. Platus diržas gali padėti pabrėžti dailų liemenį. Pailgintos striukės, bleizeriai, palaidinės su apykaklėmis, atvartais, raukiniais ir kitomis detalėmis, kurios akcentuoja krūtinę. Pabandykite eksperimentuoti su spalvomis, ryškios apatinės drabužių dalies spalvos padeda sukurti gracingą ir moterišką siluetą.

 

  • Stambios kojos. Apkūnokos kojos – ne priežastis jas slėpti, tiesiog reikia didesnį dėmesį skirti viršutinei kūno daliai. Kad kojos harmoningai derėtų su kūnu, reikėtų rinktis suknelę, drapiruotą viršuje. Pelerinos, švarkai ir striukės paryškina viršutinę kūno dalį ir nukreipia dėmesį nuo probleminių zonų apatinėje kūno dalyje.

 

  • Trumpas liemuo. Liemenėlė turėtų gerai prilaikyti krūtinę, o suknelė turėtų neturėti ryškios liemens srities. Rekomenduojama rinktis suknelę su aukštu juosmeniu: toks drabužių stilius vizualiai prailgina torsą ir padeda formuoti figūrą. Reikėtų rinktis aksesuarus, kurie vizualiai pailgintų kaklą: karoliai, vėriniai arba lengvi šalikėliai.