Geri patarimai, kaip išgyventi pirmadienį
2018-03-19 11:10Labai dažnai galima išgirsti skundžiantis, kad už pirmadienius nieko blogiau neva nebūna. Tačiau pirmadieniai neprivalo būti kančia. Ypač jei laikysitės šių vienuolikos patarimų!
Geri patarimai, kaip išgyventi pirmadienį:
- Penktadienį nesinešti darbo namo. Jeigu tik įmanoma, savaitgalį reikėtų nedirbti, net neatsakinėti į el. laiškus. Tik sekmadienio vakare reikėtų vėl pasiruošti naujos savaitėms iššūkiams, nusiteikti grįžimui į darbą.
- Nemiegoti per ilgai savaitgalį. Miegant dvi dienas per savaitę ilgiau nei įprastai, sutrinka natūralus organizmui paros ritmas. Todėl rekomenduojama visada, įskaitant savaitgalius, eiti miegoti ir keltis panašiu laiku, kad jaustumėtės geriausiai. Nereikėtų bandyti kompensuoti miego trūkumo savaitgaliais, nes iš to nebus nieko gero (jausitės persimiegoję, skaudės galvą ir pan.).
- Stengtis „neapdovanoti“ savęs per daug, po to, kai visą savaitę laikėtės dietos, maitinotės sveikai. Ne tik darbo dienomis, bet ir savaitgalį stengtis valgyti sveikai, vengti persivalgymo ir nesveiko maisto. Ir savaitgalį nereikėtų pamiršti valgyti daugiau vaisių ir daržovių. Savaitgalį būna daugiau progų, kurios skatina daugiau suvalgyti, bet jei laikysitės sveikos mitybos principų, pirmadienį pasitiksite žvalesni ir geresnės nuotaikos.
- Saikingai vartoti alkoholį. Gerti lėčiau nei esate įpratę. Išgėrę vieną alkoholio vienetą, neskubėkite pradėti gerti kitą – išgerkite prieš tai stiklinę vandens. Taip apsaugosite organizmą nuo dehidracijos ir suvartosite mažiau alkoholio. Nepamirškite, kad alkoholiniuose gėrimuose yra nemažai kalorijų, be to, jie didina alkio jausmą, todėl skatina persivalgyti.
- Savaitgalį išbandyti aktyvias laisvalaikio pramogas. Galima leistis į žygį, plaukioti, apsilankyti laipiojimo salėje, nuvažiuoti kur nors, kur niekada nesate buvę ir pasivaikščioti arba pabėgioti, pakviesti draugą pasportuoti kartu ar išbandyti veiklą, apie kurią seniai svajojote.
- Pirmadienį pradėti nuo mankštos. Dieną pradėti nuo sveikų, maistingų pusryčių, kad pagerintumėte metabolizmą, pažadintumėte kūną ir pamalonintumėte sielą. Atlikite trumpą mankštelę. Po sunkaus pirmadienio mažiausiai ko norisi, tai sportuoti ir gaminti vakarienę. Todėl geriau jausitės ir būti darbingesni, jei mankštintis pradėsite rytais.
- Planuoti pagrindinius dienos valgymus. Sumažinkite stresą pirmadieniais, pradėdami galvokite, ką valgysite kitą savaitę, jau savaitgalį. Savaitgalį taip pat reikėtų apsilankyti parduotuvėje ir įsigyti būtiniausių produktų (pavyzdžiui, šaldytų daržovių, ryžių, pupų), kad po darbo nereikėtų dar ir stumdytis eilėse.
- Pasiruošti iš vakaro. Pasiruošus iš vakaro, rytą nebereikės lėkti kaip akis išdegus. Prieš miegą galima paruošti pusryčius (palikti ant stalo dribsnių dėžutę, stiklines ir dubenėlius), apgalvoti, ką rengsitės rytoj (sudėti drabužius ir aksesuarus ant kėdės), supakuoti priešpiečius, sukrauti kuprines ir t. t.
- Mažiau žiūrėti į veidrodį. Ne daug kam patinka anksti ryte žiūrėti į savo atvaizdą veidrodyje, o ypač pirmadienį. 2013 metų amerikiečių tyrimas, kuriame dalyvavo 650 moterų nuo 18 metų, parodė, kad beveik pusė (45 %) pirmadieniais savo išvaizdą vertino prasčiausiai. Tuomet jos jaučia didžiausią stresą dėl savo išvaizdos, turi mažiausiai motyvacijos stengtis atrodyti nepriekaištingai ir jas kamuoja kiti „blogo pirmadienio“ padariniai. Geriausiai dauguma moterų jaučiasi antradienį.
- Savaitgalį daryti tai, ką iš tikrųjų norite daryti. Jeigu norisi bendrauti ir smagiai leisti laiką – tai taip ir darykite. Tačiau jeigu norite praleisti savaitgalį, žiūrėdami filmus ar skaitydami knygas – nekaltinkite savęs dėlto ir darykite tai, kas patinka. Rinkitės veiklą, kuri suteikia jums džiaugsmo, ramybę, pasitenkinimą ir skatinkite kitus žmones daryti tą patį. Sekmadienį nereikėtų ilgai naktinėti, kad pirmadienio ryte nesijaustumėte visai be jėgų ir energijos.
- Penktadienį ruoštis pirmadieniui. Pirmadieniais gali kelti didelį stresą, nes yra susikaupę daug darbų iš praeitos savaitės, todėl „įšokti“ į ritmą gali būti sudėtinga. Todėl prieš išeinant iš darbo penktadienį, rekomenduojama susiplanuoti kitos savaitės darbus, kad pirmadienį atėję į darbą nesiblaškytumėte ir žinotumėte, nuo ko pradėti. Kuo mažiau staigmenų pirmadienį, tuo geresnė nuotaika!