Iš danų, laimingiausios pasaulio tautos, galima daug ko pasimokyti. Jie renkasi paprastai, bet labai stilingą interjerą, jie žino laimės paslaptį, kuris telpa trumpame ir sunkiai išverčiamame į lietuvių kalbą žodelyje: „Hygge“. Trumpai tariant, tai jaukus gyvenimo būdas, kurį lengva susikurti bute.

 

hyge

Šiaurės Europos šalies gyventojai yra vadinami laimingiausiais pasaulyje. Kodėl? Viskas dėlto, kad jie moka mėgautis gyvenimu ir vertinti kiekvieną smulkmeną, kuri teikia jiems džiaugsmą. Jų namai yra jų šventovė, kurioje jie kuria jaukumą, naudodami interjere pagalvėles, žvakes, medinius baldus, minkštus pledus ir linksmais ornamentais margintą patalynę.

 

Norint pasijausti laimingesniems, pakanka namuose rasti kampą, kuriame būtų galima susikurti jaukumo oazę. Jį apstatyti mielomis statulėlėmis, rinktis širdžiai mielą dekorą, gražius indus, pamerkti puokštę šviežių gėlių, padėti mėgstamiausią knygą.

 

Danų kalbos žodis „hygge“ yra neišverčiamas į lietuvių kalbą. Tai yra būsena, kurią sukelia malonūs, maži dalykai: apkabinimai, pašnekesiai su draugais, saldumynai, švelnūs audiniai ir ryški šviesa. Norint pajausti „hygge“ atmosferą, rekomenduojama uždegti žvakių, susirangyti po didžiuliu, minkštu pledu su puodeliu garuojančios kakavos.

 

Danijos gyventojams labai svarbu apšvietimas, todėl jie naudoja labai daug lempų interjere. Pavyzdžiui, pastato stalinę lempą netoli kėdės svetainėje, ant naktinio stalelio. Namuose turi daug apšvietimo šaltinių. Taip pat mėgstama deginti žvakes, natūralaus vaško ir aromatines.

 

Gyvenimas pagal „hygge“ filosofiją yra labai paprastas ir tam, kad žmonės pasijaustų laimingi tereikia tik pasikviesti svečių, gražiai padengti stalą ir pavaišinti juos prieskoniais kvepiančiais pyragėliais, kava arba arbata.